D.Vaitiekūno daina „Galva į sieną“ – tiems, kam nesiseka meilėje: gimė iš asmeninės patirties

Dominykas Vaitiekūnas
Dominykas Vaitiekūnas
Šaltinis: Žmonės
2022-02-14 08:23
AA

Autorinių dainų kūrėjas ir atlikėjas Dominykas Vaitiekūnas (34) Valentino dienos proga pristato naują dainą „Galva į sieną“ ir muzikinį klipą, skirtą visiems, kam nesiseka meilėje. Savo naujausiu kūriniu atlikėjas teigia, kad meilės paieškos – tai tarsi galvos trankymas į sieną: skausmingas ir ne visada produktyvus procesas.

Dominykas prisipažįsta, kad dainos atsiradimą paskatino asmeniniai išgyvenimai ir su laiku nė kiek neblėstantis romantinio ryšio poreikis. „Tai prigimtinis ir labai stiprus poreikis, kuris mane kartais veda iš proto. O nepavykę bandymai užmegzti tokį santykį – nuvilia. Kartais norisi save įtikinti – „nu sustok, nusiramink, gi kai reikės tai ir ateis. Ko gi čia blaškytis? Bet blaškausi ir visa tai primena absurdiškai pasikartojantį veiksmą, tarsi trankytum galvą į sieną“ – teigia atlikėjas.

Valentino dienos proga pristatomos dainos vaizdo klipe Dominykas tampa šokančiu „grafičiu“ ant skirtingų Vilniaus miesto sienų. Idėja klipui gimė, kai Dominykas vesdamas šunį į veterinarijos kliniką Naujamiestyje pamatė užmūrytą daugiabučio laiptinę ir prie užmūrytos laiptinės laiką leidžiančius balandžius.

„Už tokių užmūrytų durų gyvena meilė. Tąkart pagalvojau, nufotografavau tą laiptinę ir kartu su vaizdo klipo bendraautoriais Gyčiu Baranausku ir Justu Valinsku nusprendėme ten patupdyti judantį mano „grafitį“, o vėliau – atgaivinti ir daugiau įdomių miesto sienų, o balandžius paversti savotiškais mano vienatvės palydovais“, – teigia dainos autorius.

Dominykas Vaitiekūnas / Justo Valinsko nuotr.

Tekstą netradiciškai meilės dainai Dominykas parašė mąstydamas apie tuos savo „aš“, kurie atgyja „meilės paieškų fazėje“ – tuomet pasirodo ir sužavėti bandantis naglasis ir už jo besislepiantis romantiškasis „aš“ ir kiti, ne visada patogūs ir žavūs „personažai“. O tų „aš“ autorius suskaičiuoja per šimtą!

„Galva į sieną“ – tai jau ketvirta viešai pristatyta atlikėjo daina iš būsimo albumo „100 AŠ“, pasirodysiančio ateinantį balandžio mėnesį. Atlikėjas žada, kad tai bus šmaikšti autobiografinė muzika apie ne visada sėkmingą bandymą rasti susitarimus tarp skirtingų savo asmenybės dalių. O pavasarį gerbėjus pakvies kartu atšvęsti savo įvairovę ir netobulumą programos „100 AŠ“ pristatyme į sceną lipdamas pasirodyti su gyvo garso grupe. Ironijos, lyrikos ir humoro pilnoje programoje Dominykas skatins žmones lengviau priimti save.

„Savęs priėmimas – labai ilga kelionė, kurios išvykos taškas visada yra sprendimas save sąžiningai pažinti. Mano nuomone, save priimti galima tik einant į akistatą su pačiais nepatogiausiais savo „aš“ ir užuot juos ignoravus, pabandyti su jais susitarti“, – pristatydamas dainą teigia atlikėjas ir linki apkabinti visus savo vidinius demonus, nes „ir jiems reikia meilės. Dėl to jie ir šėlsta“.

Programos kūrybos procesą remia Asociacija LATGA ir Asociacija Agata.