Daivos Žeimytės avantiūra pasiteisino su kaupu: atrado nuostabią draugę ir dieviškai praleido atostogas
„Tegul nesupyksta ant manęs lietuviai, bet aš visai Lietuvos nepasiilgau“, – juokėsi iš atostogų Balyje grįžusi televizijos laidos „Lietuva tiesiogiai“ vedėja Daiva Žeimytė. Balyje ji atrado ne tik tropinę šilumą, besišypsančius vietinių gyventojų veidus, bet ir nuostabią draugę.
Kelionė – didelis išbandymas net seniai kartu esančioms poroms, tad išvyka į kitą pasaulio kraštą su vos kelis mėnesius pažįstama moterimi verta Avantiūros iš didžiosios raidės vardo. Su savo atostogų kompanione Vaiva ji susipažino gegužę, per drabužių dizainerio Liutauro Salasevičiaus kolekcijos pristatymą.
„Būna, pajauti, jog žmogus turi labai daug panašumų su tavimi. Kai mes su Vaiva bendraujame, atrodo, kad pati su savimi kalbuosi, – patikino D.Žeimytė. – Kalba apie Balį su ja visai netyčia išėjo. Sakau, man vaidenasi Balis jau nuo žiemos: tai straipsnį pamatau, tai nuotrauką kas nors įdeda... Vis nebuvo kompanijos keliauti, o ji man pasiūlė – SKRENDAM! Turbūt didžiausias mano kelionės atradimas – nauja nuostabi draugė, sielos sesė.“
Dviejų draugių išvyka buvo atgaiva tiek kūnui, tiek sielai. Jokio skubėjimo, tik mėgavimasis esančia akimirka. Saulės vonios, maudynės, masažai, pirkiniai ir jokių rūpesčių. Per tas porą savaičių Daiva pamilo Balio salą taip, kad mielai ten pagyventų.
„Energetika, atmosfera, klimatas, gamta ir žmonės atitiko mano reikalavimus tokiai vietai, kurioje aš norėčiau gyventi. Man Balyje viskas tobulai tinka. Tiek žmonės, tiek klimatas, kuris vis kitoks skirtingose vietose: salos viduryje yra daugiau drėgmės ir žalumos, pakraščiuose – sausiau. Man ten viskas idealu. Gal praeitame gyvenime ten gyvenau?“ – kvatodamasi klausė D.Žeimytė.
Dabar žurnalistė puikiai supranta, kodėl Balis pastaraisiais metais taip išpopuliarėjo tarp lietuvių. Pasak Daivos, ši sala tave taip įtraukia, jog norisi ten grįžti vėl ir vėl. Štai ir Daiva su Vaiva jau susitarė – į Balį juodvi dar tikrai nuvyks.
D.Žeimytė pastebėjo, kad aplinkinių ramybė užkrečiama, ji pakeitė ir lietuvės elgesį. Juk nuvykus į tolimą kraštą taip ir norisi apkeliauti visas lankomiausias vietas, uždėti varnelę prie žymiausių objektų, o Balyje to visai nereikėjo!
„Ten čilini, visiškai pailsini protą. Kaip liepia nuojauta, taip ir darai. Jei kažko nepamatei, tai nepamatei ir visiškai dėl to nesuki galvos, nejauti jokio sąžinės graužimo. Man labai patiko toks ramus gyvenimas, kai elgiesi pagal intuiciją. Dėl to puikiai suprantu tuos žmones, kurie meta darbus ir išvažiuoja į Balį tapyti, atidaro nedidelę parduotuvėlę ir gyvena sau“, – įspūdžiais dalijosi Daiva.
Ji sutiko nemažai tokių žmonių, kurie paliko savo patogius gyvenimus Vakaruose ir atvyko laimės ieškoti į Balį. „Teko bendrauti su prancūzu, kai užėjome į jo parduotuvę, prekiaujančia daug įdomių daikčiukų. Klausiau, kaip jis čia gyvena, o jis atsakė, kad prieš 12 metų paliko Prancūzijoje visus savo verslus ir atvažiavo į Balį, kur daro interjero detales, baldus. Žmogus išsišiepęs, visas švytintis – jis ten gyvena ir kaifuoja“, – pasakojo D.Žeimytė.
Ką reikėtų žinoti, besiruošiantiems keliauti į Balį?
Gyvenimo ritmas. Balyje gyvenimas verda ryte, kai dar ganėtinai vėsu ir šviesu. Šeštą vakaro saloje jau tamsu, nors į akį durk, todėl šurmuliuoti miestai pradeda dar anksti ryte. Šeštą ryto miestuose jau pilnai dirba turgūs.
Kainos. Pasak Daivos, kainos Balyje ir Tailande yra labai panašios. Tuo tarpu, jei lyginsime kainas su Lietuva, verta pažymėti, jog maistas ten pigesnis. Pigesni ir vaisiai, kurių įvairovė saloje gerokai didesnė nei pas mus. Tuo tarpu vynas gerokai brangesnis nei Lietuvoje. Valanda masažo – 6-7 eurai.
„Turistiniai objektai yra mokami, tačiau kainos nėra kosminės. Jeigu jau leidi sau nuskristi į Balį, tai leidi sau ir pasibūti. Lėktuvo bilietas šitoje kelionėje yra brangiausias reikalas“, – pasakojo D.Žeimytė.
Lankytinos vietos. Turistams rekomenduoja apsilankyti ryžių terasose, užkopti į ugnikalnį, paviešėti Beždžionių miške (Monkey Forest)... Vis dėlto Daiva rekomenduoja pasidomėti, kokių neturistinių objektų galima pamatyti. „To geriausia vietoje klausti. Paprašykite gido, kad nevežtų jūsų ten, kur visi važiuoja. Gal galite važiuoti ten, kur turistai nevažiuoja įprastai?“ – rekomendavo Daiva.
Bagažas. Tik neprisikraukite pilnų lagaminų! Kaip Daiva sakė, Balyje nereikia nieko – pakanka paplūdimio šlepečių, šortų ir maudymuko. Daiva ir Vaiva vietoje nusipirko paplūdimio chalatus-sukneles, su kuriomis praleido pusę kelionės. D.Žeimytė įsitikinusi, kad į Balį galima išvykti tik su kuprine.
Skiepai. Prieš leidžiantis į kelionę Daiva rekomenduoja pasiskiepyti, nes šilti ir drėgni kraštai – puiki terpė bakterijoms veistis. Be to, Balis turi vietinę bakteriją. „Esu girdėjusi iš lietuvių, kad žmonėms suprastėja sveikata po kelių dienų, jei jie vietoje nesisaugo. Netgi dantis geriau valyti su vandeniu ne iš čiaupo, o iš buteliuko. Pasiruoškite, kad kelionė būtų normali, o ne viešbučio kambaryje praleista su skaudančiu pilvu“, – patarė Daiva.
Transportas. Daug turistų, atvykusių į Balį, išsinuomoja motorolerius ir keliauja po salą su jais. Vis dėlto D.Žeimytė to nerekomenduoja daryti, jei nesate puikus vairuotojas. Balio sala yra nedidelė, o gyventojų – daug. Dėl šios priežasties eismas saloje yra intensyvus, susidaro dideli kamščiai. Be to, keliukai siauri, vingiuoti. Jei nepasitikite savo vairavimo įgūdžiais, geriau visai dienai nusisamdykite taksi, kuris jus vežiotų po visus trokštamus aplankyti objektus.