Dailininkė Rūta Jusionytė: vestuvės įvyko, nors likimas atsiuntė išbandymą

Rūtos Jusionytės ir Francisco Sepulvedos vestuvių akimirka
VALDAS PUTEIKIS
Šaltinis: Žmonės
AA

Jau daugiau nei du dešimtmečius Paryžiuje kuriančiai dailininkei Rūtai JUSIONYTEI (44) pirmasis šių metų rugsėjo šeštadienis buvo viena laimingiausių dienų – Prancūzijos sostinės Vilmomblio priemiesčio merijoje ji susituokė su iš Čilės kilusiu dailininku Francisco SEPULVEDA (45). Nors pavasarį Rūtai buvo nustatytas krūties vėžys ir pradėtas taikyti intensyviosios chemoterapijos kursas, šventė su artimiausiais bičiuliais įvyko.

Daugiau nei metus judu su Francisco buvote sužadėtiniai. Kaip gražu, kad balandį diagnozuota klastinga liga nepakeitė numatyto vestuvių plano.

Teko jį šiek tiek koreguoti, minimalizuoti, atsisakyti idėjos surengti draugams kiek triukšmingesnę šventę – su šokiais ir šėlionėmis. Visiems pažadėjome, kad, kai tik ligą įveiksiu, tokia šventė bus. O dabar nuogąstavau dėl vieno dalyko – kaip jausiuosi vestuvių dieną, nes pastaruoju metu man taikomas intensyviosios chemoterapijos kursas, trečdalį jau įveikiau.

Pirmiausia turėjau įsisąmoninti, kaip turėsiu gyventi visą gydymosi laiką, ko reikės atsisakyti, į ką labiausiai susitelkti. Sulėtinau darbo tempą, atšaukiau ir nukėliau keletą Europos miestuose suplanuotų parodų.

Kalbėti apie rimtą ligą vestuvių laikotarpiu – švelniai tariant, ne pats didžiausias malonumas?

Prancūzijos statistika – negailestinga: kas septinta moteris susiduria su krūties ligomis, tarp jų – ir vėžio, todėl šalyje sveikatos apsaugos sistema taiko ne tik prevencines priemones, krūties vėžys veiksmingai ir gydomas. Kita vertus, ir pačios moterys čia labai rūpinasi sveikata, todėl retais atvejais liga būna uždelsiama. Aš taip pat iš karto užčiuopiau krūtyje staiga susiformavusią fibromą ir suskubau pas mamologą.

Praėjus mėnesiui po biopsijos tyrimų, gydytojai nustatė trečią vėžio stadiją.

Skaitykite daugiau