Dainų šventę siūloma rengti po ketverių metų

Dainų šventė Kaune
Dainų šventė Kaune
BNS
Šaltinis: BNS
2020-09-26 10:27
AA

Lietuvos dainų šventę siūloma rengti ne po dvejų, kaip planuota, o po ketverių metų. Toks sprendimas siūlomas į 2021-uosius perkėlus šiemet neįvykusią Moksleivių dainų šventę.

„Pagal Dainų švenčių tradicijos tęstinumo programą Lietuvos dainų šventę buvo numatyta rengti 2022 metais, tačiau į 2021 metus perkėlus Moksleivių dainų šventę, taip pat rengiantis deramai paminėti dainų švenčių šimtmetį, nuspręsta, kad Lietuvos dainų šventė vyks 2024 metais“, – teigiama Lietuvos nacionalinio kultūros centro pranešime.

Šių švenčių datos šią savaitę aptartos Kultūros ministerijoje vykusiame Dainų švenčių nacionalinės komisijos posėdyje.

Dainų šventė Kaune / Kauno kultūros centro nuotr.

Šventės rengėjai teigia, kad daugiausia rūpesčių kelia dėl ekstremalios padėties į 2021 metus nukelta Moksleivių dainų šventė. Kadangi iki 2021-ųjų liko nedaug laiko, be to, dabartiniu pandemijos laikotarpiu kolektyvų darbo sąlygos yra apsunkintos, rengėjai žada kreiptis į Vyriausybę bei Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, prašydami numatyti ir nedelsiant paskelbti tikslią jos datą. 

Kitąmet surengti Lietuvos moksleivių dainų šventę apsispręsta atsižvelgiant į tai, kad jau atlikta daug pasirengimo darbų, sukurtos meninės renginių koncepcijos, parengti scenarijai, kolektyvai išmoko repertuarą, taip pat, kad šventėje dalyvaujantys moksleiviai baigia mokyklas, kolektyvų sudėtis keičiasi, tad daug jaunosios kartos atstovų prarastų galimybę joje dalyvauti.

„Dainų šventės“ akimirka / Irmanto Gelūno nuotr.

Moksleivių dainų šventėje „Tau“ kitąmet rengiasi dalyvauti per 20 tūkst. jaunųjų atlikėjų.

Lietuvos moksleivių dainų šventė turėjo vykti šių metų liepą Vilniuje. Ji nukelta dėl koronaviruso grėsmės.

Lietuvos dainų šventės rengiamos kas ketverius metus liepos mėnesio pradžioje. Jose dalyvauja vidutiniškai po 30 tūkst. dalyvių. 

Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 metais įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.