Denimas nuo galvos iki kojų

Karlie Kloss / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Denimas nuo galvos iki kojų ilgai buvo laikomas jei ne blogu skoniu, tai bent jau stilistiškai kebliu dalyku arba dešimtojo dešimtmečio mados ekscesu, kuris turėjo ten likti, tiesa? Ne visai.

Denimas, atlaikęs pastaruosius eksperimentinius – plėšyto, dažyto, virinto, balinto rūgštimi, ardyto, lopyto – dvejus metus, pagaliau grįžo į savo originalųjį – tikrą, oldschoolinį, tobulo indigo mėlynumo stovį, yra aktualus dideliais kiekiais, kas gerokai supaprastino derinimo keblumus. 2017-aisiais ant podiumų ir gatvėje dominuoja lygaus denimo kombinezonai ir suknelės, modernūs kostiumai, masyvūs paltai. Pasirinkusios tokį drabužį, turite visišką aksesuarų laisvę.

Niujorko gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Pamirškite istorijas apie angliakasių drabužį, jei tai stabdo nuo šio tvaraus audinio pasirinkimo: Levi Straussas tik išsuko verslą, denimas Europos mados sostinėse buvo populiarus ir vertinamas bent porą šimtų metų iki jo pritaikymo darbo drabužiams. Ir jei būtų rinkimai audinio, kuris tinkamas beveik visose situacijose, visuose klimatuose, įperkamo visiems socioekonominiams sluoksniams, yra tvarus, kuo sesnesnis, tuo geriau atrodantis – tai denimas. Nuo itališko audinio renesansinėje Europoje iki angliakasių kombinezonų JAV; penktajame dešimtmetyje virtęs mados dizainerės Claire McCardell suknelėmis ir kostiumėliais, išgraibstomais per naktį; įsitvirtinęs kaip gatvės mados (ir blogiukų) simbolis – šeštajame; tapęs pacifistų ir laisvės simboliu – septintajame; galop papuolęs į aukštają madą ir net haute couture dešimtajame dešimtmetyje – tokios istorijos neturi joks kitas audinys.

Denimas yra tarsi esminio garderobo stuburas, be kurio sunku susikurti harmoningą ir, svarbiausia, praktišką garderobą. Denimo mėlyna – neutrali. Jei visgi derinate du ir daugiau mėlyno denimo drabužių, tebūnie jie artimo atspalvio.

„Balmain“ / Vida Press nuotr.

Siūlyčiau vengti imituoto denimo audinių, ypač su spandeksu, poliesteriu ir kitais priedais, nuo kurių tikras denimas praranda savo atpažįstamą formą, spalvą ir faktūrą. Visokius džegingsus (jeans+leggings=jeggings), superelastinius džinsus galima palyginti pigiai denimo imitacijai. O juk rinktumėtės tikrą šilką, o ne poliesterinę imitaciją, liną, o ne jo imitaciją? Tikras denimas yra 100 proc. medvilnės ir visada atrodys prabangiau nei jo kopija.

Denimas nuo galvos iki kojų (18 nuotr.)
+12
Skaitykite daugiau