Darbai darže birželį
Kad ir kaip ilgai laukėme šiltų orų ir baiminomės, jog darže šiemet niekas neužderės, vasara visgi atėjo. Mūsų sodai ir daržai žaliuoja, ir jiems būtina skirti išties nemažai dėmesio. Taigi, ką šį mėnesį dirbame?
♦ Birželį didžiausias rūpestis – neleisti suvešėti piktžolėms. Pasak specialistų, pagal tai, kokios želia, galima nustatyti dirvos būklę. Tarkim, kalkėtą žemę mėgsta dilgėlės, žliūgės, notrelės, usnys, trikertės žvaginės ir pan.
♦ Birželį nepamirškite pamulčiuoti žemės perpuvusiu mėšlu ar durpėmis. O jei neturite, tiks ir nupjauta vejos žolė. Tik prieš tai dirvą supurenkite.
♦ Šiltnamiuose reguliariai laistykite agurkus ir palaikykite tinkamą temperatūrą. Ji turėtų neviršyti 32 °C šilumos, o naktį nenukristi žemiau nei 16–18 °C. Nepamirškite šiltnamius nuolat vėdinti, o per karščius vėsinti (uždengti, apipurkšti ir pan.). Nuolat genėkite, t. y. nuskinkite atžalų viršūnes – ant atžalos palikite po 1 ar 2 vaisius.
♦ Iki birželio vidurio sėjami žiediniai ir gūžiniai kopūstai, krūminės pupelės. Žaliuosius žirnelius sėkite visą birželį – derliumi džiaugsitės visą vasarą. Tiesa, kuo vėliau pasėti, tuo mažiau uždera.
♦ Birželio antroje pusėje iki liepos pradžios sodinkite vėlyvuosius ropinius kopūstus. Esant karščiams, juos reikėtų dažniau palaistyti. Taip pat sodinami ir ridikai, ropės, krapai rudeniui, žieminiai svogūnai, rūgštynės (kitų metų derliui).
♦ Jei norite išauginti kuo storesnes krienų šaknis, mėnesio pabaigoje juos atkaskite ir nupjaukite šonines šakneles. Nenuskabykite gausiai salierų lapų, nes tada išaugs silpnesni šakniagumbiai.
♦ Jeigu birželį pasisėsite ridikų, jais mėgautis galėsite visą vasarą.
Dėmesio!
Vėliau pasodintus augalų daigus nuo kaitrios saulės galite pridengti gėlių vazonėliais. Šilumą mėgstančias daržoves (agurkus, baklažanus, aguročius, paprikas ir kt.) laistykite vasarošilčiu vandeniu. Kai tik užsimegs pupų ankštys, nulaužkite jų viršūnes – greičiau prinoks.