D.Ibelhauptaitės ir D.Fletcherio darbai JAV sustojo dėl susirgusio neskiepyto asmens: tai – milijoniniai nuostoliai

Dalia Ibelhauptaitė ir Dexteris Fletcheris
Dalia Ibelhauptaitė ir Dexteris Fletcheris
Šaltinis: Žmonės
2021-08-03 09:55
AA

Šiuo metu Los Andžele dirbanti režisierė Dalia Ibelhauptaitė susidūrė su sunkumais – projektas, prie kuriuo ji dirba kartu su vyru Dexteriu Fletcheriu, sustabdytas. Viso to priežastis – nepasiskiepijęs kolega filmavimo aikštelėje, kuris susirgo COVID-19.

Išreikšdama nusivylimą ir tuo pačiu ragindama skiepytis, režisierė Dalia Ibelhauptaitė visą istoriją išsamiai papasakojo socialiniame tinkle „Facebook“. 
 
„Noriu pasidalinti savo dabartine situacija, kuri ir bus paprastas paaiškinimas, kodėl kviečiu visus skiepytis“, – tokiais žodžiais savo pasakojimą pradėjo Dalia Ibelhauptaitė.
 
„Darbuojuosi prie milžiniškos apimties projekto „The Offer“ Los Andžele ir esame pačiame filmavimo įkarštyje – tiksliau, buvome, kai prieš kelias dienas visą projektą sustabdė ir uždarė dėl vieno žmogaus, kuris susirgo COVID-19, nes nebuvo pasiskiepijęs! Jis savo teoriją turėjo, kad jo laisvė būtų suvaržyta, jeigu jį kas verstų skiepytis...
 
Kol kas projektas sustabdytas tik dviem savaitėm – milijoniniai nuostoliai, virš 100 žmonių buvę artimam kontakte uždaryti karantine namuose gaus tik draudimo minimumą, o daugeliui iš jų šitas darbas yra tiesioginis pragyvenimo šaltinis ir dėl to jie beveik visi iki vieno yra pasiskiepiję – kad dirbti. Aš nekalbu apie žvaigždes, kurių uždarbiai milijoniniai, aš kalbu apie pastatymo komandą, kurie negali sau leisti būti gerose ligoninėse, jeigu susirgs“.
Dalia Ibelhauptaitė / Karolio Kavolėlio nuotr.
Režisierė pasakojo, kad šiuo metu kartu su vyru Dexteriu Fletcheriu yra testuojami kasdien, kadangi kontaktavo su sergančiuoju. Tiesa, pati pora yra pasiskiepijusi, tačiau dar laukia, kol vakcina suveiks. „Jeigu nesusirgsime, tai bus stebuklas“, – rašė D.Ibelhauptaitė.
 
Tęsdama savo pasakojimą, režisierė kreipėsi į kultūros mylėtojus, žiūrovus, ragindama juos skiepytis ne tik dėl savęs, bet ir dėl kultūros sektoriaus.
 
„Skiepykitės ne dėl savęs, bet dėl kitų – tai didžiausia parama ir pagalba kitiems... Mes kultūroje visi tokį darbą dirbame, nosimis su labai daugelių žmonių susiduriame ir mes negalime kitaip – tai yra darbo specifika... O ir žiūrovai atėję pas mus į kiną, teatrą, operą, ar šokį – jie irgi arti vienas kito – tad jei jie nori, kad mes galėtume kurti, o jie galėtų ateiti ir tuo džiaugtis – tegu skiepijasi.
 
Ironija yra ir tai, kad su tuo, kuris dabar serga ir vienas sugebėjo užnulinti tokio mastelio projektą, praėjusį pirmadienį dar kalbėjau apie skiepus ir jis aiškino man savo teoriją, kodėl jis nesiskiepijo – o tą pirmadienį jis jau sirgo! Po kelių dienų jau iš lovos nepasikėlė ir vis dar nepasikelia... Svarbiausia – virš 100 žmonių su juo per tas dvi dienas buvo taip vadinamoje raudonoje zonoje ir potencialiai yra apkrėsti – jau žinom, kad keli susirgo...
 
Dalia Ibelhauptaitė ir Dexteris Fletcheris / GETTY nuotrauka
 
Tai aš čia sau ir galvoju – kodėl tas žmogus vienas gali imti ir sau leisti tokį shurshalą sukelti? Kodėl jis gali kalbėti apie savo teises, o mes ne? O kodėl niekas negalvoja, kad gal jis suvaržo mano laisvę ir norą laisvai dirbti? Ir tų visų 100 uždarytų žmonių...
 
Mums su Dexteriu gal ir nieko nebus, nors bus wow jeigu praslysim abu nesusirgę – tuomet „AstraZeneca“ vakcinoms reik tikrai Nobelio premija duoti – nes kvėpuoti nosis į nosį dvi paras po 12 valandų su ligoniu ir nesusirgti yra stipru... 
 
Taigi, kiekvienam savo... Bet labai kviečiu kokiame pasaulio krašte bebūtume, kokius darbus bedirbtume – skiepykimės. Situacija dabar tokia, kad mes turime būti visuomenės dalimi ir turime prisidėti prie to, kad šis košmaras greičiau baigtųsi, kad pilnai galėtume grįžti į kūrybinius darbus – mes visi turime rasti būdus, kaip prisitaikyti, kaip būti komandos dalimi...“, – savo mintimis dalijosi režisierė.
 
Dalia Ibelhauptaitė ir Deksteris Flečeris (14 nuotr.)
+8