Chirurgas Tomas Poškus: „Smagu prisidėti prie medicinos ateities kūrimo“
„Man smagu dirbti geriausioje šalies privačioje medicinos klinikoje“, – atvirai sako profesionaliai Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikos gydytojų komandai priklausantis biomedicinos mokslų daktaras, profesorius, pilvo chirurgas, proktologas Tomas POŠKUS.
Keturioliktus metus Baltijos ir Amerikos klinikoje dirbantis chirurgas džiaugiasi, kad šioje gydymo įstaigoje gali daugiau dėmesio ir laiko skirti mažąja vadinamai laparoskopinei chirurgijai.
„Tai – viena pagrindinių mano gilinimosi sričių, – pasakoja biomedicinos mokslų daktaras. – Be to, su kolegomis esame vieni iš stiprių pradininkų lazerinės proktologijos sferoje: esame padarę po kelis šimtus lazerinių hemorojaus, fistulių, pilonidinių cistų operacijų. Tie skaičiai įspūdingi ir pasaulio mastu: buvome vieni pirmųjų, šias ligas pradėję gydyti lazerinėmis operacijomis. Savo patirtimi teko dalytis ir paskaitas skaityti beveik visuose žemynuose – liko neaplankyta tik Pietų Amerika. Mes įrodėme, kad chirurginis gydymas turi būti neskausmingas, efektyvus ir atliktas laiku. Klinikoje gydymui dažniausiai naudojame mažos invazijos laparoskopinę įrangą ir medicininius lazerius. Diagnozuojame naujausios kartos endoskopine įranga. Tai padeda lokalizuoti ligą ir taikyti efektyvų, savalaikį gydymą.“
Tai – XXI amžiaus chirurgija? „Iš tiesų! Prieš dvidešimt metų buvo svarbu pacientą išgydyti, nepaisant, kiek jam tai kainuos kančių, laiko sveikstant, o šiandien mūsų tikslas – ne tik išgydyti: daugiau dėmesio skiriama žmogaus savijautai gydymo metu, – džiaugiasi Tomas Poškus. – Svarbu, kad jis pasveiktų kuo mažiau sutrikdant įprastą gyvenimą. Beje, ir atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad geriau vertinamos tos operacijos, tie metodai, kai greičiau grįžtama į kasdienę veiklą. Jei žmogus gali sau leisti operacijai skirti šiek tiek daugiau pinigų, todėl greičiau sveikti ir vėl grįžti į darbą, tai jam gali būti naudinga dar ir ekonomiškai. Tad mažai invaziniai metodai – medicinos ateitis.“
Pasak jo, tokius gydymo metodus daug mieliau už tradicinę chirurginę intervenciją renkasi ir pacientai. „Normalu, kad žmonės ieško gydymo būdų, po kurių skauda mažiau. Atlikus įprastą hemorojaus operaciją sveikstama 4–6 savaites, tai po operacijos lazeriu žmogus atsigauna dvigubai greičiau ir kenčia perpus mažesnius skausmus. Visi sutiks, kad tai – didelis pranašumas“, – pažymi gydytojas. Pasak jo, naujas operavimo būdas pasaulyje dar nėra plačiai naudojamas, o Baltijos ir Amerikos klinikos specialistų patirtis – didelė.
Baltijos ir Amerikos klinikoje laparoskopiniais metodais taip pat atliekamos visos įprastos pilvo operacijos. Taip pat – endoskopija, kolonoskopija, vėžio profilaktika. Čia dirbantys specialistai turi daug patirties ir šioje srityje.
Dar vienas Baltijos ir Amerikos klinikos išskirtinumas – modernios darbo sąlygos specialistams, patogi aplinka – gydytis ir sveikti pacientams. Matyt, daugeliui nesmagu stumdytis eilėse, o čia žmogus jam skirtą procedūrą gali atlikti tiksliai sutartu laiku, saugiai, jaukiai. Norintys ypatingo konfidencialumo gali rinktis VIP palatą. Ypatingos sąlygos šią kliniką daro išskirtinę tarp kitų panašių įstaigų.