Dėl koronaviruso protrūkio spektaklis „Mažvydas“ perkeliamas į kitus metus

Muzikinio spektaklio „Mažvydas“ premjera/Martyno Aleksos nuotr.
Muzikinio spektaklio „Mažvydas“ premjera/Martyno Aleksos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirta koliažinė opera „Mažvydas“, turėjusi įvykti šį rudenį, stabdo planuotą turą Lietuvoje – visi pasirodymai perkeliami į 2021 metus. Tokį sprendimą ansamblis „Lietuva“ priėmė atsižvelgdamas į šalyje plintančią pandemiją, kuri ir kitoms kultūros įstaigoms jau spėjo sujaukti repertuaro planus.

„Labai gaila, jog mūsų projektą vėl tenka nukelti. Kaip žinia, turėjome tik kovo 11-osios premjerą Vilniuje, o kitų miestų spektaklius nukėlėme į rudenį. Atlikėjai intensyviai repetavo, žiūrovai visuose miestuose taip pat labai laukė pasirodymų... Šie metai mums visiems nepagailėjo iššūkių, tad belieka tik apsišarvuoti kantrybe ir sulaukti geresnių laikų, kai visi būsime sveiki, o „Mažvydą“ be jokių apribojimų galės išvysti dar daugiau gerbėjų“, – apgailestauja Marija Tarasova, laikinai einanti ansamblio „Lietuva“ vadovės pareigas. 

Į 2021 m. perkelti „Mažvydo“ spektakliai vyks beveik identiškomis datomis, kaip turėjo būti šių metų ture: spalio 6 d. Panevėžyje, spalio 8 d. Alytuje, spalio 20 d. Marijampolėje, spalio 22 d. Mažeikiuose, spalio 28 d. Klaipėdoje ir lapkričio 3-4 d. Kaune. Ansamblis taip pat informuoja, kad į perkeltus spektaklius galios visi anksčiau įsigyti bilietai (dėl jų papildomai kreiptis nereikia). Jeigu pasikeitusios datos netinka, bilietų pirkėjai gali kreiptis į bilietų platintojus ir susigrąžinti pinigus.

Netrukus turėjusi atgyti koliažinė opera „Mažvydas“ buvo specialiai kuriama Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui ir globojama prezidento Valdo Adamkaus. Pagal Justino Marcinkevičiaus dramą statytu spektakliu tuo pačiu paminėtos autoriaus 90-osios gimimo metinės. Į kovo 11 d. premjerą susirinkę žiūrovai buvo sujaudinti jautrių arijų ir skirtingus stilius apjungiančios muzikos.

Atrasti tai, kas artimiausia kiekvienam, padėjo išskirtinė kūrybinė grupė ir žiūrovų įvertinti aktoriai bei atlikėjai: Giedrius Arbačiauskas, Vladas Bagdonas, Monika Marija, Dovilė Kazonaitė, Mantas Jankavičius, Rokas Laureckis, Jovita Vaškevičiūtė, Joana Gedmintaitė, Rokas Spalinskas ir kiti puikūs atlikėjai. Koliažinės operos režisierius – Kęstutis Jakštas, libreto autorius – Arnas Ališauskas, kompozitorius – Jonas Jurkūnas, scenografas – Gintaras Makarevičius, choreografė – Aušra Krasauskaitė, kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė. Projekto sumanytojai ir atlikėjai – valstybinis ansamblis „Lietuva“.

Situacija ansamblyje tampa stabilesnė

Ne paslaptis, kad dėl koronaviruso protrūkio ansamblio „Lietuva“ kolektyve teko atidėti ir daugiau pasirodymų. Šiuo metu darbuotojai saviizoliuojasi iki spalio 1 d. ir savo veiklą organizuoja nuotoliniu būdu.

„Panašu, jog iš viso turime 30 užsikrėtimo atvejų. Kiti NVSC duomenys susiję su asmenimis, galimai turėjusiais sąlytį su sergančiaisiais. Likusi dalis kolektyvo gavo neigiamus testo rezultatus ir jaučiasi gerai, tad greitu metu planuoja sugrįžti į darbus. Tiesa, laikantis dar griežtesnių saugumo reikalavimų“, – situaciją komentuoja M. Tarasova.

Ansamblis „Lietuva“ veiklą planuoja tęsti kitomis programomis: spalio 7 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyks šiuolaikinės muzikos koncertas „Aistmarės“, atliekamas „Lietuvos“ orkestro (dirigentas dr. Egidijus Kaveckas) bei kviestinių solistų Aistės Bružaitės (kanklės) ir Roberto Beinario (obojus). Vėliau šį rudenį Vilniuje, Šokio teatre numatomas šokio spektaklis „Dėdės ir dėdienės“ pagal J.Tumą-Vaižgantą (režisierė Aušra Krasauskaitė), solistai – Kristina Tarasevičiūtė, Deividas Meškauskas ir Vadimas Krupeninas.

Ansamblis „Lietuva“ mažiesiems žiūrovams netrukus pristatys naują laidų ciklą „Tada ir dabar“. Tai dviejų herojų – Vyčio ir jo išmanaus draugo DI – nuotaikinga kelionė laiku, kurioje vaikai susipažins su praeities bendraamžių laisvalaikiu, pomėgiais ir tradicijomis, o vėliau juos šmaikščiai palygins šių dienų kontekste. Gruodžio mėn. vaikučiai bus kviečiami į kalėdinius muzikinius spektaklius „Besmegenio orkestras“.

Valstybinis ansamblis „Lietuva“ taip pat ruošia naują programą – oratoriją, skirtą Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti. Kūrybinėje grupėje – žymus latvių kompozitorius Ēriks Ešenvalds, kurio kūrinius atlieka tokie pasaulio kolektyvai kaip Bostono, Birmingemo simfoniniai orkestrai, JAV chorai ir kiti pasaulyje pripažinti kolektyvai. Libreto autorius – poetas Arnas Ališauskas, lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premijos laureatas. Režisierė – Leokadija Dabužinskaitė, Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, o taip pat kiti žinomi kūrėjai. Projekto premjera numatoma 2021 m. sausį.