Dėl skandalingos dokumentikos apie Michaelą Jacksoną gerbėjai Prancūzijoje kreipėsi į teismą

Muzikantas Michaelas Jacksonas  / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Muzikantas Michaelas Jacksonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-07-02 17:32
AA

Prieš kurį laiką debiutavęs šokiruojantis dokumentinis filmas „Leaving Neverland“ apie Michaelą Jacksoną sukėlė tokią audrą, kokios šou pasaulis dar nėra matęs. Kai du vyrai filmo kūrėjams galiausiai ryžosi atskleisti žadą atimančius faktus apie tai, kaip dainininkas juos seksualiai išnaudojo, kuomet jie tebuvo nekalti vaikai, pasaulis pasidalijo į dvi puses.

Vieni puolė dokumentiką vadinti „šmeižtu“, o kitiems tai buvo dešimtmečius sklandžiusių gandų įrodymas. Vis dėlto gerbėjai nusprendė nesėdėti rankų sudėję: Michaelo Jacksono gerbėjų klubai šią savaitę ruošiasi bylinėtis su dviem popmuzikos karaliaus galimai vykdyto vaikų tvirkinimo aukomis Prancūzijos teisme. Ketvirtadienį numatytas teismo posėdis vyks šiauriniame Orleano mieste.

Kovo mėnesį pasirodęs dviejų dalių filmas sulaukė didžiulio susidomėjimo ir privertė M. Jacksono šeimą iškelti 88 mln. eurų ieškinį.

Gerbėjų grupėms atstovaujantis prancūzų advokatas Emmanuelis Ludot tvirtino, kad keliami kaltinimai yra „ypač rimti“ ir prilygstantys prieš dešimtmetį mirusio M. Jacksono „nulinčiavimui“.

Skandalingą dokumentinį filmą kūręs prodiuseris Danas Reedas sako per filmavimus išgirdęs tiek liudijimų ir istorijų iš pagrindinių filmo herojų bei kitų pašnekovų, kad jam neliko jokių abejonių, jog Michaelas Jacksonas slėpė daug purvinų paslapčių.

Michaelas Jacksonas ir Joe Jacksonas / „Scanpix“ nuotr.

„Šis filmas ne tiek apie M. Jacksoną, kiek apie neįtikėtinai kruopščiai slėptą seksualinį vaikų išnaudojimą ir prievartą, bei kaip visa tai paveikė naivių mažamečių bei jų šeimų gyvenimus. Esu tikras, kad per visą savo pedofilo karjerą pop karalius seksualiai išnaudojo gerokai daugiau mažamečių berniukų nei parodėme. Neabejoju, kad ši dokumentika paskatins prabilti ir juos“, – sako „Leaving Neverland“ prodiuseris D. Reedas.

Kūrėjas teigia, kad M. Jacksono fanai mėgsta posakį „melas bėga sprintus, o tiesa – maratonus“. „Šis filmas yra ne kas kita, o pats maratono įkarštis. Faktai jau išlindo į dienos šviesą, o anksčiau ar vėliau susidėlios ir visas paveikslas. Visa tai, ką M. Jacksonas taip atkakliai slėpė naudodamasis savo populiarumo galia“, – sako D. Reedas.

Tiesa, populiarumo svertai veikia iki šiol. Nemažai liudijusių filmui norėjo likti nežinomi, o tie, kurie sutiko prabilti viešai sakė jaučiantys didelę baimę dėl to, ką jiems gali padaryti visi įtakingi žmonės iš M. Jacksono fondo, jo šeimos ar prisiekusių gerbėjų gretų.

Tačiau nepaisant to, du vyrai – Wade'as Robsonas ir Jamesas Safechuckas – kurie kadaise buvo garsiojo dainininko numylėtiniai, vis tik išdrįso atsiverti ir iškloti, kas iš tiesų vyko už uždarų M. Jacksono vilos durų.

Detalūs pasakojimai apie tai, kaip dainininkas vertė berniukus kartu su juo miegoti, užsiimti seksu, žiūrėti pornografiją ir kitaip gašliai tenkinti jo seksualinius poreikius, kartu su gudriai naudojama strategija kaip visa tai išlaikyti paslaptyje, apnuogino juodžiausią dainininko pusę. 

zmones24: Michaelas Jacksonas (1958–2009) (2 nuotr.)
AOP nuotrauka