„Depeche Mode“ koncertas Vilniuje – daugiatūkstantinė gerbėjų armija nardė elektroninės muzikos vandenyne

Davidas Gahanas / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šeštadienio vakaras elektroninės muzikos gerbėjams tapo įsimintinas. Mat trečią kartą Lietuvoje po septynerių metų pertraukos koncertavo elektroninės muzikos dievai, britų grupė „Depeche mode“. O kol grupė ruošėsi pasirodymui susirinkusių kraują kaitino latviai „Instrumenti“. Po jų scenoje pasirodė vokiečiai „Diamond Version“.

Pralaukę ilgiau nei dvi valandas elektronikos muzikos gerbėjai pagaliau išvydo tai, dėl ko čia buvo atėję. Į sceną lipo britų elektroninės muzikos legendos – ir šilto, ir šalto matę „Depeche Mode“. Po septynerių metų pertraukos Lietuvoje ir vėl pasirodžiusi grupė Vasaros estradoje surinko tirštą minią savo gerbėjų.

Jūsų dėmesiui – „Depeche Mode“ pasirodymas Vilniuje:

Pasirodymą jie pradėjo savo šiųmete daina „Welcome to my world“. Jai pasibaigus minia ūžė, o Davidas Gahanas garsiai šūktelėjo: „Labas Vakaras, Lietuva!“ Po pasisveikinimo, be didesnių ceremonijų, grupė ėmė vieną po kitos groti visų pamėgtas naujas dainas.

Nors atvykęs į Vilniaus oro uostą Davidas nebuvo labai kalbus ir su gerbėjais sveikinosi nenoriai, koncerto metu išdidumas buvo nustumtas į šoną. Be to, kad scenoje jis jautėsi tarsi žuvis vandenyje, dainininkas noriai bendravo ir su publika – atlikęs kelias dainas jis vis padėkodavo atsidavusiems gerbėjams ir skatindavo juos kartas nuo karto šaukdamas „Come on!“ (liet. „Nagi!“).

„Depeche Mode“ trečią kartą koncertavo Vilniuje (46 nuotr.)
+40
Davidas Gahanas / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Grupei atliekant dainą „Policy of truth“ gerbėjai ne tik dainavo kartu visiems puikiai žinomus žodžius „Never again, thats what you swore...“ (liet. „Niekada daugiau, tai prisiekei Tu“), bet ir įsismarkavo: daugiatūkstantinė minia iškėlė  rankas į viršų, sėdėję ant žolės atsistojo, ramiai buvę nuošaliau priėjo arčiau. Toks pats likimas ištiko ir dainą „Black Celebration“.

Davidas Gahanas / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Skambant dainoms „Angel“ ir „Walking In My Shoes“ ekranuose stambiu planu buvo rodomi energijos ir gerų emocijų nestokojantys atlikėjai.

Nors baladėse „Higher Love“ ir „Shake The Disease“ visi įpratę girdėti D.Gahano balsą, jas šiltą vakarą Vingio parke dainavo visai ne jis, o ne vieną gitarą koncerto metu pakeitęs Martinas Lee Gore. „Higher Love“ kartu su Martinu dainavo ir minia, o Davidas ir vėl pasirodęs scenoje pagyrė savo kolegą.

Šiais metai pristatytą „Depeche Mode“ dainą „Soothe My Soul“ Dave'as baigė it manekenė kraipydamas klubus. Tam puikiai pasitarnavo podiumą primenanti į publiką nusidriekusi scenos dalis.

Publika nesiliovė šėlusi, o masinę psichozę  sukėlė kitas grupės kūrinys „A Question Of Time“. Neilgai trukus išmušė laikas ir patiems stipriausiems grupės kūriniams. Vingio parke nuvilnijus pirmiems „Enjoy The Silence“ akordams vaizdas buvo nepakartojamas – žmonių jūra tapo ryškiu mobiliųjų telefonų vandenynu, o dainuojančiųjų balsai skambėjo unisonu. Tačiau tai dar ne viskas, ką buvo parengę muzikantai. Mat iš karto po to, tarsi gerų emocijų bomba, krito dainos „Personal Jesus“ akordai. Pradžioje ramus ir sodrus D.Gahano balsas, vietą užleido ritmingam gitarų gaudesiui, o publika taškėsi toliau.

