Dalia Ibelhauptaitė ir Beata Nicholson knygų mugėje lankytojams skaitė mėgstamas knygas

Dalia Ibelhauptaitė ir Beata Nicholson / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Dalia Ibelhauptaitė ir Beata Nicholson / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-02-22 14:19
AA

Sekmadienį Vilniaus knygų mugėje režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir žurnalistė, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su lankytojais dalinosi skaitymo malonumu. LRT studijoje jos garsiai skaitė savo mėgstamas knygas.

Kristinos Sabaliauskaitės apsakymą iš knygos „Danielius Dalba & kitos istorijos“ skaičiusi D.Ibelhauptaitė jį pasirinko neatsitiktinai. „Jis visiškai atitinka nūdienos emociją, žmogų ir svarbiausia – jis parašytas nūdienos Lietuvos žmonių kalba“, – sakė žinoma režisierė. Šis kūrinys jai itin artimas. „Absoliučiai tapatinuosi su vienu iš apsakymo herojų. Kai aš perskaičiau apsakymą, pagalvojau, kad jame yra labai daug panašumų į mano gyvenimą“, – sakė ji.

Režisierė dažniausiai renkasi meninę literatūrą, kuri tiesiogiai susijusi su jos darbu, mėgsta analizuoti įvairius tyrimus. Grožinės literatūros kūrinius ji dažniau skaito per atostogas, kai turi daugiau laisvo laiko. „Turiu labai daug mylimų autorių. Kartais skaitau ir šiuolaikinius, nors ne visą laiką spėju perskaityti, daug tų naujų knygų išleista“.

Dalia Ibelhauptaitė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Tuo tarpu B.Nicholson Knygų mugės lankytojams perskaitė ištrauką iš vos prieš porą mėnesių pasirodžiusios Rūtos Vanagaitės knygos „Ne bobų vasara“ ištrauką. Ją Beata pasirinko dėl paprastos priežasties – tai buvo paskutinė knyga, kurią teko perskaityti. „Nors ši knyga skirta vyresnėms nei 40 metų amžiaus moterims, aš ją skaičiau su didžiuliu malonumu. Manau, kad čia įdomių minčių gali rasti ir jaunos merginos“, – sakė ji.

B.Nicholson labiausiai žavisi knygomis, kuriose jų autoriai dalinasi asmenine patirtimi, savo gyvenimo detalėmis, požiūriu į daugelį dalykų. Ji skaito daug angliškų knygų apie vaikų auklėjimą, apie maistą, žinomų žmonių atsiminimus. „Man patinka ta vadinama utilitarinė literatūra, tokia, kuri kažko moko, yra naudinga, praktiška. Esu jauna, turiu jauną šeimą, darbą. Tikiu, kad ateis metas, kai galėsiu skirti daugiau laiko grožinei literatūrai, šiandien negaliu sakyti, kad jos skaitau daug“, – Žmonės.lt kalbėjo ji.

Dalia Ibelhauptaitė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Dalia Ibelhauptaitė ir Beata Nicholson knygų mugėje lankytojams skaitė knygas (8 nuotr.)
+2