Celine Dion priminė papuošalo iš „Titaniko“ istoriją: kam priklauso garsioji „Vandenyno širdis“?

„Vandenyno širdimi“ Paryžiaus mados savaitėje visai neseniai pasipuošė Celine Dion/ Vida Press nuotr.
„Vandenyno širdimi“ Paryžiaus mados savaitėje visai neseniai pasipuošė Celine Dion/ Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-07-04 16:51
AA

Garsusis Jamesono Camerono „Titanikas“ iki šiol išlieka viena ikoniškiausių dramų apie tikrąją meilę. Sunku atrasti romantiškesnę ir tragiškesnę meilės istoriją už Rose DeWitt (akt. Kate Winslet) ir Jacko Dawsono (akt. Leonardas DiCaprio). Apie „Titaniką“ visai neseniai priminė ir atlikėja Celine Dion. Moteris pasipuošė garsiąja „Vandenyno širdies“ reprodukcija – sodrios mėlynos spalvos pakabuku, kurio atsiradimo istorija beveik tokia pat didi kaip ir pagrindinių herojų meilė.

Nors įrodymų nėra, manoma, kad „Titanike“ iš tiesų egzistavo prabangus papuošalas. Keleivė Kate Florence Phillips jį gavo iš savo vedusio mylimojo Samuelio Morley. Pora į Ameriką kruiziniu laivu keliavo atversti naujo gyvenimo lapo. Morley vėliau pasiglemžė vandenyno gelmės ir ši, kaip manoma, tragiškos meilės istorija tapo įkvėpimu Jamesono Camerono filmui. 

Žymioji grandinėlė, su sodrios mėlynos mėlynos spalvos deimantu, nuo pat pradžių vaidino svarbią rolę. 1943 metų filmo „Titanikas“ ekranizacijoje būtent po to, kai papuošalas yra pavagiamas, kyla drama. Pagrindinių veikėjų santykiai pakimba ant plauko.

„Titanikas“
Iš pradžių „Vandenyno širdį“ pagamino Londone įsikūrę „Asprey & Garrad“ namai. Pirmasis papuošalas buvo įvertintas 10 tūkstančių JAV dolerių. Šiandien jis priklauso kompanijos „Twentieth Century Fox“ archyvams. Vėliau, jau 1997 metais, į tuos pačius papuošalų kūrėjus buvo kreiptasi dar kartelį. Jamesono Camerono „Titanikui“ jie sukūrė papuošalą pagal originalų „Vandenyno širdies“ dizainą. Rezultatas – 34 gramų širdies formos Ceilono safyras, kurį supa eilė apvalių deimantų (iš viso kuriant papuošalą jų panaudota buvo 65). Tą kartą papuošalas įvertintas 3,5 milijono JAV dolerių. Iki šiol „Vandenyno širdis“ priklausė pasiturinčio „Asprey“ kliento dukteriai.

Celine Dion/ Vida Press nuotr.

Visai neseniai garsioji „Vandenyno širdies“ istorija vėl atgijo žmonių lūpose, kai jos reprodukcija jau antrąjį kartą (šį kartą Paryžiaus mados savaitėje) pasipuošė Celine Dion. Pirmą kartą papuošalą ji užsidėjo ant kaklo 1998 metais per „Oskarų“ teikimo ceremoniją, kur atliko filme skambėjusią dainą „My Heart Will Go On“.

Celine Dion Paryžiaus mados savaitėje (6 nuotr.)