Daktaras Alvydas Unikauskas apie svarbiausius dalykus – paprastai

Alvydas Unikauskas / Teodoro Biliūno nuotr.
Alvydas Unikauskas / Teodoro Biliūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Bene žymiausias daktaras Lietuvoje Alvydas UNIKAUSKAS šiemet džiugiai nustebino gerbėjus – pristatė pirmąją savo knygą „Klauskite daktaro“. Joje įtaigiai moko ir pataria, kaip elgtis su kūnu, kad sveikata kuo ilgiau išliktų gera. Rašo ne tik apie ligų prevenciją – knyga pilna ir netikėtų faktų!

Ar žinojote, kad fizinė veikla geriau veikia atmintį nei kryžiažodžiai? Arba kad nugarą gali skaudėti ir dėl blogos nuotaikos? „Klauskite daktaro“ – informatyvi, naudinga knyga, kurią išties labai įdomu ir paprasta skaityti.

Kaip kilo mintis parašyti knygą?

Laida „Klauskite daktaro“, įskaitant abu televizijos kanalus, rodoma jau šešti metai. Kai reikia rengtis laidoms, tenka labai daug skaityti. Aš niekada tiek neskaičiau – nei būdamas studentas, nei dirbdamas dėstytoju ar gydytoju, kiek skaitau rengdamasis laidoms. Nors laidose žiūrovams pateikti žinias reikia kuo paprasčiau, tai nereiškia, kad nereikia perskaityti daugybės įvairios medicininės informacijos, įskaitant straipsnius recenzuojamuose žurnaluose, – taip susikaupė didžiulis jos kiekis. Kai kada straipsniuose pateikiama informacija yra prieštaringa, tad kartais, remiantis savo žiniomis, tenka apsispręsti, kas yra aišku ir logiška, o kas kelia abejonių. Tarp gausybės informacijos labai lengva pasimesti, tad vieną dieną supratau, kad noriu pasidalyti savo sukaupta. Tačiau ne moksliniu lygmeniu. Mano tikslas buvo paprastais žodžiais paaiškinti, kaip gyvenimo būdas lemia mūsų geros sveikatos trukmę.

Kam skirta jūsų knyga?

Vienareikšmiškai nėra skirta medikams. Tai knyga plačiajai auditorijai.

Esate labai užimtas žmogus: gydytojas, dėstytojas, laidos vedėjas. Kaip spėjote rašyti knygą?

Prisipažinsiu – jei būčiau įtaręs, kas manęs laukia, vargu ar būčiau pradėjęs rašyti knygą. Rašymas atėmė nemažai laiko, bet svarbiausia – labai daug jėgų ir energijos. Kalbėti ir pasakoti – viena. Visai kas kita – guldyti mintis popieriuje.

Ar randate laiko grožinei literatūrai?

Deja, labai retai. Bet kai suprantu, kad kitaip nebeišgyvensiu, kai norisi atgaivos, imuosi grožinės literatūros.

Galbūt yra kokia knyga, prie kurios vis grįžtate?

Pastaruoju metu prie vienos grįžtu ir paskaitinėju. Yra tokia knyga pavadinimu „Jūs esate placebas“. Kuo toliau, tuo daugiau galvoju apie tai, kas joje rašoma. Šios knygos mintys man priimtinos ir artimos.

Na, ir pabaigai – visgi kokie esminiai dalykai padeda išlaikyti gerą sveikatą?

Jie yra keturi ir visiškai banalūs! Pirmas – mityba. Beje, noriu pasakyti, kad mūsų visuomenėje mityba niekada nebūtų tapusi problema, jeigu ne maisto pramonė. Jokiu būdu nesakau, kad maisto pramonėje dirba blogi žmonės, – ir jie buvo suklaidinti. Jie tiesiog prisitaikė prie mūsų priklausomybių.

Antras dalykas – judėjimas. Toliau – miegas. Na, ir ketvirtas, ne mažiau svarbus, o gal ir vienas iš svarbesnių, – bendravimas. Mes esame sukurti bendrauti, o ne būti vieniši. Ir tai nėra jokia mistika. Bendraujant išskiriami hormonai, kurie palaiko gerą mūsų būseną. Ypač dvasinę.