Dalį Vilniaus sukaustė elektros gedimas: per karščius gyventojai liko ir be vandens

Dalis Vilniaus ir Vilniaus rajono gyventojų šeštadienį susidūrė su elektros tiekimo sutrikimais. Kaip 15min pranešė Vilniaus rajone, Vaidotuose, gyvenantis skaitytojas, elektros tiekimas apie 12.30 val. nutrūko Vilniaus rajone, Vaidotuose, taip pat sostinės pietvakarinėje dalyje – Aukštuosiuose Paneriuose ir kitur.
Pasak skaitytojo, netrukus po gedimo gyventojai sulaukė Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) pranešimų, kad elektros tiekimą planuojama atkurti per dvi valandas. Jo teigimu, gedimų žemėlapyje iš pradžių buvo matyti, kad sutrikimas paveikė daugiau kaip 500 objektų.
„Po kurio laiko ESO gedimų žemėlapyje šio sutrikimo neberodė, liko tik gyventojų pranešimų žymėjimas. Klientų aptarnavimo telefonais prisiskambinti nepavyko – buvo pateikiami tik automatiniai pranešimai, kuriuose vėliau nurodyta, kad gedimą planuojama pašalinti iki 18 valandos“, – teigė skaitytojas.
Jo teigimu, dėl dingusios elektros dalis gyventojų liko ir be vandens.
„Kadangi Vaidotai – individualių namų rajonas, dauguma gyventojų vandenį gauna iš šulinių su elektriniais siurbliais. Tad dingus elektrai, dingo ir vanduo. Rajone gyvena daugybė šeimų su mažamečiais vaikais bei senjorų. Per tokius karščius tai nėra tik nepatogumas – tai rimta problema“, – rašė jis.
Skaitytojas taip pat kritikavo, jo nuomone, nepakankamą informacijos teikimą apie gedimą ir sudėtingas galimybes susisiekti su ESO.
„Labiausiai piktina atsakingų institucijų nekompetencija: informacijos beveik nėra, gedimų žemėlapis išjungtas, telefonais niekas neatsiliepia. Toks abejingumas žmonėms sunkiai suvokiamas“, – atsiųstame laiške rašė skaitytojas.
ESO sutrikimų žemėlapio duomenimis, apie 15 val. buvo užregistruoti 34 klientų pranešimai, tarp jų ir Vaidotuose, o dėl sutrikimų be elektros buvo likę 153 klientai.
Dėl sutrikimų priežasčių, paveiktų teritorijų ir planuojamo elektros tiekimo atkūrimo laiko 15min kreipėsi į ESO. Gavę bendrovės komentarą, publikaciją papildysime.


