Labai užimtoms moterims, kurių ne tik valandos, bet ir minutės dažnai būna suskaičiuotos, išmokti pasirūpinti oda greitai, paprastai ir efektyviai labai svarbu. Kaip ją prižiūri žurnalistė, TV laidos vedėja ir knygų autorė Beata Nicholson? Ką veiklioms ir nuolat skubančioms pataria ODA klinikos įkūrėja ir vadovė Irena Jokšienė?
3 klausimai Beatai Nicholson
Ar metams bėgant smarkiai keitėsi jūsų supratimas apie odos priežiūrą?
Dabar tikrai daug dažniau nei prieš dešimt metų lankausi pas kosmetologę, daugiau išleidžiu veido priežiūros priemonėms. Tačiau esu labiau holistinio grožio ir savęs puoselėjimo šalininkė: manau, kad vien išoriškai tepami dalykai neduos gerų rezultatų, jei nesirūpinsi savo dvasine ir fizine būsena. Gražiausios moterys – laimingos moterys.
Aktyvių, labai užimtų moterų požiūris į odos puoselėjimą nevienodas: vienos tam skiria kelias minutes ryte ir vakare, daro tik tai, kas būtina, kitos randa laiko ir ilgesniems grožio ritualams. Kaip odą prižiūrite jūs, kokius grožio ritualus praktikuojate namie?
Daug laiko savęs priežiūrai tikrai neturiu ir mano ryto bei vakaro ritualai greiti ir efektyvūs. Bet labai stengiuosi palaikyti odos švarą. Kaskart pašalinti makiažą, švariai nuprausti odą labai svarbu!
Pirmiausia nusivalau blakstienų tušą pieneliu (daug metų naudoju lietuvišką ir nebrangų), tada nuprausiu veidą miceliniu vandeniu ir ODA prausikliu su pieno rūgštimi (pastarasis man labai tinka ir patinka). Po to pasitepu veidą serumu ir kremu arba tik kremu. Viskas! Tiesa, mėgstu pagulėti vonioje – tada užsidedu kaukę (man ypač patinka vienkartinės). Ir jau keletą metų reguliariai praktikuoju salonines grožio procedūras. Gal reikėtų dažniau jas darytis, nes geras masažas – puikus dalykas ir veidui, ir sielai.
Ką manote apie pasaulyje stiprėjančią tendenciją teikti pirmenybę individualizuotoms odos priežiūros paslaugoms – ne tik procedūroms, bet ir produktams?
Dabar tiek daug informacijos apie odą ir grožį, jiems skirtų produktų, kad truputį gali apsisukti galva. Prieš gerus metus pasidariau odos analizę ODA klinikos. Neturėjau sau esminių priekaištų, bet buvo įdomu sužinoti, kaip ta mano veido oda iš tiesų jaučiasi. Tai, ką išgirdau iš specialistės, nustebino: galvojau, kad turiu pakankamai riebią odą, o paaiškėjo, kad būtent riebalinės liaukos nedirba taip kaip turėtų, miega.
Tada ir pradėjau naudoti minėtą rūgštinį ODA veido prausiklį, kuriuo esu patenkinta: mano odai jis labai tinka, jo veikiama ji atrodo švaresnė, lygesnė, nes, kaip suprantu, rūgštys ją gražiai nugludina. O neseniai išbandžiau tokį dalyką kaip man individuliai ODA laboratorijoje pagamintą kremą. Jo vaizdas iš pradžių prajuokino: kremas – žalias ir labai tinkamas poniai Šrekienei. Tačiau toji spalva – dėl sudėtyje esančio jūros dumblių spirulinų, supermaisto. Kremas pasirodė labai natūralus, be jokio ryškaus kvapo ir pojūtis juo pasitepus tikrai geras. Iš esmės, mano požiūris toks: stebuklų nebūna.
Gerą odos būklę užtikrina nuolatinė kasdienė priežiūra ir tinkamai parinktos priemonės. Kai atradau ODA kliniką, lankausi joje reguliariai – ir todėl, kad ji lietuviška, ir todėl, kad ten pailsiu ir jaučiuosi daranti paslaugą savo odai.
3 klausimai Irenai Jokšienei
Nuo ko, jūsų nuomone, turėtų prasidėti nuolat su laiku lenktyniaujančios moters odos priežiūra?
Net ir labai skubančiai moteriai patarčiau pasielgti racionaliai – rasti laiko ir susitikti su odos priežiūros specialistu, kuris nustatys, kokia yra ne įsivaizduojama, bet tikra odos būklė, ir nurodys kryptį, kaip su tokia oda elgtis. Tai sutaupys laiko ateity, nes tokiame gausiame odos priežiūros produktų asortimente, koks yra šiandien, eiliniam žmogui lengva pasiklysti. Lengva pasirinkti netinkamas priemones. O specialistas gali įvertinti odą pasikliaudamas ne tik tuo, ką mato akys, ką papasakoja pats žmogus, bet ir pasitelkęs pagalbon šiuolaikinį diagnostinį aparatą. Vadovaudamasis visa šia informacija konsultantas gali parekomenduoti tinkamus, naudingus konkrečiai odai produktus ir procedūras. Taip dirbame ODA klinikoje.
Ko būtinai turi būti veido odos priežiūros krepšelyje?
Būtinas kokybiškas prausiklis, kurio paskirtis – labai gerai odą nuprausti ir paruošti kitiems produktams. Juk reikia, kad jų veikliosios medžiagos kuo geriau į ją įsiskverbtų. ODA klinikoje manome, kad prausikliai su rūgštimis tai padaro itin efektyviai. Jos valo, skaistina odą, stiprina jos imunitetą. Kaip dažnai prausiklį naudoti – tik vakare ar ir ryte, ir vakare, pasakys konsultantas, įvertinęs odos ypatumus. Kitas produktas – kremas. Aš manau, kad galima išsiversti su vienu produktu ir ryte, ir vakare. Jis, beje, gali tikti ir akių sričiai (jei ši nėra labai jautri). Dažnai susiduriame su tuo, kad moterys klaidingai supranta savo odos sausumo priežastį: diagnostika parodo, jog jų odai pirmiausia trūksta ne drėgmės (kaip mano moterys), bet riebalų, kurie neleidžia drėgmei iš odos išgaruoti. Tokiu atveju naudos duos produktas, kuriame yra veiksmingų maitinamųjų medžiagų. Dar siūlyčiau priežiūros krepšelyje turėti kaukių. Tai – intensyvesnė, labiau koncentruota priemonė nei kremas ir ja užtenka palepinti odą pora kartų per savaitę. Toks būtų minimalus rinkinukas.
Kaip universalus kremas gali tenkinti odos poreikius įvairiu paros metu: juk dieną oda turi būti atspari aplinkos poveikiams, naktį – regeneruoti ir kaupti jėgas ateinančios dienos iššūkiams?
ODA klinikoje neskirstome kremų į dieninius ir naktinius. Kai produktuose yra medžiagų, kurios (turiu galvoje AHA rūgštis) priverčia dirbti odos sistemas, lemiančias drėgmės balansą, riebalinių liaukų aktyvumą, oda visas tas sistemas pati susireguliuoja.