Dangiški pusryčiai virš Vilniaus senamiesčio stogų: gurmaniškų patiekalų ragavo ir mados kūrėjai
Pusryčiai 50 metrų virš žemės – idėja skamba kiek beprotiškai, tačiau jau keletą metų tai galima išbandyti Lietuvoje. Ir šįkart projektas „Dinner in the Sky“ pakvietė ragauti gurmaniško maisto bei pasigėrėti Vilniaus senamiesčiu iš padebesių.
„Dinner in the Sky“ 10 kartą grįžo į Lietuvą su pasaulinio lygio šefais.
Trečiadienio rytą mėgautis paruoštais profesionalų pusryčiais ir vaizdu į sostinės senamiesčio stogus susirinko būrys žmonių. Jie turėjo galimybę ragauti šefo Giulio Terrinoni iš Romos patiekalus: kalmarą, patiektą su pankoliais, apelsinu ir marinuotu raudonuoju svogūnu, o desertui – tiramisu.
TAIP PAT SKAITYKITE: Papietauti 50 metrų aukštyje Monika Šalčiūtė atvyko su augintiniu: „Kai liūdna, mėgstu apsiryti“
Tarp susirinkusiųjų – Robertas Kalinkinas su žmona Agne, Toma Jankauskaitė, Julija Žižė, Liutauras Salasevičius, Monika Kazakevičiūtė-Krisčiūnienė su vyru Jonu ir kiti.
Julija Žižė Žmonės.lt sakė, kad maisto ruošimas jai yra didelis malonumas.
„Mėgstu skaniai pavalgyti, man tai svarbiausia, į madą neatsižvelgiu. Iš tikrųjų, netgi estetika nėra svarbi. Lėkštėje, aišku, visada turi būti tvarka, bet iš esmės svarbu, kad būtų skanu, suderinta, skaniai kvepėtų. Pati gaminu, labai tai mėgstu ir man puikiai sekasi – niekas nesiskundžia, – juokėsi ji. – Vyras tik kiaušinienę moka iškepti.“
Paklausta, kokį maistą labiausiai mėgsta, ši sakė negalinti išskirti. Dizainerė laiko save drąsia šiuo klausimu – galėtų paragauti net ir vabzdžių.
„Esu labai lanksti, mėgstu visas virtuves išbandyti. Nemėgtu tik plovo. Jei būčiau Kinijoje ir patikimame restorane, galėčiau ir tarakonų paragauti. Gyvenam juk vieną kartą, kodėl gi ne“, – šypsodamasi sakė J.Žižė.
Nors ir Julija nėra vegetarė, sako, kad mėsa jos maisto racione nedominuoja. „Mėgstu mėsą, bet ja nepiknaudžiauju. Nori ar nenori, šiomis dienomis garsiai kalbama ir rodoma, kaip gyvūnai yra kankinami. Jeigu jau labai noriu, mėsą valgau, bet iš esmės stengiuosi valgyti žuvį, kruopas, salotas – ypač vasarą išnaudoti duodamą derlių“, – sakė Julija.
Į renginį atvykęs Robertas Kalinkinas sakė, kad dažnai atsižvelgia į maisto madas.
„Seku Julios Janus maisto madas. Ji turbūt pirmoji Lietuvoje padarė kolaboraciją ir aiškią koreliaciją tarp maisto ir mados. Juk maistas mus sekioja visur, mes esame nuo jo priklausomi, kaip ir nuo mados. Mes mėgstame skanų maistą, lygiai taip pat – gražų drabužį“, – kalbėjo dizaineris.
Estetiką maiste jis prilygina drabužių grožiui – tai ne visada yra svarbu: „Estetika yra svarbu, bet man gal svarbiau yra potyris ir pojūčiai. Sutikčiau valgyti ir negražiai atrodantį patiekalą, jei man pasakytų, kad verta. Lygiai taip pat su drabužiais – kartais dėviu tokius, kurie nėra labai gražūs, bet yra funkcionalūs.“
„Aš netikiu tavo žodžiais, kai žinau, kaip tu gamini maistą, – juokdamasi sakė Roberto žmona Agnė. – Viskas pabarstyta, sutvarkyta, gražu, 9 sluoksnių.“
Robertas pripažįsta, kad namuose jis praleidžia daugiausiai laiko virtuvėje. Bet jam tai nėra našta – sako, kad tuo laiku ypač mėgaujasi.
„Labai daug gaminu. 99,99 procento gaminu aš. Tačiau eksperimentuoti nemėgstu – tai visada pasibaigia nesėkme. Aš persistengiu su viskuo. Savo kolekcijose mėgstu sudėti visko daug, kas maiste yra blogai. Maistas turi būti paprastas. Turiu vieną mylimą šefą, kuris man padeda tai daryti. Seku jį socialiniuose tinkluose ir mokausi iš to, ką jis sako. Kulinaras padeda suprasti, kad virtuvė nėra aukštasis mokslas namams“, – sakė Robertas Kalinkinas.
„Jis namų šeimininkė. Man pasisekė“, – juokdamasi pridūrė Agnė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Į Vilnių grįžta „Dinner in the Sky“: gamins pasaulinio lygio šefai
Maistą projekte „Dinner in the Sky“ tiekiantis šefas Giulio Terrinoni (Italija), turintis Michelin žvaigždę, Vilniuje į 50 metrų aukštį užsikėlė pirmą kartą. Jis vis juokais kartojo, kad jam baisu. Tačiau prasitarė, kad teks prie to priprasti – kitą savaitę jau keliauja į kitas šalis, kur jam teks taip pat ruošti maistą danguje.
Šiais metais restoranas Vilniaus Rotušės aikštėje įsikurs rugpjūčio 3-7 dienomis.