Dedikuota tarptautinei blondinių dienai
Mokslininkai jau kelinti metai neatsisako minties, kad iki 2202-ųjų šviesiaplaukės moterys (ir vyrai taip pat) gali išvis išnykti nuo Žemės paviršiaus. O kol tai dar neįvyko, blondinės nutarė švęsti. Nuo 2006-ųjų gegužės 31 diena skelbiama tarptautine blondinių diena...
Šią ypatingą tik blondinėms (beje, ir šviesiai nusidažiusioms brunetėms taip pat:)) vyksta renginiai visame pasaulyje. Štai mūsų šviesiaplaukės kaimynės latvės jau ne pirmus metus Rygoje rengia pamažu tradicija virstantį festivalį. Beje, ne šiaip kokį, liaudiškai tariant, „tūsą“. Šis blondinių žygis labdaringas: surinktos lėšos padovanotos kilniems tikslams.
Na, o mes redakcijoje tik apmaudžiai paskėsčiojome rankomis, kad nesame šviesiaplaukės ir turime praleisti tokią puikią progą švęsti. Užtat „Ji“ archyvuose aptikome šiai progai labai tinkamą straipsniuką. Šiaip, dienai praskaidrinti.
BRUNETĖS VS BLONDINĖS
Dėmesio! Šio straipsnio nepatartina skaityti silpnų nervų brunetėms ir kritikai neatsparioms blondinėms. Na, o visos kitos atidžiai išstudijuokite savo plaukų spalvą, apsispręskite, į kurią „fronto linijos“ pusę stosite ir… pirmyn!
Kaip ir daugelis lietuvių, požiūriu į visokius socialinius, seksualinius ir politinius reiškinius priklausau „nei baltųjų, nei raudonųjų“ kategorijai. Kitaip sakant, kad tam tikra problema egzistuoja, nesusimąstau tol, kol tai nesusiję su manimi. Lygiai tas pats nutiko ir su plaukų spalvomis… Bet… vieną dieną visai netikėtai plaukų spalvos klausimas įgijo globalinį mastą. Ir vis per tą akiplėšą kaimynę!
Provokacija!
Kartą į kvailą draugės posakį juokais replikavau: „Ei, nebūk blondinė!“ Ir nutik tu man, kad kaip tik tuo metu vėduodama peroksidinėmis garbanomis pro šalį liuoksėjo kaimynė. „Žinai, kas kuria anekdotus apie blondines? Brunetės vienišais vakarais“, – piktdžiugiškai blykstelėjo akimis ir sukrizenusi spigiu balseliu demonstratyviai trinktelėjo prabangaus mersedeso durelėmis. Sustingau it stabo ištikta. Gink Dieve, nepavydžiu jai nei to vaikino su mersedesu, nei peroksido nuėstų garbanų (nors kaip tikra lietuvė gal ir turėčiau), tačiau mano orumas buvo su purvais sumaišytas!
„Blondinėms – karas!“ – iškošiau pro dantis, nervingai sukdama aplink pirštą juodų plaukų sruogą, tiesa, truputį pašviesėjusią ties šaknimis. Tikriausiai nenustebsite, jei pasakysiu, kad tikroji mano plaukų spalva, kaip ir daugelio grynakraujų lietuvaičių, pelenų, šiaudų, linų. Niekaip netelpa galvoje, už kokias nuodėmes gamta taip pasityčiojo iš mūsų tautos, kad esame „užprogramuoti“ gimti purvinai pilkais plaukais?! Manau, susiklosčius tokioms aplinkybėms, vienu kitu tonu pasitamsinti tikrai ne nuodėmė. Juolab dabar, kai mokslininkai ruošiasi klonuoti žmones ir kuria įvairių genetiškai patobulintų produktų. Bet šįkart ne apie tai.
Grįžtant prie diskusijos apie brunetes ir blondines, reikėtų pridurti, kad esmė – ne kokia spalva nudažyti plaukai, o prigimtis bei vidinės nuostatos. Kaip suprasti? Paprastai: blondine gimusi brunete netapsi (ir atvirkščiai) ir nieko čia nepadarysi – viskas užkoduota mūsų smegenyse.
Argumentai. „Už“ ir „prieš“
Jei kovoti, tai kovoti iš peties. Sakoma, kare visos priemonės pateisinamos. Taigi…
Pirmasis raundas
Žinote, kaip vadinama blondinė, persidažiusi plaukus juodai? Dirbtiniu intelektu! Kaip jaučiasi smegenų ląstelė blondinės galvoje? Vieniša. Kodėl blondinė, išsitrinkusi galvą, vaikšto po kambarį? Ant šampūno buteliuko parašyta „Wash & Go“. Panašių anekdotų apie blondinių intelektą, nors vežimu vežk. Internete yra netgi atskiri skyreliai „Anekdotai apie blondines“.
