D.Moore paskelbė B.Williso gimtadienio įrašą: po demencijos diagnozės jis pirmąsyk prabilo viešai

Bruce'as Willisas su šeima / Stop kadrai
Bruce'as Willisas su šeima / Stop kadrai
Šaltinis: Žmonės
2023-03-20 16:32
AA

Kovo 19 dieną Holivudo žvaigždė Bruce'as Willisas, kuriam neseniai diagnozuota frontotemporalinė demencija, su šeimos nariais atšventė savo 68-ąjį gimtadienį. Tarp svečių – ir buvusi sutuoktinė Demi Moore, kuri paviešino jaukų gimtadienio vaizdo įrašą. Jame pirmą kartą po diagnozės viešai prakalbo ir pats B.Willisas.

68-ąją sukaktį Bruce'as Willisas paminėjo apsuptas brangiausių žmonių – dabartinės žmonos Emmos Heming Willis, dukrų Rumer, Scout and Tallulah ir kitų artimųjų. Tądien jis buvo apdovanotas jų meile, juoku bei nuoširdžiais sveikinimais.

Visa tai matyti mielame vaizdo įraše, kurį jo buvusi žmona Demi Moore sekmadienį paskelbė savo „Instagram“ paskyroje.

B.Willisas atrodė sužavėtas artimųjų atliekamos dainos „Happy Birthday“, šypsojosi, jiems pritarė ir keletą žodžių sudainavo kartu, o jo šeima džiūgavo kartu su juo.

Tuomet jis užpūtė gimtadienio torto žvakutes ir sulaukė entuziastingų šūksnių bei aplodismentų. Po jų pasigirdo choru atliekamas „Hip-hip, hooray!“. B.Willisas priėmė artimųjų sveikinimus bei apkabinimus, su jais kalbėjo, o žmona Emma Heming Willis apdovanojo jį bučiniu.

„Su gimtadieniu, BW (Bruce'ai Willisai – red. past.)! Labai džiaugiuosi, kad šiandien galėjome atšvęsti tavo gimtadienį, – po vaizdo įrašu rašė D.Moore. – Myliu tave ir myliu mūsų šeimą. Ačiū visiems už meilę ir šiltus linkėjimus – visi juos jaučiame“.

Sekmadienio šventės vaizdo įrašas yra pirmasis, kurį jo šeimos nariai paviešino po žinios apie aktoriui diagnozuotą frontotemporalinę demenciją. Tai taip pat yra pirmas kartas, kai po diagnozės aktorius prabilo viešai.

Žmonės.lt primena, kad Bruce‘as Willisas, kuris nuo savo karjeros pradžios 1970-aisiais suvaidino daugiau nei 70 filmų, praėjusiais metais pasitraukė iš aktorystės dėl diagnozuotos afazijos – kalbos sutrikimo, atsirandančio dėl smegenų srities, kontroliuojančios kalbos raišką ir supratimą, pažeidimo.

Praėjus beveik metams po šios žinios, aktoriaus artimieji atskleidė, kad B.Willisui diagnozuota afazija progresavo, tad dabar aktoriui nustatyta viena iš demencijos formų – frontotemporalinė demencija.

„Nuo tada, kai 2022 metų pavasarį paskelbėme, kad Bruce'ui diagnozuota afazija, Bruce'o būklė paūmėjo. Dabar išgirdome tikslesnę diagnozę: frontotemporalinė demencija, – pranešė aktoriaus šeima. – Deja, bendravimo sunkumai yra tik vienas iš ligos, su kuria susiduria Bruce'as, simptomų.“

B.Williso artimieji teigė, kad frontotemporalinės demencijos nustatymas dažnai užtrunka ne vienerius metus. Paviešintame pranešime Holivudo žvaigždės šeima neslėpė, kad nors žinia apie aktoriaus ligą yra skausminga, užplūdo palengvėjimas, kad pagaliau paaiškėjo tiksli diagnozė.

„Šiandien nėra jokių šios ligos gydymo būdų, tačiau tikimės, kad artimiausiais metais ši situacija pasikeis. Kadangi Bruce'o būklė sunkėja, tikimės, kad žiniasklaidos dėmesys bus sutelktas į šios ligos, apie kurią reikia daug daugiau informacijos ir tyrimų, nušvietimą“, – rašoma pranešime.

Demencija apibūdinama kaip kognityvinių funkcijų (mąstymo, atminties) ir gebėjimų praradimas, trukdantis žmogaus kasdieniam gyvenimui ir veiklai. Demencija pasireiškia kalbos ir atminties sutrikimais, nesiorientavimu laike ir vietoje, nuotaikos ir elgesio kaita, asmenybės pokyčiais, nebegalėjimu atlikti paprastų užduočių. Ankstyvi frontotemporalinės (kaktinės smegenų skilties) demencijos simptomai gali būti nuotaikos ir asmenybės pasikeitimai, kalbos sutrikimai, obsesinis elgesys.

Bruce‘o Williso ligos požymiai ryškėjo pastaruosius kelerius metus. Likus 3 metams iki pasitraukimo iš kino, aktorius sukūrė 22 vaidmenis veiksmo filmuose, tad žmonės, su kuriais jis dirbo, pastebėdavo, kad dirbti jam darosi vis sunkiau ir jis tampa vis didesne prievole.

Bruce'as Willisas (46 nuotr.)
+40