Dėl dažiklių aršiai sukritikuotas Ali Gadžijevas: „Protingi supras, kad šis išpūstas burbulas – nesąmonė“
Feisbuke užvirė karšta diskusija dėl „Ali šokoladinės“ skanėstų. Sveiką maistą propaguojanti interneto svetainė socialiniame tinkle pasidalijo migdolinių sausainių sudėties etikete ir sukritikavo garsią šokoladinę dėl gamyboje naudojamų dažiklių, kurie gali daryti neigiamą poveikį vaikams. Ali Gadžijevas pasipiktino, kad svetainė savo įraše iškraipė informaciją.
„Kodėl prabangiausia šalies šokoladinė „Ali“ savo gaminius parduoda prifarširavusi pigiausiais dažikliais, kurie daro įtaką vaikų hiperaktyvumui ir dėmesio sutrikimams? <...> visi padorūs gamintojai, kurių klientai yra vaikai, seniai nebenaudoja šių pigių ir kenksmingų dažų“, – feisbuke sekmadienį parašė sveikasvaikas.lt ir pasidalijo tokia nuotrauka.
Į kritiką netruko sureaguoti ir pats šokoladinės šeimininkas Ali Gadžijevas. Po minėtu įrašu jis komentavo:
„Ačiū, kad kad pristatote mus prabangiausia šalies šokoladine – tai didelis įvertinimas. Tik norime patikslinti, kad neklaidintumėte visų savo skaitytojų šiuo įrašu, nes ne visai teisingai pateikėte informaciją apie mūsų asortimentą.
Šio dažiklio dedame tik į „macarons“ sausainius pagal visus nustatytus ES reglamentus, o visi kiti desertai yra gaminami be jų, taigi visiškai saugūs net ir vaikams. Desertų gamybai naudojame natūralių vaisių tyres, itin aukštos kokybės šokoladą ir tikrai labai šviežius ir kokybiškus ingredientus.“
Tačiau tuo diskusija nesibaigė. Antradienį sveikatingumo tinklapis feisbuke išplatino dar vieną įrašą, kuriame tikino sulaukęs „Ali šokoladinės“ advokatų rašto su prašymu panaikinti ankstesnį įrašą. Priešingu atveju įmonė bus priversta kreiptis į teismą dėl šmeižto.
Tinklapis įrašo iki šiol nepašalino, tačiau sulaukė ne tik internautų pritarimo, bet ir kritikos. Vaikus auginančios mamos stebėjosi, nuo kada „macaronsai“ yra vaikų saldėsiai.
Tai, kad jūs viešinate mūsų etiketę, mums nekliūna. Tai vieša informacija. Tačiau jūs apskelbėte, kad šių dažų „prifarširuoti“ visi produktai – tai netiesa.
„Mano galva, protingi žmonės supranta, kad tokių ryškių spalvų neišgausi su natūraliais dažikliais. Visas pasaulis taip juos gamina, Lietuva ne išimtis. Ir galiausiai mane stebina jūsų teiginys, kad tėvai turi nepirkti „macaroonsų“ vaikams. Palaukit, nuo kada tai vaikų saldėsiai?“ – feisbuke stebėjosi vaiką auginanti Laura.
Į diskusiją įsitraukė ir A.Gadžijevas. Pridėjęs advokatės siųsto laiško kopiją, jis rašė: „Tai, kad jūs viešinate mūsų etiketę, mums nekliūna. Tai vieša informacija, mes ir patys neslepiame nuo savo pirkėjų, kokia yra produktų sudėtis. Tačiau jūs apskelbėte, kad šių dažų „prifarširuoti“ visi produktai – tai netiesa. Dažų dedame tik į „macarons“ sausainius, t.y. tik į migdolinius sausainius, kurių etiketę ir paviešinote. Visi kiti gaminiai yra be jų.
Labai apmaudu, kad klaidinate savo sekėjus, nors mes nepadarėme nieko neleistino, visa mūsų skelbiama informacija apie gaminius yra teisinga ir teisėta, o dažų dedame tik tiek, kiek leidžia ES reglamentai. Be to, mums nebaisu parodyti, kokį raštą nusiuntė advokatai besirūpinantys mūsų reputacija, nes jame tikrai nėra jokio grasinimo, tik prašymas pakoreguoti arba išimti neteisingą informaciją.“
„Lietuvoje... svarbu palot ant kitų“
Žmonės.lt susisiekė su Ali Gadžijevu. „Su teisininku pagalba norėjome paprašyti, kad jie pateiktų tikrą informaciją, o ne iškraipytą. Taip, mes naudojame dažiklius, norint pagaminti „macaronsus“ spalvotus – tai būtina, tai daro visas pasaulis. Mes neneigiame to, neslepiame. Tačiau tai yra tik su „macaronsais“, kituose gaminiuose nėra dažiklių, darome pagal visus standartus“, – Žmonės.lt kalbėjo A.Gadžijevas.
Taip, tai yra mano verslas, tačiau nedarau jokio nusikaltimo.
Pasak jo, stebina kai kurių žmonių požiūris ir noras atrasti kabliukų. Esą juk rinkoje pilna produktų, kurie yra gerokai mažiau sveiki, vaikams tėvai patys duoda gerti įvairius gazuotus, dažytus gėrimus, saldumynus.
„Paprašėme gražiai, norėjome, kad visuomenė nebūtų klaidinama. Protingi žmonės supras, kad šis išpūstas burbulas – visiška nesąmonė, o tie, kurie neįperka, ir toliau burbuliuos ir nepirks“, – sakė jis.
Pasak A.Gadžijevo, labiausiai liūdina lietuvių požiūris į smulkius verslininkus, noras sumenkinti, pakritikuoti, pastebėti tik neigiamus dalykus.
„Neseniai kalbėjau su iš Prancūzijos grįžusiu kolega. Jis sako, va, kaip prancūzai moka džiaugtis, kaip jie vertina naujoves, sveikina vieni kitus. O Lietuvoje... svarbu palot ant kitų. Taip, aš uždirbu iš to pinigus, tai yra mano verslas, tačiau nedarau jokio nusikaltimo“, – kalbėjo jis.