„ChatGPT“ kūrėją Samą Altmaną „Forbes“ pripažino milijardieriumi: atskleidė, kaip susikrovė turtą

Samas Altmanas / Vida Press nuotr.
Samas Altmanas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-04-10 13:58
AA

Dirbtinio intelekto pokalbių roboto „ChatGPT“ kūrėjos „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas tapo milijardieriumi, pranešė leidinys „Forbes“.

S.Altmanas, kuris faktiškai tapo pasaulinio DI veidu, kai jo bendrovė 2022 metais išleido „ChatGPT“, žurnalo milijardierių sąraše užėmė 2692-ąją vietą.

Finansinių naujienų leidinys pirmadienį teigė, kad S.Altmano turtus daugiausia lėmė jo investicijos į startuolius, tokius kaip „Reddit“, kuris neseniai buvo įtrauktas į Niujorko vertybinių popierių biržą, ir mokėjimų bendrovė „Stripe“, kurios vertė šiuo metu vertinama 65 mlrd. dolerių (59,9 mlrd. eurų).

38 metų verslininkas taip pat investavo į naujesnes įmones, pavyzdžiui, branduolinės energijos bendrovę „Helion“ ir ilgaamžiškumo startuolį „Retro Biosciences“.

Jo turto, įskaitant nekilnojamąjį turtą Kalifornijoje ir Havajuose, vertė buvo apskaičiuota remiantis viešai skelbiamais dokumentais ir žurnalistų tyrimais, teigia „Forbes“.

S.Altmanas tvirtino, kad jam nepriklauso „OpenAI“ – įmonės, kuri jį išgarsino ir kurios vertė siekia apie 80 mlrd. dolerių (73,7 mlrd. eurų), – akcijos.

Praėjusią savaitę „Forbes“ milijardierių sąrašo nare oficialiai paskelbta ir JAV dainininkė Taylor Swift, kurios turtas vertinamas 1,1 mlrd. dolerių (1 mlrd. eurų).