Dalia Grybauskaitė Metų CEO apdovanojimą įteikė Algimantui Markauskui
Trečiadienį Dalia Grybauskaitė atidarė Vilniuje vykstančią didžiausią metinę „Verslo žinių“ konferenciją „Verslas 2020“. Joje Prezidentė įteikė apdovanojimą Metų CEO vardą laimėjusiam biotechnologijų bendrovės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generaliniam direktoriui Algimantui Markauskui.
Devintuose Metų CEO rinkimuose varžėsi vadovai tų įmonių, kuriose sukuriama daugiausia vertės darbuotojams, akcininkams ir visuomenei.
Mokslininko biochemiko Algimanto Markausko vadovaujama bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ pernai pripažinta pelningiausia Lietuvoje veikiančia įmone.
Pernai Floridoje bendrovės generalinis direktorius atsiėmė tarptautinį „Shingo“ apdovanojimą už „Lean“ sistemos, efektyvinančios verslo procesus, diegimą: aukštųjų technologijų įmonė kai kuriuos procesus sugebėjo sutrumpinti net kelis kartus.
Vadovas įsitikinęs, kad versle būtina investuoti ne tik į pastatus, įrenginius, bet labiausiai – į mokslą ir žinias. Tokios investicijos yra brangios ir ilgalaikės, tačiau be jų sunku tikėtis sėkmės.
Algimantas užaugo pajūryje, nuo vaikystės domėjosi chemija, patikėjo biotechnologijų perspektyva ir Vilniaus universitete baigė biochemijos studijas. Vadybos pagrindų jam teko išmokti sovietinėje armijoje, ten tarnavo karininku leitenantu ir vadovavo kitiems kareiviams. Vėliau dirbo Taikomosios enzimologijos institute, įmonėje „Fermentas“, prieš dešimt metų tapo šios įmonės generaliniu direktoriumi.
Ambicingas ir veiklus mokslininkas greitai suprato, kad lietuviai gali pagaminti fermentus genams klonuoti ir analizuoti taip pat gerai, kaip užsieniečiai, o gal dar geriau. „Fermentas“ virto „Thermo Fisher Scientific Baltics“, ir dabar ši bendrovė – pasaulinė molekulinės biologijos fermentų gamybos lyderė.
A. Markauskas teigia, kad tai, kas gamtoje vystosi kelis milijonus metų, jo komanda per kelis mėnesius sukuria mėgintuvėlyje. Su sukurtais reagentais kiti mokslininkai atlieka sudėtingus tyrimus, atranda būdų nustatyti sunkias ligas ir gauna Nobelio premijas.
Prezidentė sveikindama konferencijos dalyvius atkreipė dėmesį, kad išoriniai faktoriai, veikiantys ekonomiką, gali būti numatomi, tačiau didžiausią pavojų kelia vidinis nestabilumas ir populistiniai sprendimai, kuriuos lemia artėjantys rinkimai. Tai signalai, keliantys chaosą, rodantys pasimetimą ir nesupratimą, kas vyksta pasaulyje, ir galintys sukurti atgrasančią terpę mūsų verslui ir investuotojams. Todėl verslas, uždirbantis biudžetui pinigus, turėtų netylėti ir neleisti griauti to, kas pasiekta.
Prieš ketverius metus, 2015 m., Prezidentė atidarė unikalią „Thermo Fisher Scientific Baltics“ laboratoriją, kurioje gaminamos magnetinės dalelės kovai su onkologinėmis ligomis ir ŽIV. Lietuva buvo pirmoji pasaulyje valstybė, pradėjusi gaminanti tokio lygio technologinius produktus.