Dainius Martinaitis ir Jurga Anusauskienė pasinėrė į dailės terapiją – piešė aktą

Renginio akimirka / Ilmis Cherkasheninov nuotr.
Renginio akimirka / Ilmis Cherkasheninov nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Subtili aplinka, emocijas paliečianti muzika ir... netikėtas išbandymas – į naujos meno erdvės „Antarctika“, įsikūrusios Vilniaus Senamiestyje, atidarymą susirinkusiems kviestiniams svečiams teko patobulinti jau turimus piešimo įgūdžius ar atrasti naujus dailės terapijos privalumus popieriaus lape perteikiant aktą.

Kokiomis priemonėmis mėginti atspindėti pozuotoją piešiantieji galėjo pasirinkti patys. Jie kūrė naudodami anglį, pieštukus, kreideles, grafitą. 

„Man labiausiai patinka piešti minkštomis priemonėmis, tačiau griežtų taisyklių, kuo ir kaip pripildyti popieriaus lapą, nėra. Svečiams norėjau įpūsti kūrybinės dvasios, padėti susiorientuoti galimybėse, rasti priimtiniausią išraiškos būdą“, – sakė „Meškučių dirbtuvių“ įkūrėjas, dailininkas ir skulptorius Mindaugas Tendziagolskis. 

Anot jo, didžiausią įspūdį jam paliko susirinkusiųjų įsijautimas į užduotį, nuoširdus darbas ir pirmą kartą piešusiųjų pasiekti rezultatai. Pasinėrę į dailės refleksiją namo galėjo parsinešti ne po vieną, o net po kelis savo kūrinius. Vienas produktyviausių piešimo pamokos „pradinukų“ buvo renginių vedėjas Dainius Martinaitis. Jis nuogą moterį popieriuje pavaizdavo skirtingais stiliais – romantišku, kubizmo, modernizmo.

Renginio akimirka
Renginio akimirka / Ilmis Cherkasheninov nuotr.

„Na, du iš penkių piešinių man patiko. Bet labai pasigirti rezultatais negalėčiau. Esu mokykloje piešęs medį, tvorą, namą ir porą baravykų! Tokia ta mano dainininko patirtis“, – juokdamasis sakė D.Martinaitis. 

Jis patikino, kad ir kaip besistengtų nupiešti tai, ką mato, vis pavyksta tik pavaizduoti „žemaituką“. 

„Žinot, toks darbinis arklys... Su storomis kojomis, neaiškiomis proporcijomis... O pozavo daili liekna mergina...“, – savo dailininko talentą šmaikščiai apibūdino renginių vedėjas.

Gilų įspūdį „Antarctika“ inicijuota dailės pamoka paliko ir fotomenininkei Jurgai Anusauskienei. M.K.Čiurlionio meno mokyklą baigusi autorė sakė nuo to laiko pieštuko rankoje nebuvo laikiusi.

Renginio akimirka
Renginio akimirka / Ilmis Cherkasheninov nuotr.

J.Anusauskienei pravertė M.Tendziagolskio patarimai bei švelnus padrąsinimas kurti. Savo jaunesniojo sūnaus Hario gebėjimu piešti besižavėjusi fotomenininkė sakė, kad moksleiviško amžiaus berniukas kartą griežtai atsisakė kada nors gyvenime imti į rankas piešimo priemones. Už tai, anot J.žAnusauskienės, reikia „padėkoti“ pedagoginėmis žiniomis trykštančiai dailės mokytojai. 

„Labai įdomu buvo stebėti kai nuo mokyklos laikų nepiešę žmonės atsipalaiduoja ir pasineria į kūrybos pasaulį. Atrasti save – būtent toks yra vienas iš naujosios meno erdvės tikslų“, – sakė „Antarctika“ įkūrėjos  Katerina Piesliak ir Eva Baliul. 

Jos įsitikinusios, kad atsiskleisti svečiams padėjo ir kerinti gyva Mykolo Vidūno atliekama muzika. 

Meno erdvėje „Antarctika“ vyks ir koncertai, paskaitos, kameriniai renginiai, pokalbiai, parodų atidarymai, piešimo pamokos.