D.Trejo drąsios knygos pristatyme – Holivudo aktoriaus sveikinimas Lietuvai ir šaltos Lukiškių grotos

D.Trejo knygos pristatymas
D.Trejo knygos pristatymas
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-12-10 19:48
AA

„Kartais reikia pasiekti dugną tam, kad suprastumei apie būtinybę keistis. Kiekvienas dugną, kuris neretai įvardijamas kaip krizė, suprantame skirtingai, tačiau jį reikia vertinti kaip postūmį augti ir sustiprėti“, – sako knygos apie Holivudo aktorių Danny Trejo pristatyme dalyvavęs psichologas, vyrų emocinės sveikatos bendruomenės „Gentys“ įkūrėjas, Antanas Grižas.

Lukiškių kalėjime leidyklos „Eugrimas“ išleista knyga „Trejo. Mano gyvenimas: nusikaltimai, atpirkimas ir Holivudas“ pristatyta neatsitiktinai – kultinio filmo „Mačetė“ žvaigždė didžiąją jaunystės dalį praleido pavojingiausiuose Kalifornijos kalėjimuose, rašoma pranešime spaudai.

D.Trejo knygos pristatymas / Organizatorių nuotr.

Pristatymo metu specialiu Lietuvos skaitytojams skirtu sveikinimu ir kvietimu pakeliauti jo gyvenimo keliais bei klystkeliais pasidalijo ir Los Andžele gyvenantis D.Trejo. „Tikiuosi, kad skaitydami mano gyvenimo kelionę pasisemsite įvairiausių įspūdžių. Šis kūrinys – mano ir kolegos Donalo Logue didžiulio darbo rezultatas. Tikiu, kad mėgausitės. Dieve, laimink Lietuvą“, – trumpame įrašo Lietuvai pabaigoje teigia D.Trejo.

Pasiekęs gyvenimo dugną, uždarytas į kalėjimo izoliatorių D.Trejo patikėjo, kad gali pasikeisti. „Jei kokia būrėja, pažvelgusi į krištolinį rutulį, būtų tiksliai nusakiusi kelią, kurį nueisiu per ateinančius penkiasdešimt vienus metus, būčiau atšovęs: „Eik šikt. Tu pamišėlė“, – kalėjimo izoliatoriuje kilusias mintis savo knygoje aprašo Holivudo žvaigždė.

Knygos „Trejo. Mano gyvenimas: nusikaltimai, atpirkimas ir Holivudas“ pristatymas (11 nuotr.)
+5

Praėjęs 12 žingsnių programą būsimasis Holivudo aktorius vėliau pradėjo dirbti priklausomybės centruose ir motyvuoti pradedančiuosius. 41-erių Danny Trejo nusifilmavo pirmame vaidybiniame filme, o vėliau išgarsėjo ir kaip kovinių filmų žvaigždė. Kaip jis juokauja ir rašo knygoje: „tapau daugiausia kartų nužudytu aktoriumi Holivudo istorijoje“.

Pasakojimas apie gyvenimo atvira širdimi siekį

Knygos vertėjas Kšištofas Kšivecas prisipažįsta, kad garsaus aktoriaus ir kultūros ikonos autobiografinį pasakojimą, apimtimi primenantį epą, versti lengva nebuvo.

„Ne vien todėl, kad teko ieškoti žargoninių frazių ar kalėjimo leksikos apibrėžčių. D.Trejo gyvenimas apima nemažai man svarbių temų: sveiko vyriškumo paieškas, dvylikos žingsnių programą, priklausomybes ir tikėjimą. Kaip ir D.Trejo, kadaise mane persekiojo tas pats klausimas: kas man yra? Plaukdamas knygos upe žvelgiau ir į savo nenušlifuotus kampus, prisiminiau pagrindinius minėtos programos principus, kartais kraupau, o kartais – braukiau ašarą“, – pasakoja knygos „Trejo. Mano gyvenimas: nusikaltimai, atpirkimas ir Holivudas“ vertėjas.

D.Trejo knygos pristatymas / Organizatorių nuotr.

Pasak K.Kšìveco, D.Trejo istorija – pasakojimas apie perkeičiančią atgailos galią ir gyvenimo atvira širdimi siekį. Šioje savęs atradimo, augimo ir neįtikėtino atsparumo kelionėje rasite gilių įžvalgų, įkvėpsiančių įveikti bet kokius iššūkius. Savo atvirumu Trejo šaukte šaukia, kad niekada nėra vėlu keistis ir rasti savo misiją.

D.Trejo autobiografija yra atsparumo, ryžto ir žmogaus dvasios stiprybės įrodymas. Jo istorija įkvepia ir skatina veikti. Kad ir kokia būtų mūsų praeitis, turime galimybę susikurti šviesesnę ateitį.

Išbridęs iš gyvenimo duobęs tapo ikona

„New York Times“ bestseleriu tapusios knygos pristatyme dalyvavęs kino laidos „Čia kinas“ apžvalgininkas Antanas Laurušas prisipažįsta, kad D. Trejo fenomenas peržengia bet kokias sveiko proto ribas. „D.Trejo – žmogus, sugebėjęs išbristi iš giliausios ir tamsiausios gyvenimo duobės ir brandžiame amžiuje tapęs ikonišku, ištisų kartų atpažįstamu veidu“, – sako kino apžvalgininkas.

Daugiau nei 400 filmų, serialų, įgarsinti animaciniai personažai bei kompiuteriniai žaidimai vieniems gali atrodyti kaip nesuvokiamas gyvenimo pasiekimas, tačiau D.Trejo, tai tik antroji jo gyvenimo pusė. Pirmoji – ne tokia linksma ir nukelianti į nusikaltimų kupiną gyvenimo tarpsnį, kurį būtų galima drąsiai ekranizuoti.

D.Trejo knygos pristatymas / Organizatorių nuotr.

Aktorius mėgsta juokauti, kad savo karjerą pradėjo sulaukęs 40-ies ir turbūt niekas iš jį ligi tol pažinojusių nebūtų pagalvoję, jog užuot realiai nusibaigęs kokiame nors skersgatvyje ar kalėjime jis taps vienu daugiausiai turbūt įvairiausiai nudobtu aktoriumi Holivudo istorijoje.

Pasak A. Laurušo, D.Trejo tekusių gyvenimo išbandymų pavydėti gal ir nereiktų, tačiau jo valios, vidinės stiprybės ir galiausiai į gyvenimą pasibeldusio gerumo, atjautos ir empatijos galėtų pasimokyti kiekvienas. „Būtent tai jam ir suteikė galimybę apversti savo gyvenimą aukštyn kojomis, tapti tikra veiksmo filmų ikona, o vėliau savo statusą įtvirtinti garsiausių Holivudo aktorių bei režisierių gretose“, – sako A.Laurušas.