Dažniausių skyrybų priežasčių dešimtukas
Pasak psichiatrų, apie 90 proc. šeimų vienokia ar kitokia forma patiria neištikimybę. Likusieji procentai – išimtys arba... ligoniai.
Specialistai vardija daugybę priežasčių, kodėl žmonės nenori saugoti santykių: atsivėrė daugiau galimybių, žmonės praturtėjo, žurnaluose, televizijoje rodomi tik gražūs daiktai, mieli žmonės... Vartotojiškumas, sudaiktėjimas persikėlė ir į žmonių santykius: kam kankintis, aiškintis, jei kas nors nepatinka? Daug paprasčiau tapo vieną žmogų pakeisti kitu – kaip kokį daiktą.
Sulaukęs amžiaus vidurio krizės, keturiasdešimtmetis vyras mano: „Pusė gyvenimo jau nugyventa. Ar tai jau viskas? Ar šitaip neįdomiai nugyvensiu likusį gyvenimą? Aš juk dar jaunas!“ Vyras (gal ir nesąmoningai) pradeda galvoti, kad, pakeitęs žmoną į jaunesnę, gal atitolins mirtį. Antra žmona, vėl maži vaikai – tai tarsi antras, kitas gyvenimas. Tam tikrą laiką tai iš tiesų gelbsti. Nors antrosios santuokos visgi dažniausiai būna bėgimas nuo minėtosios krizės.
Partnerystei išsaugoti ilgą laiką (ištisus dešimtmečius) reikia nuolatinių pastangų. Svarbu žinoti, kad krizės šeimoje yra bemaž neišvengiamos. Jas galime spręsti arba nuo jų bėgti. Bėda ta, kad labiau esame linkę bėgti.
Didesnės ar mažesnės santuokos krizės dėsningai užklumpa kone kiekvieną šeimą: pirmieji metai (kol nugludinami aštresni charakterių kampai), vaiko gimtis, septintieji metai (kai atsėlina rutina), vaikų paauglystė (ji iš tiesų labai sudėtinga tėvams), vidurio amžiaus krizė, vaikų išėjimas iš namų („tuščio lizdo“ sindromas), pensinis amžius. Gali prisidėti situacinių krizių: pinigų stygius, liga, bedarbystė... Bet tie, kurie žino, kad dauguma sunkumų galima įveikti, neskuba skirtis. Svarbu suvokti, kas vyksta, nekaltinti, įsiklausyti. Santuoka nėra nuolatinė šventė, nors ir labai to norėtume. Beje, tai ypač turėtų atminti tie, kurie, viską metę, išeina pas kitą partnerį – tęsti šventės...
Taip jau yra: žmogaus prigimtis poligamiška, tačiau meilės – monogamiška. Išmintingas žmogus tai supranta ir su savo prigimtimi, pasitelkdamas visas jėgas, kovoja. Visą gyvenimą. Kartais, kad gyvenime šį bei tą suprastum, turi suklysti. Ir tada taip gera, kai šalia esantieji tave palaiko, leidžia pasitaisyti...
Jūsų dėmesiui, 10 skyrybų priežasčių, kurias dažniausiai nurodo europiečiai.
1. Abipusis emocinis atšalimas.
2. Pernelyg skirtingi charakteriai.
3. Vieno iš partnerių neištikimybė.
4. Vienas iš partnerių nesirūpino šeimos reikalais.
5. Pernelyg skirtingos gyvenimo vertybės.
6. Negalėjimas susikalbėti.
7. Prastas seksualinis gyvenimas.
8. Skirtingi gyvenimo prioritetai.
9. Vieno iš partnerių nenoras turėti vaikų.
10. Vieno iš partnerių nauja meilė.