Dainininkė Agnė Sabulytė: „Moteriškumas – tai sakurų žydėjimas“

 Dainininkė Agnė Sabulytė/Vaidoto Grigo nuotr.
Dainininkė Agnė Sabulytė/Vaidoto Grigo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-05-08 17:22
AA

Lietuvoje, palyginti su senosiomis Europos valstybėmis, nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta du kartus daugiau moterų, tad pirmasis žingsnis norint apsaugoti moteris ir sumažinti riziką – informuoti jas apie šią grėsmę sveikatai bei mokyti, kad imtis priemonių reikia jau nuo pat jaunystės.

Dėl to Lietuvos širdies asociacija, bendradarbiaudama su Pasauline Širdies Federacija 2012 metais prisijungė prie „Go red for women“ kampanijos. Prieš dvejus metus viena iš kampanijos ambasadorių tapo ir žinoma renginių organizatorė Rasa Arlauskienė bei jau antrus metus organizuoja labdaringą GALA vakarienę, kurios metu renkamos lėšos širdies ir kraujagyslių ligomis sergančioms moterims gydyti bei ligos prevencijai vykdyti.

Lietuvoje ši kampanija pakrikštyta „Raudonos suknelės“ vardu, mat būtent raudona suknelė yra tarptautinis projekto simbolis. Ir neveltui – juk tai universalus moterų sveikatos, gyvybės bei dinamiškumo simbolis, o šiuo atveju tai ir raudonas aliarmo signalas.

Praėjusiais metais, siekdama didesnio visuomenės susidomėjimo problematika, Rasa paskelbė konkursą kviesdama moteris fotografuotis vilkint raudonas sukneles bei dalintis savo nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Na, o prizas buvo išties įspūdingas – garsaus šalies dizainerio Egidijaus Rainio kurta raudona suknelė.

Konkurso nugalėtoja tuomet tapo dainininkė Agnė Sabulytė, kuri artėjant antrajam labdaringam GALA vakarui su šia suknele įsiamžino fotografo Vaidoto Grigo fotosesijoje.

Specialiai Agnei raudoną suknelę sukūręs Egidijus visas moteris ragina nepaskęsti kasdieniuose reikaluose, reguliariai tikrintis savo sveikatą bei priminti mamai, dukrai, draugei, kolegei ar artimai draugei padaryti tą patį. Na, o pati Agnė Sabulytė dalinasi mintimis apie moteriškumą.

Dainininkė Agnė Sabulytė/Vaidoto Grigo nuotr.

Agne, turbūt apima puikus jausmas, kuomet vienas garsiausių šalies dizainerių specialiai jums sukuria suknelę?

Nors praėjo nemažai laiko, tačiau jausmas, sužinojus apie tokią ypatingą dovaną, dar dabar pasilikęs mano krūtinėje. Iškart šypsena atsiranda veide. Tiesa, netikėtos dovanos yra užkrečiamas dalykas – taip pat norisi taip pat dalintis, kuo tu pats gali. Užplūdo tokia stipri emocija, tad tą pačią dieną ekspromtu nulėkiau duoti kraujo, tačiau nepriėmė – trūko hemoglobino. Na, bent jau pabandžiau (šypsosi).

Gera, kai atsiranda gražių, kilnių, jautrių projektų bei jų organizatoriai, kurie įvairiomis formomis įtraukia kitus, dalinasi idėjomis, kuria naujas ir buria visus dėl bendrų, gyvybei apsaugoti skirtų tikslų. Labai džiaugiuosi ne tik dovana, nuostabia Egidijaus Rainio suknele, su kuria jaučiuosi kaip raudonoji gulbė, bet taip taip galėdama bent maža dalele prisidėti prie „Raudonos suknelės“ iniciatyvos ir labdaringą, šventinį birželio 8-osios vakarą susirinkusiems svečiams padovanoti keletą mano mylimų melodijų.

Ar savo sveikatai skiriate pakankamai dėmesio, reguliariai tikrinatės širdį?

Tikrai neskiriu pakankamai dėmesio. Stengiuosi tiesiog nesirgti (šypsosi). Na, o jeigu sunegaluoju, ieškau emocinių priežasčių kodėl taip įvyko ir stengiuosi išsigydyti pati. Natūraliai.

Ką jums simbolizuoja raudona suknelė?

Raudona suknelė ypatinga. Tai karališkas jausmas. Aistra. Meilė. Gyvybė.

Pamatinės čakros spalva suteikia daug stiprios energijos, kuri gali ne tik spinduliuoti, bet ir deginti. Ne veltui raudona suknia pasirenkama ne taip dažnai. Tam reikia tam tikros vidinės emocijos, harmoninio balanso.

Kas jums yra moteriškumas?

Moteriškumas – sakurų žydėjimas, kurio reikia laukti kantriai, su meile ir sulaukus juo mėgautis. Pasibaigus žydėjimui su meile vėl laukti kito, nes moteriškumas – tai ciklas daugybės gražių, įvairių procesų bei transformacijų.

Kokia, jūsų nuomone, yra laiminga moteris?

Laiminga moteris – su šaknimis ir sparnais. Nepraradusi laukinės moters intuicijos, mylinti save, su švelnumo energetika aplinkui. Tokia, prie kurios visus traukia pabūti bent truputį, sušilti, įsikvėpti, nurimti.

Ko palinkėtumėte kiekvienai moteriai?

Mylėti save, pajausti save, leisti sau būti taip, kaip nori širdis. Mokėti išbūti įvairius gyvenimo procesus su ramybe, šviesa ir lengvumu. Priimti pamokas be baimės suklysti, o klausant intuicijos. Susijungimo su gamta ir tuo, kas įkvepia.