„Cirque du Soleil“ atvėrė savo užkulisius: grupė keliauja penkiais lėktuvais, keturiuose – bagažas

„Cirque du Soleil“ pasirodymas/LNK nuotr.
„Cirque du Soleil“ pasirodymas/LNK nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-12-07 17:08
AA

„Cirque du Soleil“ – tai talentingų aktorių, akrobatų, atletų ir šokėjų trupė, ne pirmą kartą atvykstanti ir į Lietuvą bei priverčianti žiūrovų širdis plakti kur kas smarkiau. Juk šis brangiausias pasaulio cirkas garsėja ne tik savo įspūdingomis programomis, bet ir mirtinais triukais.

Šį šeštadienį 17.30 val. per LNK laidoje „Bus visko“ – išskirtinis Berlyne filmuotas interviu apie „Cirque du Soleil“ užkulisius ir gyvenimą, ilgas repeticijų ir pasiruošimo valandas, traumas ir klajoklišką gyvenimo būdą, kuris turi savo kainą.

Vienas iš pagrindinį vaidmenį atlikusių cirko akrobatų Dustinas prisipažįsta: „Kalbant apie gyvenimą cirke, santykiai yra jautriausia dalis. Būtent jų labiausiai ir pasiilgstu. Nuolatos esu išvykęs į turą, todėl turėti visavertį asmeninį gyvenimą – misija neįmanoma. Savo kailiu įsitikinau, jog jokia normali moteris nesupras mano gyvenimo būdo, nebent ji pati būtų iš šou pasaulio ar žinotų, ką reiškia scena. Kol esu „Cirque du Soleil“, nusprendžiau būti vienas.”

„Cirque du Soleil“ trupę sudaro per 100 žmonių – 40 aktorių ir 60 aptarnaujančio personalo. Todėl tarp jų yra ne viena pora. Ir, panašu, kad norintiems kurti šeimą toks scenarijus pats geriausias. Mat trupei išvykus iš namų, kelionė trunka po 3 mėnesius ir daugiau. O savo artimuosius per metus galima aplankyti vos keletą kartų, juk cirko gyvenimas vyksta ant ratų. Aktoriai papasakos, kiek užima visi „Cirque du Soleil“ daiktai, mat viską, ne tik garso ir apšvietimo įrangą, kostiumus, savo siuvimo mašinas, bet ir virtuvėje esančius šaldytuvus bei keptuves – šis cirkas visur gabenasi kartu.

„Cirque du Soleil“ pasirodymas/LNK nuotr.
„Cirque du Soleil“ pasirodymas/LNK nuotr.

„Tam, kad viskas tilptų, mums reikia net 35 milžiniškų vilkikų, todėl kai turas vyksta tame pačiame žemyne, visi daiktai treileriais keliauja riedėdami keliais. Mums skrendant iš Europos į Ameriką – vien tik „Cirque du Soleil“ rezervuojame 5 milžiniškus lėktuvus. Keturis jų skiriame daiktams, o vieną – mūsų komandai”.

Kartu su „Cirque du Soleil“ keliauja ne tik visi jų daiktai, bet ir žvaigždžių šefu vadinamas Richardas, kuris ilgus metus į pasaulinius turus lydėdavo tokias garsenybes kaip Justiną Timberlake’ą ir Cellin Dion. Todėl jau šį šeštadienį „Bus visko“ laidoje bus galima pamatyti ir cirko virtuvę iš arti. Beje, kasdien paruošti „Michelin“ restorano lygio maisto net šimtui burnų – nemenkas iššūkis. Tačiau Richardas su tuo susidoroja, o tam, kad būtų tikras dėl savo meniu, apsipirkti maisto kasdien važiuoja pats.

„Kiekvieną rytą, kad ir kur būtume, aš sėdu į metro ir važiuoju ieškoti šviežiausių maisto produktų. Kasdien išleidžiu po 1800 eurų maistui, iš jo pagaminu 200 patiekalų. Įsivaizduokit, kaip atrodo mano pirkiniai: 15 kg vištienos krūtinėlių, 80 lašišos porcijų, 3 dėžės pomidorų, dėžė bananų, kalnas vandens ir taip toliau. Ir taip – kasdien!“

Kokius triukus naudoja artistai, eidami į sceną, kai jų širdį drasko asmeninių dramų ar netekčių skausmai, o stebinčiai tave miniai turi dovanoti plačią šypseną? Kodėl trupėje esantiems vyrams kasdien makiažą reikia darytis patiems? Ką draudžia „Cirque du Soleil“ sutartis visiems šiame cirke esantiems artistams? Jau šį šeštadienį, 17.30 val., per LNK, stebint naujausią pasirodymą „Toruk“, net 5 metus kurtą pagal Jameso Camerono filmą „Įsikūnijimas“.