Taigi brunetės gali pergalingai nusišypsoti. Apie jas anekdotų vos vienas kitas ir tas dažniausiai nejuokingas…
Pirmojo raundo rezultatas akivaizdus – 1 : 0 tamsiaplaukių naudai.
Antras raundas
Deja, brunetėms džiaugtis pergale dar anksti.
Amerikos seksologų atlikti tyrimai parodė, kad blondinės labiau jaudina vyrus. Manoma, kad taip yra dėl to, jog šviesūs plaukai stipriajai lyčiai asocijuojasi su moteriškumu, švelnumu ir gležnumu.
Psichologai sako štai ką. Daugelio žmonių mąstyseną, elgesį bei jausmus lemia tam tikri stereotipai. Jais vadovaudamiesi, nustatome, kas yra gražu, seksualu, patrauklu, o kas ne. Nuo senų senovės šviesi spalva simbolizuoja tyrumą, švelnumą bei nekaltumą, juoda – pavojų, jėgą ir paslaptingumą. Štai dėl ko šviesiaplaukės nuo neatmenamų laikų tituluojamos moteriškumo bei seksualumo simboliu. Išvydus tamsių plaukų moterį, vyro pasąmonė perspėja: „Atsargiai! Pavojus! Klasta!“ Juk ne veltui pasakose raganos, burtininkės ir kitokios blogiukės vaizduojamos juodais it smala plaukais, o gerosios fėjos visada šviesiaplaukės.
Na, o kalbant apie blondinių kvailumą… Psichologai įsitikinę, kad tai tik vyrų paleista antis. Jiems paranku moterį vadinti kvaila dėl to, kad taip atrodo lengviau prieinama.
Net nekyla abejonių, kad šiame raunde pergalė atitenka blondinėms. Taigi rezultatas – 1 : 1.
Trečiasis raundas
Mielosios brunetės, nors antrąjį raundą ir prakišome, nepasiduokime – dėl idėjos verta kariauti iki paskutinio kraujo lašo! Šįkart į pagalbą siūlome pasitelkti fiziologiją. Štai atkirtis blondinėms: nustatyta, kad šviesūs plaukai dažnai būna labai ploni (kartais net dvigubai plonesni už tamsius). Ko gero, čia ir glūdi intelekto paslaptis. Kodėl, tarkim, posakio „Ilgas plaukas, trumpas protas“ neperfrazavus į „Plonas plaukas, trumpas protas“? Gal būtų visai logiška.:)
Deja, deja… Kitas fiziologijos specialistų teiginys tamsiaplaukes kaipmat nutupdys ant žemės. Pasirodo, šviesiaplaukės turi vidutiniškai 150 000 plaukų, o tamsiaplaukės – tik apie 90 000. Nieko nepadarysi – faktas yra faktas.
Bet ir tai dar ne viskas! Fiziologai teigia, kad tamsūs plaukai dažniau būna nepaslankesni ir šiurkštesni. Et, painiava neišpasakyta… Ir supaisyk, žmogau, kas geriau: šiurkščios, bet vešlios kasos ar švelnios it pienės pūkas garbanos. Ko gero, tai net nesvarbu. Viena aišku – šie mokslininkų įrodyti faktai nei blondinėms, nei brunetėms pergalės nenulėmė.
Nori nenori, regis, teks skelbti lygiąsias. Tik širdyje kažkodėl vis tiek apmaudu…
Taikos misija
Tikriausiai girdėjote, kad šių laikų karuose neapsieinama be taikdarių. Taigi galbūt brunečių ir blondinių nesusipratimus padėtų išsiaiškinti vyrai (aišku, iš jų taikdariai nekokie, bet vis geriau nei nieko)…
Dabar ypač madinga atsakymų į visus svarbius gyvenimo klausimus ieškoti „Google“. Taigi „pagooglinkime“ ir mes!
