Deivis – apie paskutinį pokalbį su V.Malinausku: „Tai girdėti iš Viktoro buvo labai reikšminga“

Viktoras Malinauskas, Deivis Norvilas, Radži ir Vudis / Fotobanko ir socialinių tinklų nuotr.
Viktoras Malinauskas, Deivis Norvilas, Radži ir Vudis / Fotobanko ir socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Pirmadienį Lietuvą sukrėtė žinia apie estrados legendos Viktoro Malinausko mirtį. Šaliai netekus scenos pažibos ir profesionalo, internete pasipylė dainininko gedinčių draugų ir bendražygių užuojautos. Prisiminimais su portalu Žmonės.lt pasidalijo dainininkas Deivis Norvilas, kuris tikino – V.Malinauskas buvo ypatingo talento muzikantas, kurį reikėjo daugiau prisiminti dar esant gyvam.

Pirmadienį pasklido skaudi žinia – lapkričio 12-ąją, būdamas 73-ejų, mirė dainininkas Viktoras Malinauskas. Jos nuliūdintas dainininkas Deivis Norvilas su portalu Žmonės.lt pasidalijo prisiminimais apie estrados grandą, su kuriuo pastaruosius dešimt metų dainavo miuzikle „Paryžiaus katedra“.

Scenos partneris Deiviui įsiminė kaip itin atsakingas, atsidavęs dainininkas ir „muzikantas iš didžiosios raidės“. Jis įsitikinęs – dirbti su V.Malinausku buvo vienas malonumas.

Karinos Krysko-Skambinės debiutas „Paryžiaus katedroje“
Karinos Krysko-Skambinės debiutas „Paryžiaus katedroje“ / „Domino“ teatro nuotr.

„Atsiminsiu jį kaip visišką profesionalą, kuris visada būdavo pasiruošęs ir dainuodavo net tada, kai forma – netinkama, – Žmonės.lt pasakojo Deivis ir tikino, kad jo talentas darė didžiulį įspūdį. – Vienoje „Paryžiaus katedros“ arijoje buvo be proto ilga nata, kurią jis pats labai ilgai išlaikydavo – abejoju, kad taip buvo parašyta. Vieną kartą, kai koncertavome Azerbaidžane, jis tą natą laikė tiek, kad žmonės ėmė ploti jos tęsimo metu. Tai buvo tokia begalybė! Niekur niekad nesu girdėjęs, kad kas nors tą kūrinį dainuotų taip, kaip jis tada.“

Paklaustas, ko iš Viktoro Malinausko galėtų pasimokyti jaunesnė karta, Deivis neslėpė – pavyzdinė buvo jo vokalo technika.

„Jis neturėjo vokalinių defektų, kurie ateina su amžiumi ir, ko gero, išėjo turėdamas puikiausią balsą. Viktoras visada buvo geros formos, galėjo džiazuoti. Pamenu, kaip jis užsimerkęs klausydavo kolegų ir iš jo veido galėdavai matyti, jei jie prapildavo pro šoną“, – prisiminė D.Norvilas

Žinią apie V.Malinausko mirtį patvirtinusi jo dukra Viktorija teigė, kad tėtis kovojo su sunkia liga. Deivis pasakojo, kad apie jo sveikatos problemas ilgai nežinojo, mat Viktoras niekada niekuo nesiskundė.

„Aš vaidinau Kvazimodą, jis – kunigą, tad spektaklio metu jį smaugdavau, o pabaigoje – nužudydavau. Vieną kartą jis man pasakė: „Žinai, gal truputį atsargiau mane smauk“. Supratau, kad jis turėjo širdies stimuliatorių, tad pasijutau labai nepatogiai ir atsiprašiau. Jis man niekada nebuvo pasakęs, kad jį turi ir kad elgčiausi atsargiai. Matyt, tą vieną vienintelį kartą jį taip prispaudžiau, kad nusprendė man geriau pasakyti“, – ilgesingai šyptelėjo Deivis.

Pastaruoju metu dėl pašlijusios sveikatos V.Malinauskas „Paryžiaus katedroje“ jau nepasirodydavo, tad visa komanda, anot Deivio, jo labai pasigedo.

Deivis Norvilas,  Viktoras Malinauskas
Deivis Norvilas, Viktoras Malinauskas / Organizatorių nuotr.

„Pamenu – staiga jis neatėjo į spektaklį, labai nustebome. Matėsi, kad jis buvo pakūdęs, bet kas, kur ir kodėl konkrečiai yra, labai nenarstėme. Kai jis praėjusią žiemą pirmą kartą nepasirodė, su visa trupe nufilmavome jam gražų linkėjimą“, – prisiminė Deivis.

Paskutinį kartą su Viktoru Malinausko Deivis kalbėjo pavasario pabaigoje, kai šis išleido dainą „Fantastiška diena“.

„Jis mane pamatė kažkur televizijoje, paskambino ir pasakė: „Žinai, jei būčiau jaunesnis, norėčiau padainuoti – tikrai gerą kūrinį parašei“. Iš Viktoro girdėti tokias pagyras man buvo labai reikšminga, bet ne dėl to, kad galėčiau pasipūsti. Tai buvo profas, kurio nuomone galėjau pasitikėti“, – portalui Žmonės.lt sakė Deivis.

Viktoras Malinauskas
Viktoras Malinauskas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Dainininkas pridūrė, kad jam labai pikta, jog tokie Lietuvos scenai nusipelnę žmonės yra prisimenami tik po mirties.

„Pamatysit, tuoj pat prasidės visokie apdovanojimai, po mirties bus įteikti ordinai. Kaip visa tai tuščia ir kodėl to nedarome žmonėms esant gyviems? Kodėl nenorime jiems gyviems suteikti malonumo? Tas žmogus to tikrai nusipelnė. Be abejo, kalbu apie visus artistus“, – su Žmonės.lt kalbėjo Deivis.

Prisiminimais apie Viktorą Malinauską pasidalijo ir daugiau jo scenos kolegų. Dainininkas Radžis išsakė užuojautą, tikindamas, kad visuomet jį prisimins kaip didelio talento ir gero širdies savininką.

„Užuojauta šeimai. Ilsėkis ramybėje, Viktorai....Esi ir liksi nepaprasto balso savininkas, beprotiškai talentingas ir geras žmogus. Tokį tave ir prisiminsiu, ne tik aš, bet ir visi tavo kolegos ir talento gerbėjai“, – savo feisbuke rašė Radžis.

„Užuojauta… geros kelionės, Maestro“, – rašė Arvydas Martinėnas-Vudis.

Šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino vienuolyno gvardijonas Arūnas Peškaitis taip pat prisiminė V.Malinauską, kurį tikino gerai pažinojęs.

„Mirė dainininkas Viktoras Malinauskas. Gerai jį pažinojau. Priėmė krikštą Bernardinų bažnyčioje... Amžiną atilsį duok mirusiam, Viešpatie!“, – rašė A.Peškaitis.

Primename, kad lapkričio 12-ąją, būdamas 73-ejų, Viktoras Malinauskas mirė po sunkios ligos.

Scenos legendos dukra Viktorija žiniasklaidai pranešė, kad atsisveikinti su tėvu V.Malinausku bus galima lapkričio 20 d., nuo 10 iki 14 val. laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“.

Fotogalerija: