„Chanel“ vizažistė: „Pakanka 4 priemonių, kad pabrėžtumėt savo grožį“

Trine Skjøth / „Chanel“ nuotr.
Trine Skjøth / „Chanel“ nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-03-12 14:15
AA

Juokis, gyvenk, mylėk ir... laiku keisk manierą dažytis! Tokia, ko gero, garsiausios danų vizažistės Trine Skjoth, 15 metų dirbančios „Chanel“, gyvenimo filosofija. Jūsų dėmesiui - Išskirtinis Trine grožio seansas.

Ar po ranka turėtų visą naujausią rudens kosmetikos kolekciją ir profesionalų naudojamą teptukų rinkinį, ar tik būtiniausių priemonių, kurių galima rasti net vizažo skeptikės kosmetinėje, Trine dirba prie veido kaip dailininkas prie drobės: tepa greitai, užtikrintai, retkarčiais žengia kelis žingsnius atgal ir pažvelgia į grimuojamą veidą iš tolo. Jos rekomendacijos skamba ypač įtikinamai, nes simpatingoji danė – savamokslė, niekada nelankiusi jokių kursų ir nedirbusi niekieno asistente.

„Teptukų ir dėžučių pasaulis mane visada traukė kaip stebuklinga šalis, – sako ji. – Esu neregėtai laimingas žmogus, darbe įgyvendinantis didžiausią savo aistrą. Turbūt dėl to mane ir „Chanel“ sieja ilgas „romanas“: jų dekoratyvinę kosmetiką kuria aistros ir perfekcionizmo apsėsti žmonės.“ 

– Vienų moterų kosmetikos lentynos lūžta nuo tūtelių ir buteliukų, kitoms pakanka tik lūpų dažų ir tušo. Kiek priemonių reikia, kad – sakykime taip – būtum graži kasdien? 

– Pirmas klausimas, kurį derėtų sau užduoti, turėtų būti ne apie priemones, o apie laiką, kurį esate pasirengusi skirti grožio seansui. Iš tiesų pakanka keturių priemonių, kad pabrėžtumėte grožį, kuriuo apdovanojo gamta, ir drauge neprarastumėte natūralumo.

Jums reikia lengvo makiažo pagrindo, suteikiančio veido odai natūralaus ir sveiko švytėjimo, su SPF. Rinkitės tokį, kurį lengva tepti, arba naudokite dviejų tekstūrų, jeigu odą reikia padengti sodriau. 

Makiažo pagrindas / Fotolia nuotr.

Skaistalai – lengviausias būdas pagyvinti ir atjauninti veidą. 

Dar tikrai reikalingas geras blakstienų tušas. Juoda spalva dažnai peikiama, bet juk ji – klasika. Jei padažysite tik viršutines blakstienas, atrodysite natūraliau, o brūkštelėjusi ir per apatines sukursite rafinuotesnį įvaizdį. Prieš dažant blakstienas rekomenduoju užriesti žnyplutėmis. 

Veido bruožus lengva paryškinti sutvarkius antakius. Siūlyčiau pamiršti įprastą juodą pieštuką – kur kas lengviau darbuotis su antakių šešėliais, o ir tepti juos paprasčiau.  

Makiažo pagrindas / Fotolia nuotr.

– Ar yra išeitis toms, kurios nemėgsta dažytis, tačiau nori paryškinti bruožus? Ilgalaikis makiažas? Saulės akiniai? Veidą dengianti burka? 

Pradžioje – nudažyti antakius ir blakstienas salone. Mažai pastangų – didelis efektas.  

– Kokių makiažo įpročių reikia atsisakyti peržengus keturiasdešimtmetį? Ką dauguma iš mūsų darome ne taip rinkdamosi spalvas ar priemones? 

– Atsisakykite pernelyg švytinčių priemonių ar kosmetikos su blizgučiais. Neretai manoma, kad jos paskaistina odą ir užmaskuoja raukšles, tačiau iš tiesų kaip tik atkreipia dėmesį į smulkių raukšlelių tinklą. Ypač pavojinga perlų spindesio akių kosmetika ar blizgi veido pudra: išryškina „žąsų kojeles“ ir iškart prideda keletą metų prie tikrojo amžiaus.  

– Kokių yra naujų kosmetikos priemonių, apie kurias moterys žino nedovanotinai mažai? 

– Antakių tušas – fantastiškas išradimas. Jei jūs (kaip ir aš) apdovanota plonyčiais ir retais antakiais, jį tiesiog privalu turėti. Kaip naudoti? Nuo vidinio kampo braukite uodegėlės link švelniais banguojančiais judesiais. Jei norite sodrių antakių kaip Caros Delevingne, užgriebkite dar į viršų. 

– Pasidalykite profesionalės triukais (pavyzdžiui, viena garsios firmos vizažistė kaip makiažo pagrindą naudoja rožių aliejų).

– Pirma, įsigykite tinkamus įrankius! Keli geri makiažo teptukai – pirmas žingsnis į profesionalumą. Jei juos rūpestingai prižiūrėsite (plausite švelniu šampūnu ir leisite natūraliai išdžiūti), naudosite labai ilgai. Aš dirbu ir su teptukais, ir pirštais – priklauso nuo priemonių konsistencijos. Jei mėgstate kreminius šešėlius arba skaistalus, pirštai – puikiausi teptukai.  

Antra, išnagrinėkite savo veidą gerame veidrodyje dienos šviesoje. Kokie bruožai jums labiausiai patinka? Makiažas tam ir reikalingas, kad juos pabrėžtų. Eksperimentuokite ir praktikuokitės. Laikas, skirtas sau, – puikiausia grožio investicija. 

Trečia, naudokite veido purškalą! Vieną flakoną visada turėkite šaldytuve – jis ne tik akimirksniu atgaivins odą, bet ir sutrauks poras. Efektas – pribloškiamas! Mažesnis flakonas pravers rankinėje – net dienos pabaigoje papurškusi veidą atrodysite kaip ką tik pasidažiusi. 

Makiažo pagrindas / Fotolia nuotr.

– Ką norėtumėte pasakyti mūsų skaitytojoms apie grožį, amžių ir makiažą? 

Mes keičiame garderobą pagal mados reikalavimus, bet kažkodėl pamirštame makiažą.

– Įžvelgiu grožį visuose veiduose ir amžius čia ne kriterijus. O makiažas yra stebuklingas būdas tapti dar gražesnėms. Nebijokite mėginti vis naujų priemonių. Ir pasistenkite neįklimpti į grožio rutiną.

Sutinku daugybę moterų, kurios iki šiol naudoja ryškiai mėlyną akių pieštuką ir rožinius blizgius lūpų dažus, kaip įprato prieš dešimtmečius. Tačiau laikai juk nebe tie. Mes keičiame garderobą pagal mados reikalavimus, bet kažkodėl pamirštame makiažą. Spalvos ir tekstūros, kurios kadaise mus puošė, nebeatlieka savo funkcijos. Suraskite tas priemones ir stilių, kurie jums tinka kiekvienu etapu, ir išmokite jais virtuoziškai naudotis.