Paskutiniąją daina simboliškai turėjo tapti „Goodbye“. Ją atlikę dainininkai nulipo nuo scenos, tačiau publika pasiduoti neketino. Tad po aplodismentų lietaus į sceną ir vėl išėjo M. Lee Gore‘as, kuris traukė dainą „Home“, o „Depeche Mode“ gerbėjai į orą iškėlė ne tik mobiliuosius telefonus, bet ir  žiebtuvėlius.

Atlikę dar porą kūrinių grupės nariai jau su visam nulipo nuo scenos, o gerbėjai galėjo lengviau atsikvėpti – pagaliau išvydo juos, savo dievus, muzikos genijus – britus „Depeche Mode“.

Davidas Gahanas / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Broliškas „Instrumenti“ pasisveikinimas

„Depeche Mode“ apšildę, tačiau ant scenos kiek vėliau nei planuota užlipę „Instrumenti“ pirmiausia pasisveikino savo muzika. Atlikęs pirmąją dainą vokalistas nusprendė, kad reikia kreiptis į prie scenos šėlstančią minią: „Labas vakaras,braliukai! Su jumis „Instrumenti“.

Nedaugžodžiavę muzikantai ir vėl ėmėsi to, ko čia atvažiavę – laidyti elektroninės muzikos natas. Ir tai jiems sekėsi puikiai, nes po kiekvienos atliktos dainos gerbėjai negailėjo gausių šūksnių ir ovacijų. Grupė pasinaudojo puikia proga ir pristatė savo naują albumą „Procrastination“.

Davidas Gahanas / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Net ir pasirodant šiai grupei į Vingio parką nesiliovė plaukę „Depeche mode“ muzikos gerbėjai. Mat britų muzikos grupės pasirodymas buvo numatytas tik 21 val. Tarp grupės gerbėjų pasirodė ir reperis Gabrielius Liaudanskas-Svaras su žmona Rima.

Šiems pabaigus „Depeche Mode“ gerbėjai buvo priversti laukti daugiau nei valandą iki antros „apšildančios“ grupės pasirodymo. „Diamond Version“ duetas pasirodė be didesnių ovacijų ir fanfarų. Du didžėjai ramiai pagroję vietą užleido bene laukiamiausiai šios vasaros grupei.

Trečią kartą Lietuvoje

Kaip portalas Žmonės.lt pranešė, „Depeche Mode“ trijulė – Davidas Gahanas, Martinas L. Gore'as ir Andrew Fletcheris – atvyko penktadienį, 16.30 val. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste jie nusileido privačiu lėktuvu. Į Lietuvą grupė atskrido iš Varšuvos privačiu lėktuvu. Juo „Depeche Mode“ su savo muzikiniu turu „Delta Machine“ keliauja po Europą nuo gegužės pradžios.

Primename, kad 2009 metų gegužės 27 d. Vilniuje turėjęs įvykti grupės „Depeche Mode“ pasirodymas, kurį rengė „Makroconcert Lietuva“, buvo atšauktas. Šis precendento neturėjęs įvykis buvo didžiausias kada nors ne dėl organizatoriaus kaltės atšauktas koncertas šalies istorijoje. „Depeche mode“ pasirodymo tuo metu Vilniaus „Žalgirio“ stadione laukė daugiau nei 18 tūkst. žiūrovų. Britų kolektyvo koncertai Europoje buvo atšaukti dėl grupės lyderio Dave‘o Gahano ligos.

Grupė koncertuos trečią kartą. „Depeche Mode“ 2001 metais koncertavo Vilniaus Vingio parke, o 2006-aisiais – Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Prieš „Depeche Mode“ koncertą Vilniuje pasirodė „Instrumenti“ (13 nuotr.)
+7
Vingio parke rinkosi „Depeche Mode“ gerbėjai (19 nuotr.)
+13
Skaitykite daugiau