Dailūs kvietimai – pirmasis žingsnis vestuvių link

Vestuvių kvietimai / E. Kundreckienės nuotr.
Vestuvių kvietimai / E. Kundreckienės nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-03-15 15:00
AA

Manote, išsirinkti vestuvinę suknelę yra svarbiausias tuoktuvių uždavinys? Iš tiesų viskas prasideda nuo kvietimų…

Jūsų kvietimas į vestuves išties labai svarbus būsimos jūsų šventės elementas, nes jis informuoja svečius apie vestuvių temą, tipą, spalvas, vietą ir pan. Jame pateikiama informacija, dizainas leidžia svečiams suprasti, ko gali tikėtis iš būsimos šventės. Kadangi ruošiantis šiai dienai viskas turi būti aišku, suplanuota ir iki smulkmenų apgalvota, kvietimai – ne išimtis. Jie turi palikti stiprų pirmąjį įspūdį.

Apie tai, kaip sukurti jaukius ir įsimintinus kvietimus, pataria švenčių planuotoja ir dekoratorė Eglė Kundreckienė.


– Kokio stiliaus kvietimus pasirinkti?

– Kvietimus rinkitės atsižvelgdami į savo šventės vietą, temą, spalvas. 2013 m. vis dar populiarūs rankų darbo, sendinti, dekoruoti nėriniais kvietimai. Visada madingi ir ypač prabangiai atrodantys kvietimai spaudžiami iškiliąja spauda. Tokio tipo kvietimus galima dekoruoti papildomomis spalvomis, auksinėmis raidėmis ar pan.

Kaip ir 2012-aisiais, šiais metais vis dar populiarūs pereinamųjų spalvų kvietimai. Spalvų perėjimas nuo šviesesnės į tamsesnę, iš vieno atspalvio į kitą atsikartoja ir šventės dekoro elementuose, suknelės audiniuose ir net nuotakos plaukuose.

Visada populiarūs kokybės ir kainos atžvilgiu tradicinės spaudos kvietimai. Sukurdami originalų maketą su savo ir antrosios pusės vardų inicialais, piešiniais ir kitokiais elementais, galite juos ypač suasmeninti. Be jokios abejonės, kvietime svarbiausia idėja! Pavyzdžiui, vietoj įprasto parašo galite pasigaminti savo šeimos antspaudą, pašto ženklą ir jais dekoruoti siunčiamus kvietimus, vokus. Originalūs sprendimai visuomet nuteikia smagiai.

Vestuvių pakvietimai / E. Kundreckienės nuotr.

 

– Siųsti elektroniniu paštu ar vokuose?

– Kad ir kokie populiarūs būtų elektroniniai laiškai, šiai ypatingai progai kvietimus dera siųsti paštu, o jei leidžia galimybės – įteikti asmeniškai. Taip pagerbsite žmones ir priminsite, kokie jie jums svarbūs ir pabrėšite, kaip džiaugtumėtės jų dalyvavimu šventėje.  

 

– Prieš kiek laiko įteikti kvietimus?

– Tradiciškai kvietimai siunčiami ar įteikiami likus 6–8 savaitėms iki vestuvių. Jei kviečiami svečiai gyvena užsienyje – prieš 3 mėnesius. Tiek laiko užtenka svečiams susiplanuoti kelionę, darbus ir pasiruošti šventei. Tačiau dažnai kvietimų įteikimo data derinama ir su didžiosiomis metų šventėmis ar įvairiomis šeimos progomis, kai atsiranda galimybė patiems įteikti juos tiesiai į rankas.

Populiarėja ir „atsimink datą“ atvirukai, žinutės, kurias jaunieji išsiunčia svečiams prieš 6–8 mėn., informuodami apie artėjančią šventę, o kai žinomos visos tikslios datos ir laikai – išsiunčiami kvietimai.

Vestuvių pakvietimai / E. Kundreckienės nuotr.

 

– Iki kada svečiai turi pranešti apie savo dalyvavimą vestuvėse?

– Apie dalyvavimą šventėje įprasta nurodyti likus 4–5 savaitėms iki šventės. Jei yra svečių, kurie neatsakė į jūsų kvietimą – pasiteiraukite apie jų dalyvavimą telefonu.

 

– Ar mandagu kvietimuose rašyti apie dovanas „vokeliuose“ ar pageidaujamas gėles?

– Taip, tačiau subtiliai. Galite užsiminti apie taupymą medaus kelionei, namų jaukumui ar pan. Jei atsiras žmonių, kurie norės jums įteikti dovaną ne grynais pinigais, jokiu būdu neatsakykite, o nuoširdžiai pasidžiaukite ir padėkokite už tokį dėmesį.

Vestuvių pakvietimai / E. Kundreckienės nuotr.

 

– Ar būtina padėkoti už dovanas?

– Taip! Ir ne tik už jas, bet ir už dalyvavimą šventėje. Vestuvių dieną gal prie kažko nebespėsite prieiti, pakalbėti, pasidalyti gražiu žodžiu ir įspūdžiais. Padarykite tai po šventės. Padėkokite telefonu ar padėkos kortele, kurią išsiųsite paštu.

P. S. Baigdama negaliu nepasakyti dar vieno svarbaus dalyko spausdinant vestuvinius kvietimus. Tai – taisyklinga kalba ir tekstas be klaidų. Būtinai paprašykite atspausdinti bandomąjį kvietimą, kad įsitikintumėte, ar spalvos atitinka jūsų lūkesčius, tinkamas kvietimo formatas, popierius ir, žinoma, ar jame nėra rašybos ir skyrybos klaidų. Paprašykite kvietimą atidžiai perskaityti draugo (-ės). Taip pat patarčiau užsisakyti kvietimų keliais vienetais daugiau, nei planuojate kviesti svečių.

 

Tekstas Eglės Kundreckienės

Tinklaraštis „Šventinės dekoracijos“