Daisy Ridley – atvira: jos sėkmė su šeimos pėdsaku nieko bendra neturi

Daisy Ridley / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
AA

Ketverių metų ir trijų „Žvaigždžių karų“ juostų pakako, kad kone visiškai nežinoma aktorė taptų kino legendos heroje. Daisy Ridley (27) įkūnyta karė Rėja užėmė savo vietą kosmoso epo metraštyje.

Šlovės istorija beveik visada turi papildomų sąlygų. Daisy Jazz Isobel Ridley kilusi iš žinomos šeimos (mama – bankininkė, tėtis – muzikinio žurnalo „New Musical Express“ fotografas; senelis ėjo aukštas pareigas BBC, senelio brolis – garsus dramaturgas ir aktorius). Tiesa, tikina tikrai nebuvusi išlepinta turtinga mergytė: jų namas prestižiniame ir elegantiškame Londono Maida Vale kvartale buvo labiausiai sukiužęs, o jos sėkmė turi mažai ką bendra su šeimos pėdsaku.

Iškalbinga detalė: norėjusi, kad nepasėda jauniausia atžala būtų užimta, šeima išleido ją į Harfordšyro meno mokyklą-internatą, kur 12 valandų per parą buvo skiriama muzikai, vaidybai ir šokiui. O Daisy bendraamžis Johnas Boyega, emigrantų iš Nigerijos sūnus, išgarsėjęs toje pačioje „Žvaigždžių karų“ juostoje, trokšdamas studijuoti aktorystę turėjo ieškotis stipendijos. Nenuostabu, kad publika pasiuto išgirdusi neapdairius Daisy žodžius, esą jos ir Boyegos kelias nedaug tesiskyrė ir ji niekada nesinaudojo jokiomis privilegijomis.

Daisy Ridley / SCANPIX nuotrauka

Išties geriausias privilegijas priimi kaip savaime suprantamas. Antra vertus, Daisy naivumas – ji dievino Harį Poterį, bet nebuvo „Žvaigždžių karų“ gerbėja ir neišmanė to pasaulio peripetijų – buvo viena iš priežasčių, kodėl režisierius J. J. Abramsas ir „Disney“ prodiuseriai 2013 metų atrankoje pasirinko būtent ją. Juostai „Galia nubunda“ reikėjo nepatyrusios jauniklės, neįtariančios apie savo gabumus. Atrankoje sėkmingai pasirodė Ridley, turėdama nedidelę darbo patirtį, bet neblogą aktoriaus išsilavinimą, – nuo septyniolikos dėstė itin geras dramos pedagogas ir kalte įkalė mokiniams, kad šie gali padaryti viską, ką tik nori. Daisy neįsivaizdavo milžiniško biudžeto filmo proceso, nesuvokė užduoties sudėtingumo. Net visų įtakingų kino verslo veikėjų nepažinojo ir dabar stebisi prisimindama, kaip familiariai pasisveikino su vienu iš „Walt Disney Studios“ šefų Alanu Hornu.

Daisy Ridley ir Luke'as Evansas / Vida Press nuotr.

„Toks neišmanymas buvo tikra palaima, – sako ji naujame interviu vyrų žurnalui „GQ“. – Pažvelgusi į praeitį nieko nekeisčiau. Jeigu būčiau buvusi kitokia, gal nebūčiau gavusi vaidmens. Taigi velniškai džiaugiuosi, kad viskas išėjo taip, kaip išėjo.“

Daisy dažnai cituoja Abramso žodžius, kad vaidmuo „Žvaigždžių karuose“ – ne šiaip darbas kine. „Žvaigždžių karai“ – tikra milžiniško gerbėjų būrio religija ir toks vaidmuo keičia viską iš pagrindų. Ji pati suvokė šį perspėjimą ne iš karto: radusi vietą kosmoso operoje, Ridley ypač sunkiai susitaikė su tamsiąja šlovės puse – fotografų ir gerbėjų persekiojimu. Nelengva priprasti, kad išlipti iš automobilio gali tik įsitikinęs, jog aikštelėje netūno agresyvūs paparacai, besitaikantys nufotografuoti žvaigždę be makiažo. Aktorė pasakoja, kad neseniai toks pamišėlis su kamera sekė ją mikroautobusu iki pat namų, dabar papracai žino jos automobilio numerį. Toks persekiojimas ne tik trukdo jaustis saugiai, bet ir verčia abejoti savo pačios sveiku protu: pradedi svarstyti, kad gal per daug viską dramatizuoji.

Daisy Ridley / AFP/„Scanpix“ nuotr.

2016 metais po „Paskutinio džedajaus“ premjeros Ridley ištrynė savo instagramo paskyrą, turinčią per du milijonus sekėjų, – aktorės žinutė, užjaučianti šaudynių Orlando naktiniame klube, per kurias žuvo 49 žmonės, aukas, sukėlė audringą pasipiktinimą. Girdi, kaip ji, net ne Jungtinių Valstijų pilietė, drįsta apie tai kalbėti. Tiesa, ji pati sako, kad dingo iš eterio ne išsigandusi kritikos, o dėl asmeninių priežasčių ir siekdama privatumo.

Kaip tik tada Daisy ryžosi ir psichoterapijai. To meto nuotraukose iš premjeros Londone gerai matyti, kokia aktorė išsekusi: vėl suaktyvėjo kažkada kamavusi aknė, dėl streso atsivėrė skrandžio opa.

Daisy Ridley ir Johnas Boyega filme „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ / Kadras iš filmo

Psichoterapija, gimtasis Londonas ir šešių mėnesių atostogos padarė stebuklus. Ridley tikina, kad vien būti namie ir niekur neskubėti buvo tikra palaima. Sunku patikėti, bet Daisy sako mėgstanti... skalbti. Filmuojantis amžinai nėra laiko ir viską tenka daryti paskubomis. O atostogaudama gali tai daryti nors kiekvieną dieną. Ji vėl pradėjo važinėti metro – ir pasaulis nenustojo suktis. Su draugėmis išeina į mėgstamiausią barą „Dean Street Townhouse“, nors nemėgsta vakarėlių, yra veganė ir beveik nevartoja alkoholio. Žodžiu, gyvena beveik įprastą gyvenimą ir net, regis, turi sužadėtinį – kolegą Tomą Batemaną (30), su kuriuo susipažino 2017 metais filmuodamasi juostoje „Žmogžudystė Rytų eksprese“. Ant aktorės piršto žiba žiedas, bet, be abejonės, apie širdies reikalus ji nekalba.

Žurnalą „Žmonės“ galite prenumeruoti ČIA.

Skaitykite daugiau