D.Laukys įveikė Paryžiaus maratoną: apie sunkiausią akimirką ir kodėl į išbandymą vyko su mama

Dovydas Laukys / Asmeninio albumo nuotr.
Dovydas Laukys / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-04-08 08:52
AA

Prieš metus į sportą visa galva įnėręs dainininkas, festivalių prodiuseris Dovydas Laukys sau kelia vis ambicingesnius tikslus. Šįkart jis sau mestelėjo „kaip reikiant“ išbandymą – įveikė Paryžiaus maratoną. Dovydas sako, kad idėja pastūmėti save į tokį iššūkį jam prieš kelerius metus kilo visai atsitiktinai – bekalbant su mama. Tad nieko keisto, jog lemiamą dieną Paryžiuje vaikiną palaikė būtent ji!

Nors po sudėtingo išbandymo praėjo vos keletas dienų, Dovydas portalui Žmonės.lt drąsiai sako – Paryžiaus maratonas pirmasis, tačiau tikrai ne paskutinis! Pilną maratono distanciją – 42,2 kilometrų atstumą – įveikęs prodiuseris jaučiasi kaip reikiant save išbandęs.

„Po Paryžiaus maratono jaučiuosi puikiai! Didžiuojuosi savimi, nors buvau tik vienas iš 52 tūkstančių bėgančių! Ir nors nebuvo lengva, bet man patinka išbandymai ir iššūkiai, todėl buvo smagu save išbandyti viename iš didžiausių maratonų pasaulyje“, – savo įspūdžiais su portalu Žmonės.lt dalijasi pašnekovas.

Dovydas Laukys / Asmeninio albumo nuotr.

Klausantis D.Laukio, nekyla abejonių, kad maratonas jį tikrai sužavėjo. O kodėl pirmajam išbandymui Dovydas pasirinko būtent Paryžiaus maratoną, o ne kokį nors kitą populiarų bėgimą Lietuvoje?

„Priežastis paprasta, nes tai vienas iš žymiausių maratonų pasaulyje, na, o bėgti Paryžiuje – vienas malonumas, pamatai miestą“, – šypsosi Dovydas.

D.Laukys neslepia, kad Paryžiaus maratonui ruošėsi keletą mėnesių – laikėsi intensyvaus treniruočių plano, bėgo įvairių distancijų bėgimus, rengė save ir psichologiškai. Vis dėlto bėgant Paryžiuje sunkumų vis vien netrūko.

„Tikriausiai pati sunkiausia akimirka man buvo kirtus 35 kilometro ženklus. Tuomet pradėjo stipriai jaustis nuovargis, o ir nemaža dalis šalia bėgančių sustodavo – ar sutraukdavo kojas, ar šiaip pailsėti... Įdomu, kas tuo metu dedasi tavo mintyse – kūnas siunčia signalus sustoti, o tu tik kovoji su tuo. Gera žinoti, kad pasakymas „Protas virš kūno“ yra teisingas“, – džiaugiasi tuomet save kaip reikiant išbandęs D.Laukys.

Dovydas Laukys dalyvavo Paryžiaus maratone / Asmeninio albumo nuotr.

Maratono atstumą D.Laukys įveikė per 3 val. 37 minutes. Dovydas šypsosi – akimirką, kai kirto Paryžiaus maratono finišo liniją, prisimins visą gyvenimą.

„Kirtus finišo liniją pajutau pasididžiavimą savimi. Šalia finišo linijos laukė mano mama, žinojau, kad esu palaikomas – buvo ir miela, ir smagu tuo pat metu. Beje, bėgant paskutinį kilometrą aš išsitraukiau telefoną ir paskambinau sau brangiam žmogui pasakyti, kad tuoj bus įvykdytas mūsų iššūkis, tai finišo liniją kirtau su telefonu rankose. Tikriausiai atrodžiau kaip tikras influenceris“, – kalbėdamas su portalu Žmonės.lt, nusijuokia Dovydas.

Paklaustas, ar mama nesvarstė ne tik palaikyti jį prie finišo, bet ir pati dalyvauti Paryžiaus maratone, Dovydas tik šypteli. „Ji kol kas apsiriboja mažesnėmis distancijomis ir sūnaus varymu su bizūnu. Gera trenerė“, – šmaikštauja jis.

Šiandien, kai Paryžiaus maratonas liko tik prisiminimu, D.Laukys drąsiai gali pažerti patarimų tiems, kurie apie tokį dar tik svajoja. Anot pašnekovo, tokios svajonės išsipildymo paslaptis gali būti paprasta –pirmiausia reikia atrasti bėgiojimo malonumą, o visa kita ateis užsibrėžus tikslą.

„Iš tiesų, ilgai bėgant galima pajusti tokį jausmą, kurį sunku su kuo nors sulyginti – euforija, skaidrumas mintyse, kūno pajėgumas, užtikrintumas. Manau, tas jausmas ir yra priežastis, kodėl tiek daug žmonių pasaulyje mėgsta bėgimą“, – pasakoja D.Laukys ir čia, rodos, nejučia išberia naujas idėjas, kokiuose maratonuose dar norėtų bėgti – ir Niujorko, ir Bostono... Akivaizdu, kad vien Paryžiumi D.Laukys neapsiribos!

Dovydas Laukys dalyvavo Paryžiaus maratone / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, nors pagrindinis D.Laukio ir jo mamos viešnagės tikslas Paryžiuje buvo garsusis maratonas, jiedu čia pasimėgavo ir turistiniais malonumais. Dovydas su mama aplankė Triumfo arką, Eifelio bokštą, Luvrą, vaikščiojo siauromis miesto gatvelėmis ir, žinoma, daug kalbėjosi.

„Su mama man labai idomu – ji be galo protinga moteris. Dažnai dalinamės įžvalgomis apie įvairius gyvenimo aspektus“, – šypsosi renginių prodiuseris.

Vis dėlto, nors ir kaip smagu, ilgai užsibūti Paryžiuje Dovydas su mama negalėjo – jam reikėjo sugrįžti į Lietuvą ir ruoštis vasarą vyksiančiam festivaliui.

„Birželio 24 dieną, kartu su „Senatorių Pasažo“ komanda, rengiu festivalį „Farm On Fire'23“ – ypatingą Joninių, muzikos ir gastro patirčių šventę, šalia Ukmergės, Radiškyje, nuostabaus grožio sodyboje „Farmers Circle“. Jame bus ne tik daug geros muzikos, tačiau ir išskirtinių kulinarinių patirčių, bei moderniai perteiktų Joninių šventės tradicijų. Labai nekantrauju, ir, žinoma, kviečiu visus“, – šypsosi D.Laukys.