Dainininkė Florence Welch prakalbo apie savo priklausomybes: „Turėjau daug problemų dėl alkoholio ir kvaišalų“
Florence Welch (31) gali būti poetė, bardė, ragana ar basakojė miško fėja. Bet sunku patikėti, kad dainininkė nuo paauglystės turėjo problemų dėl alkoholio ir narkotikų ir tik prieš kelerius metus rado ramybę.
Abu įpročius ji metė artėdama prie karjeros dešimtmečio – anot pačios Florence, mintis, kad gali dainuoti blaivi, buvo tikras atradimas, suteikiantis laisvės. Šiandien ji visiškai nevartoja nei alkoholio, nei kvaišalų, o vakarėliuose labiau už viską mėgsta šokti. Tačiau nepamiršo ir sudėtingos praeities, apie kurią kalba interviu naujojo albumo „High as Hope“ pasirodymo proga.
Ir prisipažįsta, jog pirmoji dainos „Grace“ eilutė „Atleisk, kad sugadinau tavo gimtadienį“ skirta jaunesniajai seseriai Grace. Abi jos tokios artimos, kad viena iš trylikos Florence tatuiruočių skirta seseriai: ant kairės rankos didžiojo piršto užrašytas jos vardas. Prieš kelerius metus Florence nepaprastai džiaugėsi tapusi teta – mažoji dukterėčia išvydo pasaulį 2016-ųjų rugpjūčio 8-ąją, per Florence gimtadienį.
Taigi „Grace“ – dar vienas meilės ženklas. „Padainavau tą dainą jai, – atvirauja Florence. – Niekada nesakiau jai mylinti – mes, anglai, šito taip neprisipažįstame, nuleidžiame juokais. Bet išgirdusi dainą Grace verkė. Mes augome labai chaotiškame pasaulyje, aš turėjau daug problemų dėl alkoholio ir kvaišalų. Ir tikrai sugadinau ne vieną Grace gimtadienį. Ji neturėjo būti progos mažąja sesute: didžiąją laiko dalį turėjo būti vyresniąja. Be galo dėl to gailiuosi ir labai ją myliu.“
Florence prisimena ir savo karjeros pradžią – kaip jos abi su tada debiutante Adele (30) ir dar viena dainininke – Emma-Lee Moss, geriau žinoma kaip Emmy the Great (34), „apšildė“ publiką „Lock Tavern“ klube Londone, kur tąvakar koncertavo Kate Nash. Florence turėjo pasirodyti pirmoji, tačiau buvo tokia girta, kad galėjo tik rėkti, o paskui nugriuvo. Tada į sceną pakilo Adele. „Nebuvau girdėjusi tokio balso, – prisimena Florence. – Prisimenu, pasakiau sau – velnias, ji neįtikėtina. Atneškite man dar išgerti.“
Tai buvo prieš gerus dešimt metų, ir šiandien visos tos istorijos herojės tapo žvaigždėmis. Bet Florence sako iki šiol negalinti patikėti, kad ji ir jos grupė „Florence and the Machine“ įrašė keturis albumus, jų buvo nupirkta daugiau nei 10 milijonų, o kolektyvas išgarsėjo visame pasaulyje. Juk pirmojo jų koncerto Londono bare Kalėdų naktį klausėsi vos keturi atsitiktiniai svečiai, o ji teturėjo parašiusi gal keturias dainas.
Dainuoti Florence pradėjo vienuolikos ir mokykloje turėjo bėdų, mat galėjo netikėtai uždainuoti tiesiog per pamoką. Bet jai niekada nepatiko stovėti prie mikrofono ir atlikti svetimą muziką, todėl nepritapo nei prie savo pirmosios mokyklinės grupės, nei prie kitų dviejų, kuriose bandė laimę koledže. Viskas pasikeitė, kai rudaplaukė dainininkė susipažino su klavišininke, didžėja ir kompozitore Isabella Summers (37), muzikos pasaulyje žinoma pravarde Machine (Welch pravardė tuo metu buvo Florence Robot). Šių talentingų moterų duetas ir tapo būsimos grupės pagrindu.
Muzikos ekspertai Florence Welch vadina Kate Bush, Stevie Nicks ir visų Viktorijos laikų kūrėjų įpėdine. Beje, eiles ši Kambervelio menų koledžo – vienos žymiausių Didžiosios Britanijos meno ir dizaino mokyklų – absolventė irgi rašo: ką tik pasirodė poezijos rinkinys „Useless Magic“ („Nenaudinga magija“), iliustruotas jos pačios piešiniais.
Su raganyste irgi ne viskas taip paprasta – dainininkė sako matanti vaiduoklius ir vaikystėje bijojusi vilkolakių bei vampyrų, o mokyklos laikais net buvo parašiusi burtų knygą (nors taip ir nepavyko priburti berniuko iš gretimos klasės meilės). Dėl savo vizijų ji nuo vaikystės negali miegoti viena – būdama maža atbėgdavo į Grace miegamąjį, ieškodama saugumo.
Florence teigia neturinti aiškiaregystės dovanos, tačiau jos dainos jai pačiai dažnai būna pranašiškos, tarsi dainininkė pati sau siųstų perspėjimą. Bet tai, ką mėgino pasakyti pasąmonė, paaiškėja tik po kelerių metų. „Tai tarsi pranašystės, kurios išsipildo – ir tu nieko negali padaryti. Tokia nenaudinga magija“, – neslepia Florence Welch.