Danų režisieriui Larsui von Trierui diagnozuota Parkinsono liga

Larsas von Trieras, Uma Thurman ir Christianas Slateris / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Larsas von Trieras, Uma Thurman ir Christianas Slateris / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-08 22:20
AA

Pripažintam, o tuo pačiu ir prieštaringai vertinamam danų režisieriui Larsui von Trierui diagnozuota Parkinsono liga, pranešė jo prodiuserinė kompanija. Šiuo metu kūrėjui yra 66-eri.

Pirmadienį išplatintame prodiuserinės kompanijos „Zentropa“ pareiškime, kurią Larsas von Trieras 1992 m. įkūrė kartu su prodiuseriu Peteriu Aalbæku Jensenu, teigiama, kad režisierius jaučiasi gerai.

„Jis yra geros nuotaikos ir gydosi nuo ligos simptomų“, – teigiama pranešime.

Ne paslaptis, kad režisierius kurdamas nevengė pakelti taurelės. 2018 m. duodamas interviu dienraščio „The Guardian“ žurnalistui Xanui Brooksui, Larsas pripažino, kad gydosi nuo alkoholizmo.

„Šiuo metu dirbu ties tuo ir tai yra gerai. Turėjau aštuonių mėnesių laikotarpį, kai negėriau, tačiau turiu šį alkoholio „įrankį“, kurį naudoju, kai reikia. O jei mane ištinka tikrai didelis nerimo priepuolis, tai vienintelis dalykas, kuris padeda“, – tikino jis.

Larsas Von Trieras / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Larsas von Trieras tebėra vienas labiausiai labiausiai vertinamų režisierių. Jo „Dogme 95“ manifestas, parengtas kartu su Thomu Vinterbergu, sukėlė revoliuciją meniniame kine dėl bekompromisio autentiškumo siekio.

Juodasis humoras, kuriuo paremta didžioji dalis jo darbų, taip pat konfrontacinis požiūris į lyčių santykius pelnė jam ir ištikimų gerbėjų, ir aistringų priešininkų.

Larsas von Trieras (6 nuotr.)