Cukriniu diabetu sergantis A.Ivanauskas-Fara: „Pagal savo profesiją negaliu gyventi teisingai“
Legendinės grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara jau ne vienerius metus gyvena su antro tipo cukriniu diabetu. Ši liga vyrą užklupo netikėtai, o siekiant pagerinti jos kontrolę, teko nemenkai pakeisti gyvenimo būdą, mitybą bei įpročius. Vis tik, Aleksandras pripažįsta, jog jo profesijoje gyventi pagal gydytojų nustatytas taisykles yra be galo sunku, todėl ėmė domėtis brokoliuose, granatuose, ciberžolėje ir žaliojoje arbatoje esančiais polifenoliais ir jų nauda organizmui.
Cukrinis diabetas yra viena sparčiausiai plintančių neinfekcinių lėtinių ligų visame pasaulyje, tiesiogiai susijusi su daugelį kitų sveikatos problemų. Pasaulyje šia liga serga beveik 470 mln. žmonių, o iš jų net 90 proc. II tipo diabetu.
Prieš aštuonerius metus tokią diagnozę išgirdo ir legendinės grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara. Sekmadienį TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“ žinomas vyras atviraus, jog liga užklupo netikėtai, o apie cukrinį diabetą iki tol nežinojo nieko.
„Aš nieko nepajutau, nuėjus atlikti eilinių profilaktinių kraujo tyrimų, išgirdau, jog situacija – nėra gera. Žinoma, jeigu prisilaikai sveiko gyvenimo būdo, į kurį įeina tinkamas maistas, sportas, tai stabilizuojasi ir svoris. Vis tik, liga, manau, atsirado nuo neteisingo maitinimosi, gyvenimo būdo, kadangi pagal savo profesiją negaliu gyventi teisingai. Prieš kiekvieną koncertą yra stresas ir didžiulis adrenalinas“, – atviravo Aleksandras.
Sergant cukriniu diabetu, sutrinka insulino gamyba kasoje. Iš pradžių žmogus jokių simptomų nejaučia, tačiau ilgainiui gali išsivystyti ligos komplikacijos, kurios pažeidžia akis, inkstus, periferines galūnių kraujagysles ir nervus, širdies bei smegenų kraujagysles.
„Aš visuomet klausausi gydytojų rekomendacijų, tačiau ir draugai man patarė vartoti maisto papildą su polifenoliais, kuris man puikiai sureguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Tai unikalus preparatas, kurio sudėtyje esantys polifenoliai išgaunami iš brokolių, granatų, ciberžolės ir žaliosios arbatos. Tai veiksminga priemonė, nes per dieną tiek daržovių, tiek maistingų medžiagų nesuvalgytum, o ten visas koncentruota“, – teigė Aleksandras.
Mityba, kurioje gausu polifenolių turinčių produktų, siejama su mažesne diabeto, vėžinių ligų, senatvinės demencijos, artrito, širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Polifenoliai padeda kovoti su cukriniu diabetu, nutukimu, aukštu kraujo spaudimu, hiperlipidemija, pasižymi antiuždegiminiu ir antinavikiniu poveikiu. Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė maisto papildo kapsules iš polifenolių gausių visadalių brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos ir atliko nacionalinį klinikinį Pomi-T tyrimą, kuriuo pirmąkart pasaulyje patikimai įrodė, kad tinkamai suderinti skirtingų augalų polifenoliai, koncentruoti vienoje kapsulėje, slopina ne tik vėžio žymenų augimą, bet ir kitus uždegimo procesus.
„Šis maisto papildas buvo ruoštas padėti gydyti onkologines ligas, tačiau vėliau, po ilgų tyrimų, paaiškėjo, kad šis papildas – universalus. Veikdamas per žmogaus imuninę sistemą, ją stiprinant, galima lengvai išvengti įvairių diabeto komplikacijų. Žinau, kad viskas bus gerai, nes šalia savęs turiu draugą dėžutėje su polifenoliais“, – laidos filmavimo metu atviravo Aleksandras.
Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 12 val. per TV8!