Dėl skausmo sukėlimo ir bauginimo nuteistas P.Daunys skundė sprendimą: paskelbtas verdiktas

Rasa Barauskaitė, Petras Daunys / Žygimanto Gedvilos / BNS ir Dariaus Kučio nuotr.
Rasa Barauskaitė, Petras Daunys / Žygimanto Gedvilos / BNS ir Dariaus Kučio nuotr.
Šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūra, Žmonės.lt
2023-06-16 14:23
AA

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, paliko galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2023 metų kovo 23 d. nuosprendžio dalį, kuria atlikėjas Petras Daunys pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo, dviejų asmenų bauginimo bei šmeižimo.

Palikta galioti ir pirmosios instancijos eismo atlikėjui skirta bausmė – laisvės atėmimas vieneriems metams, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Šiuo laikotarpiu nuteistasis įpareigotas dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, neišeiti iš namų nuo 22.00 val. iki 06.00 val., jeigu tai nesusiję su darbu arba mokymusi. Petras Daunys taip pat turės sumokėti teismo skirtą 7 500 eurų baudą bei atlyginti apeliacinės instancijos teismo nukentėjusiesiems priteistą neturtinę žalą bei jų patirtas proceso išlaidas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

Atlikėjas Petras Daunys nuteistas už 2020-2021 m. padarytas nusikalstamas veikas. Baudžiamoji byla buvo nagrinėta neviešuose teismo posėdžiuose. ​

Petras Daunys ir Rasa Barauskaitė / LT Media Room nuotr.

Žmonės.lt primena, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas P.Daunį pripažino kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo, dėl mylimosios Rasos Barauskaitės buvusio vyro Raimondo Arlausko bei jo pažįstamos moters bauginimo, taip pat dėl šių dviejų nukentėjusių asmenų šmeižto.

Dainininkui už įvykdytus nusikaltimus teismas skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Tiesa, dainininkui už grotų sėsti neteks, nes teismas nusprendė laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams.

Šiuo laikotarpiu P.Dauniui taikomas namų areštas – be jo priežiūrą vykdančios Probacijos tarnybos leidimo atlikėjas negalės išvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų. Taip pat dainininkas šiuos dvejus metus turės dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, taip pat nuo 22 iki 6 val. būti namuose, jei išvykti nereikia dėl darbo arba mokymosi tikslų.

Be viso to, atlikėjas turės gerokai patuštinti ir piniginę – teismas P.Dauniui skyrė 150 MGL (7 500 eurų) dydžio baudą, kurią per dešimt mėnesių nuo nuosprendžio įsigaliojimo dienos turės sumokėti į valstybės biudžetą.

Taip pat teismas tenkino ir nukentėjusiųjų ieškinius. P.Daunys nukentėjusiajam R.Arlauskui turės sumokėti 3 tūkst. eur, o jo pažįstamai moteriai – 6 tūkst. eur neturtinei žalai atlyginti. Dainininkas taip pat turės padengti ir nukentėjusiųjų bylinėjimosi išlaidas, kurios siekia daugiau nei 8 tūkst. eur.

Teismas taip pat priėmė sprendimą konfiskuoti P.Dauniui priklausantį kompiuterį.

Po Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimo atlikėjas portalui Žmonės.lt pateikė savo „oficialų pareiškimą“.

„Mirgant antraštėms apie mano teistumą ir nepagrįstas baudų sumas, paties mano oficialus pareiškimas yra aiškus, be interpretacijų:

Aš, Petras Daunys, nesutinku nei su vienu kaltinimu, nei su paskirtomis baudomis. Tai visiškas absurdas.

Manau, kad teismas akivaizdžiai buvo šališkas, galimai papirktas ar kitaip įtakotas. Įvardintoje ieškovų situacijoje nebuvo nei psichiškai, nei fiziškai nukentėjusių, todėl sprendimas yra absoliučiai niekuo nepagrįstas, ir tai yra tik bandymas pasipelnyti, naudojantis viešo asmens statusu.

Neabejotinai, bus pateikiama apeliacija, o jei reikės, bylą vieną dieną nagrinės ir Aukščiausiasis Lietuvos teismas. Nors išpūstas burbulas, pateikti kaltinimai ir pirmos instancijos sprendimas mano karjerai garbės neprideda, savo kaltės nepripažįstu ir tai bus įrodyta“, – rašė Petras Daunys portalui Žmonės.lt atsiųstame komentare.