Dalia Teišerskytė į paskutinę kelionę išlydėta baltais žiedais: širdžių poetė palaidota Petrašiūnuose
Šeštadienį į paskutinę kelionę išlydėta poetė, Lietuvos politikos ir visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė. Per savo gimtadienį mirusi 79-erių širdžių poetė palaidota Petrašiūnų kapinėse, ypatingoje vietoje.
Kartą juokais pavadinusi save nacionaline vertybe, dėl savo elegancijos nepaisant amžiaus, stojiškumo net kenčiant sunkią ligą, dėl orumo, kurio nepalaužė daugybė išbandymų, Dalia, rodos, daug kam tokia tapo iš tiesų.
Šeštadienį ištarti paskutinį „Sudie“ mylimai poetei ir visuomenės veikėjai suplūdo minia žmonių. Susirinkusiųjų rankose – balti gėlių žiedai. Kai kurių susirinkusiųjų lūpose pašnibždomis prisimenami ir D.Teišerskytės eilėraščiai, tapę dainomis.
D.Teišerskytės urna iš Kauno laidojimo namų „Rekviem“ buvo išnešta 14 val. Urną su poetės palaikais nešė D.Teišerskytės sūnūs Pranas Teišerskis ir Linas Proškevičius.
Anapilin iškeliavusios D.Teišerskytės artimieji, bendražygiai, bičiuliai bei jos talento gerbėjai prisimindami velionę braukė ašaras.Kalbėdama apie savo D.Teišerskytę emocijų nusuvaldė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Žurnalistas Vidas Mačiulis, kalbėdamas prie D.Teišerskytės kapo, sakė visuomet prisimins tą nuoširdžiąją „gražuolę Dalią“.
Širdžių poetė D.Teišerskytė palaidota ypatingoje vietoje – Kauno Petrašiūnų kapinių panteone. Čia amžinojo poilsio atgulė ne viena politikai, menui ir mokslo pasauliui nusipelniusi asmenybė. Panteone ilsisi ir pirmoji ponia Alma Adamkienė.
Fotogalerija:
Atsisveikinimas su politine ir visuomenės veikėja, poete, žurnaliste, dainų tekstų autore prasidėjo penktadienį popiet. Norintys ištarti „sudie“ Daliai Teišerskytei rinkosi į Kaune esančius laidojimo namus „Rekviem“.
Penktadienį 15min kalbinti gedintys D.Teišerskytės sūnūs Linas ir Pranas neslėpė – patikėti, kad mama mirė, vis dar sunku. Jie Daliai skyrė jautrius žodžius.
„Tai buvo gyvenimo kelias, kurį stebėti buvo ir malonumas, ir sunku. Ir kartais norėjosi padėti, bet neužteko jėgų, nes jos vienos jėga paprastai būdavo didesnė, nei mūsų visų šeimos narių kartu sudėjus.
Net ir dabar... sunku ištarti žodžius, kad... mamos nėra. Man atrodo, kad ji yra. Ir kad visas šis, pavadinkime, renginys yra jos režisuojamas, jos vadovaujamas, jos reguliuojamas, ir viskas eina taip sklandžiai, jog atrodo, iš tiesų, ji pridėjo savo ranką ir viskas vyksta jos valia. Ir tikrai, atrodo, neįmanoma ištarti tų žodžių, kad mamos nebėra, kad mes jos netekome. Mes visi ją saugome savyje. Ji tik subyrėjo į šipuliukus ir dabar gyvens tuose žmonėse, kurie ją supo“, – laidojimo namuose kalbėjo D.Teišerskytės sūnus L.Proškevičius.
Kitas D.Teišerskytės sūnus Pranas Teišerskis įvardijo svarbiausią pamoką ir ryškiausią prisiminimą, kuris ir dabar išnyra atmintyje.
„Mama mane išmokė stengtis būti geram ne tik sau, bet ir kitiems žmonėms. O ryškiausias prisiminimas būtų, turbūt, kuomet atvažiuoji – visuomet matai mamą savo lovoj su kavos puodeliu ir savo mylima knyga“, – mintimis pasidalijo P.Teišerskis.
Su D.Teišerskyte atsisveikinti plūdo būriai jos kolegų, bičiulių ir artimųjų. Atėjusius pasitiko pačios poetės eilės:
Nei tu manęs gailėk, nei aš tavęs gailėsiu –
žiūrėk, ruduo atspindi mūs veidus danguje!
Po degančiais klevais
nurimti atsisėsim ir mintimis nueisim
liepsnojančia veja.
Moderniuose laidojimo namuose, iš kurių atsiveria vaizdas į Nerį, nuolat skambėjo D.Teišerskytės kūryba – poezija ir dainos, sukurtos pagal jos eiles.
Fotogalerija:
Žmonės.lt primena, kad D.Teišerskytė mirė pirmadienį. Kaip tik tądien jai suėjo 79-eri.
Moteris jau kurį laiką kovojo su sunkia liga. Mirė savo namuose. Portalo Žmonės.lt žiniomis, politikė lapkričio 24-ąją sąmoningu jos prašymu buvo išleista iš ligoninės, kad paskutines savo gyvenimo dienas praleistų namie su šeima.