Žiniasklaida: Čečėnijos vadovą Ramzaną Kadyrovą ištiko koma

Ramzanas Kadyrovas / „Scanpix“ nuotr.
Ramzanas Kadyrovas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-09-15 19:50
AA

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas jau kelias dienas yra ištiktas komos, skelbia Ukrainos leidinys „Obozrevatel“.

Pasak leidinio šaltinių, R.Kadyrovas lėktuvu buvo nugabentas į Maskvą, tačiau ten dirbantys gydytojai negalėjo jam padėti, todėl jis buvo grąžintas į Čečėniją.

Dabar jį planuojama perkelti gydyti į užsienį, greičiausiai į Jungtinius Arabų Emyratus.

Apie tai praneša leidinio šaltiniai čečėnų diasporoje. Pasak jų, Maskvos gydytojams nepavykus prikelti R.Kadyrovo iš komos, jis buvo atgabentas į Čečėniją – iš ten jį planuojama pervežti į užsienį.

Anksčiau informaciją apie R.Kadyrovo komą skleidė opoziciniai čečėnų kanalai, nepateikdami jokio patvirtinimo.

Ramzanas Kadyrovas / „Scanpix“/AFP nuotr.

Tačiau gandai, kad Čečėnijos lyderis sunkiai serga, sklido jau kelis mėnesius. Buvo manoma, kad jam sutriko inkstų veikla: tinklas atkreipė dėmesį į staigius R.Kadyrovo išvaizdos pokyčius, ypač stiprų veido patinimą ir keistą reiškinį ant piršto.

Jo ligą netiesiogiai patvirtino vienas iš R.Kadyrovo sūnų, kuris paskelbė emocingą vaizdo įrašą apie tai, kaip sunku netekti tėvo.

Kaip anksčiau pranešė žiniasklaida, R.Kadyrovas ne kartą bandė paneigti gandus apie savo ligą, sakydamas, kad „vis tiek nenori ilgai gyventi“.

2023 m. gegužę Ukrainos žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas patvirtino, kad Čečėnijos vadovas turi sveikatos problemų. Jis teigė, kad R.Kadyrovas kenčia nuo priklausomybės narkotikams, nors iš pradžių narkotikus vartojo kaip dopingą.

Apie R.Kadyrovo sveikatos problemas dar šių metų kovą rašė Vokietijos leidinys „Bild“.

Tuomet leidinio paskelbtoje publikacijoje buvo teigiama, kad 46-erių R.Kadyrovas turi problemų su inkstais. „Bild“ akcentavo, kad inkstų problemos paaiškintų, kodėl R.Kadyrovas priaugo svorio.

Teigta, kad tuomet R.Kadyrovas į Čečėniją atsivežė iš Jungtinių Arabų Emyratų gydytoją, nes nepasitikėjo Maskvos medikais. Šiuo gydytoju buvo įvardijamas Yassinas Ibrahimas M.El-Shahatas, Abu Dabio ligoninės „Burjeel“ inkstų skyriaus vadovas.

Atsargos pulkininkas: už to gali slypėti Kremlius

Atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis 15min sakė, kad apie R.Kadyrovo sveikatos būklę skelbia gana patikimas šaltinis, ir tikėtina versija, kad už to gali slypėti Kremlius.

Vaidotas Malinionis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„R.Kadyrovo padėtis gali būti susijusi su J.Prigožinu. Jie buvo labai susidraugavę – generolas Surovikinas, Prigožinas, Kadyrovas. Gali būti, kad gali būti Kremliaus žingsnis, matant, kad žmonės, skaldantys jėgos monopolį, tampa pavojingais. V.Putinas gali bandyti susigrąžinti jėgos monopolį“, – 15min penktadienio vakarą sakė gynybos ekspertas.

Čečėnijos lyderis kaltinamas palaidojęs gyvą šeimos gydytoją už tai, kad šis jį nunuodijo

R.Kadyrovas dėl pablogėjusios sveikatos kaltino savo asmeninį gydytoją, kuris vėliau buvo žiauriai nužudytas, skelbia JAV leidinys „Newsweek“.

Apie šiuos teiginius pranešė Ukrainos žiniasklaida ir Ukrainos vidaus reikalų patarėjas Antonas Heraščenka, kuris citavo „Telegram“ kanalą VChK-OGPU, neva turintį vidinės informacijos iš Rusijos saugumo pajėgų, nors nepateikė jokių tai patvirtinančių įrodymų.

Sekmadienį paskelbtame pranešime „Telegram“ kanale pranešta, kad R.Kadyrovas susirūpino staiga pablogėjusia sveikata ir apkaltino savo gydytoją Elchaną Suleimanovą, kuris prieš tai taip pat ėjo ministro pirmininko pavaduotojo pareigas, bandymu jį nunuodyti.

R.Kadyrovas yra lojalus Rusijos prezidentui V.Putinui ir ne kartą buvo kaltinamas žmogaus teisių pažeidimais savo respublikoje Rusijos Kaukazo regione. Jo kariai taip pat kovojo Maskvos pusėje per V.Putino vykdytą plataus masto invaziją į Ukrainą.

Šaltiniai „Telegram“ kanalui sakė, kad sklando gandai, jog asmeninis gydytojas buvo palaidotas gyvas, nors tvirtų įrodymų apie jo mirtį nėra. Kanalas teigė, kad E.Suleimanovas suleido keletą injekcijų R.Kadyrovui, kuris dėl pablogėjusios sveikatos kaltino jį prastu gydymu ir 2022 m. spalio mėn. pašalino iš ministro pirmininko pavaduotojo pareigų.