Forumo tema „Stereotipiškai manoma, kad blondinės už brunetes seksualesnės, bet kvailesnės. Kokia jūsų nuomonė?“
- „Taip, blondinės yra blondinės. Šiuo žodžiu viskas pasakyta. Komentarų nereikia. Nors… teko sutikti ir nemažai brunečių, kurios buvo tikrų tikriausios blondinės. Tik va, nežinau, gal iš tiesų tai ir buvo tik plaukus persidažiusios blondinės?.. Faktas nepatikrintas.“
- „Pacituosiu anekdotą: „Dievas sukūrė blondinę, kad atneštų vyrui iš šaldytuvo alaus, bet jai ši užduotis pasirodė neįveikiama. Tada jis sukūrė brunetę…“ Manau, požiūris aiškus.“
- „Iš tikrųjų viskas priklauso nuo žmogaus. Turiu nemažai draugų, kurie dievina brunetes. Asmeniškai man labiau patinka blondinės. O dar jeigu natūralios! Tik su seksualumu ir intelektu tai nieko bendra neturi. Skonio reikalas, ir tiek.“
- „Man plaukų spalva nesvarbi. Kažkur skaičiau, kad mokslininkai nustatė, esą vyrus labiau traukia blondinės. Tai nėra sąmoninga reakcija. Veikia fiziologija.“
- „Galbūt šiame forume būsiu nepopuliarus, tačiau negaliu pakęsti blondinių. Jos man ne seksualumo, o kvailumo simbolis. Nebijokite, šią nuomonę susidariau ne iš anekdotų. Nors… anekdotai neatsiranda iš niekur, visi jie iš realaus gyvenimo. Va, tamsiaplaukės visai kas kita – ir seksualios, ir protingos. Jau geriau „ryža“, tik ne blondinė!“
- „Mano nuomone, tikriems vyrams patinka blondinės, bet vis dėlto dažniausiai jie veda brunetes.“
- „Mano požiūriui į moters seksualumą plaukų spalva neturi jokios įtakos. Iš tiesų seksualesnės galbūt blondinės, bet įsimyliu kažkodėl brunetes. Vedžiau irgi brunetę.“
- „Apskritai žodžiu „blondinė“, kuris dažnai linksniuojamas anekdotuose, apibūdinama ne plaukų spalva, o intelektas. O kalbant apie seksualumą… Seksualios man yra tos, kurių plaukų spalva natūrali. Nesvarbu, kokia ji – tamsi ar šviesi. Svarbiausia, kad plaukai būtų nesusiriebalavę, gražūs ir tvarkingai sušukuoti.“
Išvada. Kad ir kaip keista, daugeliui vyrų plaukų spalva ne tokia svarbi. Niekaip negalėdama patikėti internautų atsakymais ir kankinama įtarimų bei abejonių, puoliau kvosti bendradarbius, draugus ir pažįstamus. Koks rezultatas? Įsivaizduokite, beveik toks pat! Ką tai galėtų reikšti? Nagi tai, kad karas tarp brunečių ir blondinių absoliučiai beprasmis (kaip ir daugelis karų). Ir apskritai ko gi mes terliojamės plaukų dažais, valandų valandas kruopščiai deriname atspalvius? Juk vyrams labiausiai patinka natūralūs peroksido ar amoniako nesužaloti plaukai. Tik viena smulkmenėlė. Kažin kaip pasijustų mūsų mylimi tautiečiai, jei visos netikros blondinės ir brunetės staiga virstų tikromis pilkomis pelėmis?
Taigi, mielosios blondinės ir brunetės (tikros ar netikros), tegyvuoja grožis ir taika! Galiausiai neprošal prisiminti seną gerą posakį „Dėl skonio nesiginčijama“. ;)
Įdomu žinoti
- Pavadinimas „blondinė“ kilo nuo lotyniško žodžio „blundus“, kuris reiškia geltonas.
- Statistika byloja, kad pasaulyje esama tik apie 15–16 procentų natūralių blondinių.
- Plaukams šviesinti pasaulio moterys kasmet išleidžia milijardus litų. Vien Didžiojoje Britanijoje ši suma sudaro 625 milijonus litų per metus.
- Reklamas tyrinėjantys psichologai konstatavo, kad blondinės yra dvigubai įtaigesni reklamų bei žurnalų viršelių veidai, t. y. jų reklamuojamais produktais ir paslaugomis domimasi labiau nei pristatomais tamsiaplaukių.
- Prieš kelerius metus vienos kosmetikos kompanijos atlikti tyrimai parodė, kad brunetės dažniausiai daugiau uždirba ir pasiekia didesnių karjeros aukštumų nei blondinės.
- Kitas atliktas tyrimas skelbia, kad, vyrų manymu, blondinės – geresnės merginos, bet ilgalaikiams, rimtiems santykiams tinkamesnės tamsiaplaukės.