Dėl R.Tumino – ministro ultimatumas: arba Vilniaus mažojo teatro vadovas jį atleidžia, arba išeina pats
Kol Ukrainoje nuo žiaurios Rusijos rankos toliau žūsta nekalti žmonės, į karą Lietuvai artimoje šalyje reaguoja vis daugiau valdžios atstovų. Ketvirtadienio vakarą kultūros ministras Simonas Kairys paskelbė, kad į Lietuvą bus draudžiama atvykti Rusijos menininkams, o tuo pačiu iškėlė ultimatumą ir dėl režisieriaus Rimo Tumino, kuris dirba meno vadovu ir Maskvos Vachtangovo teatre, ir Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre.
Rusijai brutaliai niokojant Ukrainą, Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys išreiškė griežtą poziciją Rusijos atlikėjų atžvilgiu. Pasidalindamas įrašu „Facebook“ paskyroje, jis taip pat iškėlė ultimatumą Vilniaus mažojo teatro direktoriui Simonui Keblui. Šis turi apsipręsti – arba atleidžia meno vadovą R.Tuminą iš pareigų, arba atsistatydina pats.
Rimas Tuminas tuo pat metu dirba meno vadovu ir Maskvos Vachtangovo teatre, ir Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre.
S.Kairys leido suprasti, kad Rusijoje dirbančiam režisieriui atėjo metas galutinai pasirinkti.
Žmonės.lt primena, kad R.Tuminas jau anksčiau yra sulaukęs kritikos dėl savo veiksmų Rusijoje. Praėjusių metų rudenį Lietuvoje kritikos bangą sukėlė režisieriaus interviu, kuriame jis pareiškė, kad nelaiko rusų okupantais ir nesureikšmina Lietuvos okupaciją lėmusio Molotovo ir Ribentropo pakto.
Po neigiamai įvertino R.Tumino interviu Rusijos televizijai, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras paskelbė atsiribojantis nuo tokių režisieriaus pasisakymų.
„Minėto interviu metu pasisakymai Lietuvos istoriniais, politiniais klausimais nėra teatro pozicija. Esame įsitikinę, kad menas ir kultūra – tai geriausia terpė, kurioje skaudžios istorinės patirtys įprasminamos ir išreiškiamos tam, kad jos būtų perduodamos iš kartos į kartą ir niekada nebūtų pamirštos“, – teigiama Vilniaus mažojo teatro pranešime.
Jame pažymima, kad sovietinės okupacijos metais buvo įkalinta, nužudyta ir ištremta šimtai tūkstančių žmonių.
„Tai Lietuvos piliečiai, kurie galėjo tapti mokslininkais, menininkais, aktoriais, muzikantais, politikais ar tiesiog laisvos Lietuvos kūrėjais. Šį ypatingai skaudų Lietuvai laikmetį Vilniaus mažasis teatras stengiasi atspindėti ir savo statomuose spektakliuose. Apgailestaujame, kad menininkai paverčiami propagandinio mums priešiškai nusiteikusios šalies karo įrankiu“, – rašoma pranešime.