Dailiausios kaimo merginos titulą laimėjusi Gabija Pranaitytė – vairuoja traktorių, o už laimėtus pinigus augins šparagus

Išrinkta dailiausia kaimo mergina / G. Jauniškio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Laikrodžiui skaičiuojant paskutines lapkričio 21 – osios minutes Vilniuje buvo išrinkta dailiausia kaimo mergina – „MIS Timac Agro – Agroeta.LT“ karūna pasipuošė Šakių rajone gyvenanti 23 metų Gabija Pranaitytė.

Šįmet VDU Žemės ūkio akademijoje agronomės išsilavinimą įgijusi mergina už konkurse laimėtus 2000 eurų ketina įsigyti sodinukų ir jau kitąmet užauginti hektarą šparagų.

„Esu dalyvavusi „Mis ūkininkaitės“ konkurse, laimėjusi trečiąją vietą. Bet tuomet, matyt, buvau per daug susikoncentravusi į pergalę. Šįsyk atvirkščiai – man nebuvo svarbu tapti pirma. Tiesiog norėjosi pasakyti, kad ne tik Lietuvos miestuose, bet ir kaimuose gyvena įdomios, išsilavinusios, tikslų turinčios merginos“, – tvirtino nugalėtoja, kuriai atminimui apie sėkmę rinkimuose liks vienetinė „Medalikos“ dizainerės Irinos My My specialiai „MIS Timac Agro – Agroeta.LT“ sukurta karūna.

G. Pranaitytė gimė ir iki šešerių augo Klaipėdoje, vėliau persikėlė į Biržus, Kauną, o šiuo metu dirba agronome Šakių rajone, Žvirgždaičių kaime įsikūrusiame Dariaus Stonkaus ūkyje.

Išrinkta dailiausia kaimo mergina / G. Jauniškio nuotr.

Gražuolei žemė ir jos darbai yra artimi. Jos tėvai ir dvi jaunesnės seserys taip pat rūpinasi 200 hektarų nuosavu ūkiu.

„Nuo tėvų stengiuosi nepriklausyti. Esu uždarbiavusi ir užsienyje – skyniau braškes, tvarkiau namus. Bet gimtinė traukė. Norisi būti naudingai čia“, – sakė G. Pranaitytė.

Mergina vairuoja traktorių, yra baigusi muzikos mokyklą, dainavo ansamblyje ir chore, giedojo bažnyčioje, moka boksuotis, studijų metais ėmė lankyti tautinius šokius, siuva.

„Domiuosi vis kažkuo nauju. Neketinu sustoti“, – nedvejojo G. Pranaitytė.

Finale dalyvavo dar trys merginos – Giedrė Vasiliauskaitė (Marijampolės r.), Andželika Pociūtė (Raseiniai) ir Eglė Mikalauskytė (Mažeikių r.).

Daugiausiai publikos simpatijų pelnė A. Pociūtė, bet, susumavus komisijos ir renginio svečių balsus, raseiniškei teko nusileisti savo varžovei.

Išrinkta dailiausia kaimo mergina / G. Jauniškio nuotr.

Andželika daug dėmesio sulaukė pristačiusi pačios dekoruotą suknelę. Susirinkusieji negailėjo aplodismentų ir prancūziškus desertus pagaminusi Eglė, ir kūrinį apie meilę sugrojusiai Giedrei.

Socialinis projektas – „MIS Timac Agro – Agroeta.LT“ rengiamas išimtinai privataus verslo iniciatyva ir lėšomis. Konkurso laureatei atiteko karūna, 2 000 eurų prizas, madingas rankinis laikrodis, gėlės ir nugalėtojos juosta. Dviems vicemis – po 1 000 eurų ir laikrodžiai, gėlės ir juostos, o dar vienai – 500 eurų ir puokštė. Merginos konkurso vakarą puošėsi Rigondos Užpalevičienės rankų darbo kostiumėliais ir dizainerės Paulos Poderytės šventinėmis suknelėmis.

Šios keturios merginos į konkurso finalą pateko po kelis mėnesius virtualioje erdvėje vykusios įtemptos kovos – nuo liepos pradžios iki spalio 20 dienos vyko balsavimas internetu. Jo metu internautai galėjo atiduoti savo balsą už 37 kandidates. Neįtikėtinai daug žmonių dalyvavo renkant gražuoles, nes visos jos bendrai surinko daugiau kaip 150 000 balsų. Vienas interneto vartotojas galėjo atiduoti tik vieną balsą. Pirmąjį ketvertuką (buvo penkio finalistės, bet viena dėl ruošimosi egzaminams iš konkurso pasitraukė pati)  tik šiek tiek pakoregavo konkurso organizatorių verdiktas. Susumavus balsavimo internete rezultatus (50 proc.) ir konkurso organizatorių balsus (50 proc.) galimybę kovoti dėl titulo ir dėmesio pelnė Giedrė, Andželika, Eglė ir Gabija.

Konkurso mecenatės vadovas Arūnas Jusas teigia, kad didžioji dalis merginų buvo itin aktyvios socialinėje erdvėje. „Stebėjome balsavimą ir matėme, kaip stipriai stengėsi merginos, jos žavėjo mus savo aktyvumu. Dalyvės išties parodė, kad Lietuvos kaimo merginos ne ką prastesnės už mieste gyvenančias ir neretai jas pranoksta“, – pabrėžė A. Jusas.

Dailiausios kaimo merginos rinkimai (32 nuotr.)
+26
Skaitykite daugiau