„Cirque du Soleil“ šou užkulisiai: ko nemato žiūrovai?
Gegužės 22-ąją akrobatikos meistrai „Cirque du Soleil“ su programa, pastatyta pagal Jameso Camerono filmą „Įsikūnijimas“, leido žiniasklaidai pasivaikščioti ir pažinti jų kasdienio gyvenimo užkulisius.
Mūsų šalyje jau ne kartą vyko „Cirque du Soleil“ pasirodymai. Savo pasiruošimu ir neeiliniais gebėjimais dažnai stebinanti pasaulinio garso akrobatų trupė šį kartą sugrįžo su šou „Toruk – the First Flight“. Visas pasirodymas – režisieriaus Jameso Camerono filmo „Įsikūnijimas“ priešistorė. Šį kartą keliaujantys profesionalai pasakoja istoriją apie Pandoros planetą, kurioje gyvena mistiški, mėlyni padarai. Planetoje gausu nuostabios augmenijos, kurios vaizdus perteikia vaizdo projekcijos.
Į Lietuvą artistai sako atvykę su 34 sunkvežimiais įrangos, dažniausiai tiek telpa į keturis lėktuvus. Vaikštant po „Cirque du Soleil“ užkulisius dėmesį patraukia visiškai pilka, iš pirmo žvilgsnio niekuo neypatinga, audiniu aptraukta scena.
„Šito vaizdo žiūrovai nepamatys, pilką spalvą pakeis ryškus gamtos paveikslas. Šou tuo ir išskirtinis, nes skyrėme daug dėmesio vaizdo projekcijoms, pasitelkėme naujausias technologijas“, – sako trupės viešaisiais ryšiais besirūpinanti kanadietė Janie Mallet.
„Toruk – the First Flight“ pasirodymo metu jau gegužės 22-ąją žiūrovai pamatys net 43 artistus. Iš viso, su pagalbininkais, virtuvės darbuotojais ir kitais komandos nariais į Lietuvą atkeliavo 112 žmonių.
Įdomu tai, kad mėlyno veido Pandoros gyventojais artistai taps tik prieš pat pasirodymą ir visi jie tai darys savo jėgomis.
„Kiekvienas akrobatas turi išmokti darytis makiažą, prieš pasirodymą tai trunka valandą, tačiau pati praktika – kur kas ilgiau, specialiai artistams rengiami makiažo kursai. Patikėkite, juos pereiti ne taip jau paprasta. Pati bandžiau. „Cirque du Soleil“ pagal užsakymą gaminamos ir makiažo priemonės, kurios tik sluoksniuojant ir kruopščiai sekant instrukcijas, suteikia veidui mėlyną spalvą“, – neslepia Janie.
Tarp kai kurių artistų – didžiulis amžiaus skirtumas. Grupėje yra ir dvidešimtmečių. Vieni jų pereina specialias atrankas, kiti – pateko čia dar prieš dešimtmetį sunkaus ir atkaklaus darbo dėka.
Lietuviai iki šiol yra matę keturis „Cirque du Soleil“ šou: „Saltimbanco“, „Alegria“, „Quidam“ ir „Varekai“. Naujasis „Toruk“ vadinamas didžiausiu, brangiausiu ir techniškai sudėtingiausiu: praleidus dieną šou užkulisiuose nesunku tuo įsitikinti. Pirmą kartą cirko kūrėjai bendradarbiauja su kinu – režisieriaus Jameso Camerono juosta „Įsikūnijimas“ prikeliama naujam gyvenimui.
Tiesa, derybos dėl autoriaus teisių užtruko net penkerius metus. Pagaliau davęs sutikimą perkelti „Įsikūnijimą“ į sceną, Cameronas cirko kūrėjams perleido ir visą sukauptą medžiagą. Pandoros planetos augalija ir gyvūnija, navių tauta, jų kalba, mitologija, gausybė informacijos ir paaiškinimų – visa tai pateko į kūrybinės komandos narių rankas. O tada, kaip patys juokauja, atsivėrė Pandoros skrynia.
Bendradarbiaujant su programinės įrangos kūrėja SAP, „Cirque du Soleil“ sukūrė mobiliąją programėlę, kuri į šou žiūrovus įtraukia ne tik pasirodymo metu, bet ir prieš jį, ir jam pasibaigus. Mobiliojoje programėlėje žiūrovai ras informacijos apie „Toruk – The First Flight“ herojus, sužinos siužetinę liniją. Šou metu mobilioji programėlė padės įsilieti į paslaptingąjį pasaulį ir į publiką „pratęsti“ vaizdo projekcijas. Šou pasibaigus gražias emocijas ir patirtis prisiminti padės interaktyvios nuotraukos, vaizdo įrašai ir kitas turinys.
„Toruk – The First Flight“ – Vilniaus „Siemens“ arenoje gegužės 22-26 dienomis.