Damianas Lewisas – sprendimą nestabdyti aktoriaus karjeros priėmė dėl... pinigų

Damianas Lewisas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Damianas Lewisas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Žvaigždės neretai pabrėžia, kokia joms svarbi šeima ar dvasinis augimas, o darbas – tarsi antraeilis veiksnys, lyg pinigai patys augtų banko sąskaitoje. Bet britų aktorius Damianas Lewisas (47) mano kitaip.

Lewisas neslepia, kad sprendimą nestabdyti karjeros dėl vaikų jiedu su žmona aktore Helen McCrory (49) priėmė dėl labai proziškos priežasties – šeimai reikia pinigų. Jie augina dvi atžalas: dukrą Manon (11) ir sūnų Gulliverį (10) – ir dirba ne tik Lewisas, bet ir Helen, tiesa, jos profesinė veikla sutelkta Londone, o vaikais rūpintis padeda ir poros namuose nuolat gyvenanti auklė.

Žinoma, žmogaus, kurio turtas vertinamas maždaug 11 milijonų eurų, šeimai vargu ar gresia skurdas, bet Lewisas, regis, paveldėjo tėvo, pasiturinčio Londono biržos maklerio, praktiškumą. Ir ambicijas suteikti vaikams puikų išsilavinimą, kokį gavo pats – nuo privačių mokyklų-internatų iki Itono koledžo bei Guildhall muzikos ir dramos mokyklos, kur tuo pat metu mokėsi Ralpho Fienneso brolis Josephas ir Danielis Craigas. Šiaip ar taip, aktoriumi jis norėjo tapti nuo šešiolikos, o išmintingi tėvai, pasirūpinę jaunėlio mokslais, kitais aspektais nelepino: vaikinas net dirbo prekeiviu telefonu – siūlė klientams automobilių signalizacijas ir nuožmiai nekentė šito darbo.

Aktoriaus karjera Londone klostėsi neblogai – prasidėjo nuo klasikinio repertuaro Karališkojoje Shakespeare’o akademijoje, paskui – televizijoje. Sėkmę atnešė teatras: „Hamlete“ jį pastebėjo pats Stevenas Spielbergas ir pakvietė vaidinti seriale „Band of Brothers“ („Desantininkai“).

Kultinės ir dosniai apdovanojimais apibertos „Tėvynės“, kurioje Lewisas filmavosi trejus metus, pristatyti nereikia – seržanto Nikolo Broudžio vaidmuo per tris sezonus pavertė jį ne tik kritikų, bet ir auditorijos žvaigžde ir buvo įvertintas Auksiniu gaubliu bei „Emmy“. Be amerikietiškų serialų, visada dar buvo darbas Londone – kine, televizijoje ir teatre. Beje, būtent čia 2003-iaisiais Lewisas susipažino su būsima žmona – jie abu vaidino meilužius spektaklyje „Penki auksiniai žiedai“.

Šiandien jis irgi nestokoja darbo – filme „Run This Town“ („Valdyti šį miestą“) aktorius įkūnys ilgametį prieštaringos reputacijos Toronto merą Robą Fordą; kovo pabaigoje padėtas rodyti trečiasis populiaraus serialo „Billions“ („Milijardai“), kuriame Lewisas vaidina investicinio fondo bosą, sezonas.

Ir vis dėlto aktorius tikina, kad jo paties gyvenimas nė iš tolo nepanašus į tą, kuriuo mėgaujasi pastarasis jo herojus. Būtent todėl ir Damianas, ir Helen visą laiką dirba – išskyrus tuos periodus, kai ji nešiojo ir gimdė vaikus. Beje, netrukus po sūnaus gimimo aktorius buvo išsivežęs šeimą į Kaliforniją, tačiau praėjus porai metų visi grįžo iš Los Andželo į Londoną, čia gyvena sublokuotame Viktorijos laikų name Tufnell parke. Bent jau tada, kai šeimos galva nesifilmuoja Amerikoje: vaidindamas „Tėvynėje“ Lewisas Šiaurės Karolinoje, kur buvo sukamas serialas, praleisdavo penkis mėnesius per metus, o naujausias „Milijardų“ sezonas filmuotas Niujorke ir aktorius prisipažino, kad pastarąjį pusmetį skraidė tarp Londono ir JAV Rytų pakrantės kas dešimt dienų.

Damianas Lewisas
Damianas Lewisas / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Prieš trejus metus interviu žurnalui „Vogue“ Damianas yra sakęs, kaip nelengva girdėti sūnų pasakojant, kad kartais, kai būna liūdna, jis prieinąs prie lango ir šaukiąs tėtį. „Turbūt taip jaučiasi dauguma daug dirbančių tėvų, – šiandien sako Lewisas. – Taip, pažįstu daug žmonių, atidėjusių karjerą penkeriems ar septyneriems metams, kol vaikai paaugs, ir sėkmingai prie jos grįžusių. Kita vertus, pažįstu ir tokių, kurie niekada nepajėgė vėl grįžti į vėžes. Palikti vaikus sunku, bet aš sakau jiems, jog skrendu dirbti, kad galėtume linksmai paatostogauti ir išnaudoti visas tas oro linijų dovanojamas mylias, kurias sukaups tėtis. Susidorojame, nors užduotis nelengva. Turiu pasakyti, kad man labai nusibodo Niuarko oro uosto išvykimo salė.“

Apskritai Lewisas teigia laikąsis protestantiškos etikos principų. „Man svarbu gerai atlikti darbą, kuris vis dar veža, ir malonu gauti už tai atlygį, – sako jis. – Poreikiai? Na, mes turime keletą greitų automobilių ir neseniai įsigijome dar vieną namą kaimo vietovėje (skamba labai išlaidžiai, ar ne?). Kita vertus, niekada netroškau būti milijardieriumi...“