Saulius Mikoliūnas – Dar nepasiekėme visko

Saulius Mikoliūnas / Elvio Žaldario / FK „Žalgiris“ nuotrauka
Saulius Mikoliūnas / Elvio Žaldario / FK „Žalgiris“ nuotrauka
ARNAS ŠARKŪNAS
Šaltinis: Žmonės
2022-08-03 11:41
AA

Ilgametis Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjas, komandos kapitonas Saulius MIKOLIŪNAS (38) šiuos metus tikrai atsimins pačiomis ryškiausiomis spalvomis. Ne kartą per žingsnį buvęs nuo Europos klubinių futbolo turnyrų, šįkart jis su bendražygiais rudenį pasitiks bent jau UEFA Konferencijų lygoje. Tiesa, gyva ir dar didesnė svajonė – UEFA Europos lyga, o gal net UEFA Čempionų lyga.

Nuostabiomis emocijomis Saulius gyvena jau visą liepą – UEFA Čempionų lygos kampaniją šiemet „Žalgiris“ pradėjo itin sėkmingai. Milžiniška džiaugsmo banga nuvilnijo per stadioną Vilniuje, kuriame telpa penki tūkstančiai sirgalių, kai „Žalgiris“ į nokdauną pasiuntė keliolika kartų didesnį biudžetą už jį turintį Švedijos čempioną „Malmo“.

Komandą, kuri UEFA Čempionų lygoje varžėsi su tokiais futbolo gigantais kaip Turino „Juventus“ ir Londono „Chelsea“. Aklinai stadioną užpildę sirgaliai sutartinai plojo į taktą, „Žalgirį“ palaikė skanduotėmis, kartu su ištikimiausių komandos sirgalių „Pietų IV“ tribūna traukė grupės „Karališka erdvė“ dainą „Šešėlių valdovas“.

„Per visą savo futbolininko karjerą dar nebuvau patyręs tokios atmosferos – „Pietų IV“ pavyko taip įtraukti sirgalius, kad visi skandavo, buvo kaip vienas. Kažkas nerealaus! Kai rungtyniavau Škotijoje, Edinburgo „Hearts“ klube, įspūdį palikdavo didesni stadionai, bet Vilniuje atmosfera buvo ypač gera, jei stadionas būtų didesnis, skanduotes girdėtų visas miestas“, – sirgalių palaikymu džiaugiasi pašnekovas.

O liepos 27-ąją pranašumas prieš „Malmo“ įtvirtintas pergale 2:0. Tai – ypatingas rezultatas „Žalgirio“ istorijoje, mat komanda užsitikrino kelialapį į europinio futbolo turnyro grupių etapą. Tai, ko atkūrus nepriklausomybę šalyje dar niekam nepavyko padaryti. Galimybė artėjant karjeros saulėlydžiui sužaisti tarptautiniame turnyre Sauliui – lyg ilgos karjeros apvainikavimas.