„Courvoisier“ – tostas Paryžiui nuo 1889 m.
Prabangų prancūzišką premium klasės konjaką „Courvoisier“ geriausiai galėtų pristatyti pati epocha, kurios lopšyje jis buvo sukurtas. Paryžiaus Aukso amžiaus metu, 1870-1910 m., išradus elektrą ir pradėjus apšviesti miesto gatves, barus ir kabaretų vitrinas, žmonės plūstelėjo į viešas erdves – prasidėjo naktinis Paryžiaus gyvenimas.
Grožio, prabangos ir elegancijos kultas tvyrojo tabako dūmų ir brangių kvepalų pritvinkusioje barų prieblandoje. „Courvoisier“ namai tuo laikmečiu pasiekė savo populiarumo aukštumas, o „Courvoisier“ konjakas buvo patiektas kaip vakaro gėrimas Eifelio bokšto oficialaus atidarymo metu 1889m. ir tapo tikru Paryžiaus pasididžiavimu.
Legenda grįžta atsinaujinusi
Aukso amžiaus klasika tapęs gėrimas „Courvoisier“ užmigti prabangos epochoje nežada ir vos prieš keletą mėnesių žengė naują žingsnį savo istorijoje ir drąsiai pakeitė įvaizdį. Naujoji karališko purpuro spalvos pakuotė, puošta aukso spalvos raštais, neabejotinai įkvėpta prabangos ir elegancijos iš imperatoriškojo Paryžiaus laikų.
„Courvoisier“ namai siekia keisti senamadiškas konjako vartojimo tradicijas ir suteikti legendiniam gėrimui modernumo atspalvį. Šiam tikslui įgyvendinti „Courvoisier“ namai į pagalbą pasikvietė žinomus šefus Alexis Contenceau ir Roux Gaultier, kurie yra pasiryžę supažindinti „Courvoisier“ gerbėjus su šiuolaikinėmis konjako ir maisto derinimo galimybėmis, paskatinti juos eksperimentuoti ir suteikti gėrimui kitokį – modernesnį – skonį.
Gurmanų epocha Europoje kuria naują konjako veidą
Konjako vartojimo įpročiai Europoje pamažu kinta. Maisto ir gėrimų gurmanų epocha, aprėpusi šių dienų Europą, labai prisideda prie konjako populiarinimo ir jo pritaikymo skirtinguose kontekstuose, įvairioms progoms. Anuomet konjakas buvo laikomas prabangiu ir šventišku gėrimu, jį buvo įprasta gurkšnoti žiemą. Prabangaus gėrimo įvaizdžio konjakas tikrai neprarado, tačiau požiūris į jį ėmė laisvėti. Europos didmiesčių gyventojai tampa vis smalsesni, siekia išbandyti naujus šio gėrimo skonius, eksperimentuoja, derina konjaką su netikėtais užkandžiais, išdrįsta įmaišyti į pačius įvairiausius kokteilius ir atranda stebinantį legendinio skonio kompleksiškumą. Jau XIX a. konjakas buvo maišomas į klasikinius šampano kokteilius bei „Sazerac“. Šių dienų Europos vakarėlių sostinėse – Paryžiuje, Milane ar Londone – konjako kokteiliai ypač populiarėja.