Depiliacija ar epiliacija?

Plaukelių šalinimas / „Fotolia“ nuotr.
Plaukelių šalinimas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Kai kalbame apie moterų grožį ir kūno priežiūrą, siekis turėti glotnias kojas jau ne vieną dešimtmetį įsitvirtinęs kiekvienos save mylinčios moters tikslų sąrašo viršuje. Grožio priežiūros prekių „Philips Lumea“ rinkodaros vadovo Vitalijaus Žuravskio teigimu, šiuolaikinių moterų lūkesčiai ir reikalavimai didesni – jos ieško lengvesnių ir patogesnių grožio procedūrų, tad grožio industrija turi neatsilikti ir kurti produktus, leidžiančius kuo ilgiau džiaugtis glotniomis kojomis. Kitaip tariant, grožis neturi reikalauti aukų, o tik apgalvoto ir kiekvienos moters poreikius atitinkančio pasirinkimo.

Nepageidaujami kūno plaukeliai nuo seno buvo šalinami įvairiausiais metodais, priklausomai nuo kultūros, religijos, rasės, požiūrio ir tikslų: moterys juos išraudavo, nudegindavo, nutrindavo ar nuskusdavo – tik visos pastangos veltui, mat plaukeliai turi savybę ataugti. Kūno plaukelių šalinimas iki šiol tebėra viena paklausiausių estetinių procedūrų pasaulyje, kuriai, pasaulinės rinkos duomenimis, per metus išleidžiama 90 mlrd. JAV dolerių, iš jų – 7 mlrd. Europoje.

Laikui bėgant atsirado naujų būdų šalinti plaukelius. Dabar, be plaukelių skutimo ir šalinimo vašku, galima rinktis šiuolaikiškus grožio priežiūros prietaisus, kurie yra patogesni, o rezultatas, juos panaudojus, išlieka ilgiau.

Pasak „Philips Lumea“ rinkodaros vadovo Vitalijaus Žuravskio, vartojimo statistikos Europoje duomenys rodo, kad moterys vis labiau domisi būtent šiuolaikiškomis technologijomis, duodančiomis ilgalaikius rezultatus. „Moterys investuoja į produktus, kurių nereikia pirkti kas mėnesį ir kurie nekelia skausmo – grožis išties nebeturi reikalauti aukų“, – pabrėžia V. Žuravskis ir priduria, kad anksčiau populiariausias tarp moterų, norinčių džiaugtis glotnia kojų oda, būdavo epiliatorius, bet per porą metų išaugo susidomėjimas veiksmingesne ir skausmo nekeliančia priemone – fotoepiliatoriais.

Parduotuvių „Elektromarkt“ rinkodaros vadovas Irmantas Viliūnas patvirtina: nors pagal pardavimo statistiką epiliatoriai Lietuvoje kol kas dar išlieka populiaresni, bet susidomėjimas naujoviškais fotoepiliatoriais palaipsniui auga. „Grožio priežiūros prietaisai perkami ištisus metus, tačiau galima aiškiai išskirti, kad fotoepiliatorių prekyba išauga pavasarį, kai juos daugiausia įsigyja moterys, ir prieš Kalėdas, kai vyrai perka naujus gaminius moterims dovanų“, – pastebi Irmantas.

„Anksčiau fotoepiliacija buvo tik grožio salonuose prieinama procedūra, bet dabar moterys gali atlikti ją ir namuose. Vieną kartą investavus į gerą fotoepiliatorių, jis tarnaus metų metus“, – teigia V. Žuravskis. Jis palygina, kad vidutiniškai veido srities fotoepiliacija grožio salonuose kainuoja nuo poros dešimčių eurų, blauzdų ir bikinio zonos – nuo pusės šimto iki šimto eurų, o norint išlaikyti rezultatą, procedūrą reikia kartoti, tad moterys, paskaičiavusios išlaidas ir gaunamą naudą, pradėjo investuoti į fotoepiliatorius, skirtus naudoti namie. „Kokybiškas fotoepiliatorius vidutiniškai kainuoja 250–500 eurų, ir jį galima naudoti viso kūno procedūroms ne vienerius metus“, – tvirtina V. Žuravskis.

Vardydamas šios procedūros privalumus V. Žuravskis primena, kad fotoepiliatorių vengti turėtų itin tamsaus gymio moterys, taip pat tos, kurių natūralūs plaukai ypač šviesūs, raudoni arba pilki (žili), be to, fotoepiliacijos negalima atlikti ant neseniai įdegusios odos.

„Elektromarkt“ rinkodaros vadovas I. Viliūnas dar priduria, kad sprendimą, kurią priemonę pirkti – paprastą ar fotoepiliatorių – labiausiai lemia biudžetas, bet galima matyti tendenciją: jei dėl pirkinio svarstoma ilgai, vartotojas geriau suvokia jo privalumus ir dažniau perka brangesnes prekes.

„Philips Lumea“ fotoepiliatorius
„Philips Lumea“ fotoepiliatorius / Philips nuotr.

Depiliacija ar epiliacija?

Per depiliacijos procedūrą plaukai pašalinami nuo odos paviršiaus. Depiliuoti galima skutant, kerpant ar naudojant įvairius depiliacinius kremus, kurie susilpnina plaukelius, ir juos tampa lengva nugremžti nuo odos paviršiaus. Nė viena depiliacijos priemonė nėra ilgalaikė, todėl nuolatos tenka pirkti naujas.

Depiliacija gali būti gana greitas ir patogus kūno priežiūros būdas, bet jos rezultatas yra trumpalaikis. Be to, nors ir tinka visiems odos ir plaukų tipams, depiliacija gali sukelti odos sudirgimų. Dar vienas trūkumas – gali pradėti įauginėti plaukeliai.

Epiliacijos procedūra pasiekia ne tik odos paviršiuje, bet ir po oda esančius plaukelius. Priklausomai nuo kūno srities, kurią epiliuojame, tai atlikti galima pincetu, vašku arba epiliatoriumi. Pirmaisiais dviem atvejais skausmas yra garantuotas, o su šiuolaikiškais epiliatoriais tai daryti lengviau ir patogiau.

„Įprastas epiliatorius ištraukia plauką, pašalina negyvas odos ląsteles ir masažuoja odos paviršių, tuo tarpu fotoepiliatorius (plaukelių šalinimo aparatas su IPL technologija, t. y. intensyvia impulsine šviesa, angl. Intense Pulsed Light) skleidžia į plaukelių šaknis švelnius šviesos impulsus, kurie šildo ir skatina jas likti ramybės fazėje. Dėl to plaukeliai iškrinta natūraliai, o jų augimas pristabdomas. Tai, be abejo, mažiausiai skausmingas epiliacijos būdas, kurio rezultatas išlieka ne vieną mėnesį“, – aiškina V. Žuravskis ir priduria, kad IPL technologijos prietaisai, atsiradę nuo 1997 metų, buvo prieinami tik grožio salonuose, tačiau dabar moderniu fotoepiliatoriumi „Lumea“ kiekviena moteris gali patogiai naudotis namuose.

„Philips Lumea“ fotoepiliatorius
„Philips Lumea“ fotoepiliatorius / Philips nuotr.