Dekoratorė pataria: Advento vainikų pynimo ypatumai ir tendencijos
Paskutiniaisiais metais visose srityse pastebime atsigręžimą į natūralumą, ekologiją, sveiką gyvenseną, aplinkos saugojimą. Pasak „DAveikla“ studijos dizainerės-floristės Gretos Daveikos-Lopackos, tos pačios tendencijos vyrauja ir šiųmetinėse kalėdinio dekoro tendencijose.
Minimalistinė estetika ir paprastumu dvelkianti elegancija – šventiniuose papuošimuose šiemet atspindi „mažiau yra daugiau“ filosofija.
„Jau nebenorime dirbtinių eglučių, plastikinių burbulų, pakabučių ar įvairiaspalvių dirbtinai ryškių lempučių. Mieliau renkamės dekoracijas, pagamintas iš natūralių augalinės kilmės ar ekologiškų medžiagų: medienos, stiklo, keramikos, samanų. Ypač „ant bangos“ šiemet rankų darbo dekoro elementai. Dėl šios priežasties vienetinės dekoracijos tampa asmeniškesnės, subtilesnės ir tauresnės – turi savyje ir rustikinį trapumą, ir nesenstantį žavėsį. Taigi, vis dažniau namuose atsiranda natūralios eglutės ir visai nebūtinai didžiulės, o geriausia, kad būtų augančios vazone“, – tendencijas apžvelgia dekoratorė.
„Dekoruojant namus tarp papuošalų vyrauja šiltos spalvos lemputės, savo virtuvėje iškepti meduoliukai, imbieriniai sausainiai, taip pat kankorežiai, šiaudiniai elementai. Natūralios kalėdinės dekoracijos nėra prašmatnios, bet labai mielos. Tuo tarpu eglutė gali būti ir visai nepuošiama, tokiu būdu pabrėžiant gamtos natūralų grožį. Pastelinė, natūrali spalvų paletė suteikia jaukumo ir šilumos namas, o juk Kalėdos kaip tik ir yra jauki šeimos šventė“, – pažymi Greta Daveiko-Lopacka.
Namų dekore vis dažniau savo vietą randa ir Advento arba kalėdiniai vainikai. Advento vainikas yra Kalėdų laukimo simbolis su keturiomis žvakėmis, žyminčiomis keturias Advento savaites. Kalėdinis, žaliuojantis ir kvepiantis vainikas kabinamas ant durų, židinio, lango ar dedamas ant šventinio stalo.
Tokį vainiką galima pasigaminti panaudojant vien natūralias, gamtoje randamas medžiagas. Pavyzdžiui, visų žalių augalų šakeles (pušies, kadagio, tujos, eglės, kėnio), kankorėžius (eglių, pušų, maumedžio), samanas, įvairias uogytes, krūmų šakeles, medžių žievę, gilės, kaštonus, lazdyno ar graikiškus riešutus.
Pasivaikščiojus miške ar net savo kieme galite prisirinkti gražių dalykų išskirtiniam vainikui. Vainiko papuošimui galima panaudoti ir daugelį prieskonių – cinamono lazdeles, anyžių žvaigždutes, taip pat džiovinto apelsinio ar obuolio skilteles. Visą tai galime įpinti į vainiką.
Vainiko pynimui reikės:
Šiaudinio pagrindo, žalių šakelių ir kitų pasirinktų priedų vainikui, vielutės arba siūlo pynimui, sekatorius, žirklių, karštų klijų pistoleto.
Pirmas žingsnis
Paruošiame šakeles iš kurių pinsime vainiką. Sukarpome į nedideles, apie 10-15 cm ilgio dalis.
Antras žingsnis
Pritvirtiname vielutę prie vainiko pagrindo.
Trečias žingsnis
Pradedame pynimą. Piname dedant šakeles iš trijų šiaudinio pagrindo pusių: išorinės, viršutinės ir vidinės. Tuomet jas perpiname vielute. Apatinės dalies siūlome nedengti – taip išgausite dailesnę vainiko formą. Taip, žingsnis po žingsnio, dedame sekančius šakelių sluoknius, kaskart perpinant vielute, sukuriant norimo dydžio ir storio žaliąjį, kvepiantį vainiką.
Ketvirtas žingsnis
Užpildžius visą pagrindą šakelėmis, nukirpkite vielutę ir užtvirtinkite galiuką. Pataisykite vainiko formą, nereikalingus elementus galite apkirpti.
Penktas žingsnis
Nupynus vainiką galite jį papildyti priedais, suteikiant jam išskirtinumo. Čia jums prireiks karštų klijų pistoleto ir klijų, su kuriais galėsite nevaržomai išpildyti savo dekoro viziją. Tik būkite atsargūs, nenusideginkite. Pirmiausia dekoro elementus išdėliokite ant vainiko tose vietuose, kur norėsite juos tvirtinti. Vėliau, užlašinus klijų ant kiekvieno elemento, priklijuokite. Stenkitės klijuoti prie kietesnių kėnio dalių arba prie šiaudinio pagrindo. Pirmiausia klijuokite didesnius elementus, o vėliau imkitės smulkesnių.
Daugiau idėjų, kaip pasipuošti vainiką galite rasti ČIA.