Dermatologė pataria: ką reikia žinoti apie lazerines odos procedūras?
„Dabar yra pats tinkamiausias metų laikas atlikti įvairias lazerines odos procedūras“, – pabrėžia Baltijos ir Amerikos klinikos gydytoja dermatologė Inga Galinauskaitė.
Baltijos ir Amerikos klinika neseniai įsigijo naują amerikiečių gamintojo „Cynosure“ lazerį „Elite+“, kuriuo atliekamos veido atjauninimo, ilgalaikio plaukų, taip pat pigmentinių dėmių, kapiliarų bei kraujagyslių darinių šalinimo procedūros.
„Šis naujos kartos lazeris ypatingas tuo, kad yra pritaikomas prie kiekvieno paciento odos tipo, turi vėsinamąją šalto oro sistemą, kuri padeda iki minimumo sumažinti diskomfortą atliekant procedūrą. Plaukeliai lazeriu šalinami taip pat gerokai greičiau, nes apimamas didesnis odos plotas, o rezultatai dažnai matomi jau po pirmos procedūros“, – teigia dermatologė Inga Galinauskaitė.
Populiariausios – nepageidaujamų plaukelių šalinimo procedūros lazeriu.
„Planuojant plaukelių šalinimą lazeriu, tiek prieš tai, tiek po to reikėtų vengti saulės, tad dabar yra geriausias laikas suspėti atlikti šias procedūras iki vasaros sezono pradžios. Norint pasiekti ilgalaikį efektą, lazerio procedūra turi būti kartojama kelis sykius. Procedūrų skaičius individualus kiekvienam žmogui, tačiau dažniausiai jų pakanka 4–6. Procedūras kartojant, plaukelių atauga vis mažiau, jie tampa silpnesni ir ne tokie stori“, – pasakoja Inga Galinauskaitė.
„Elite+“ lazeriu atliekama ir itin populiari bei efektyvi veido, dekoltė ar rankų odos atjauninimo procedūra, dar vadinama fotoatjauninimu.
„Ši procedūra ypatinga tuo, kad, veikiant lazerio impulsams, giliajame odos sluoksnyje aktyvinama kolageno, elastino gamyba – taip skatinamas odos atsinaujinimas, didėja jos stangrumas, elastingumas. Kartu lazeris pašalina ir pigmentines dėmes, išsiplėtusius kapiliarus. Po šios procedūros sumažėja raukšlės, oda atjaunėja, tampa skaistesnė ir lygesnė“, – privalumus vardija gydytoja.
Kraujagyslių darinių ir kapiliarų šalinimas – dar viena iš šiuo lazeriu atliekamų populiarių procedūrų, kurių poveikis būna matomas jau iškart. Dažniausiai kapiliarai sutrūkinėja kojose ir veide, apie nosį, lūpas.
„Lazerio šviesa nukreipiama tik į kapiliarus ir kitus kraujagyslių darinius, nepažeidžiant aplinkinių audinių. Nors ir ne visi kapiliarai išnyksta po pirmos procedūros, likę tampa gerokai mažesni. Dėl to dažniausiai gali prireikti ir kelių procedūrų. Jas galima kartoti ne dažniau nei kas 8–12 savaičių“, – sako specialistė.
Reikėtų atminti, kad kapiliarų, kraujagyslių darinių šalinimo procedūros negalima atlikti nėštumo, žindymo metu, sergant onkologine liga ar sutrikus arterinei kraujotakai.
Kapiliarų gydymas lazeriu paprastai yra gerai toleruojamas, net jei per procedūrą apimamas didesnis odos plotas. „Pagrindinis šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti iškart po gydymo, – paraudimas ir patinimas. Paprastai paraudimas nuslūgsta per keletą valandų. Kartais gali susidaryti maži šašai, tačiau jie greitai sugyja“, – pabrėžia Inga Galinauskaitė.
Po visų lazerio procedūrų gydytoja teikia individualias rekomendacijas, kaip prižiūrėti odą.
„Pirmąsias dvi savaites po lazerio procedūrų primygtinai rekomenduojama saugotis saulės spindulių. Po plaukelių šalinimo ir kapiliarų gydymo naudojami vėsūs kompresai, drėkinamieji kremai. Taip pat po šių procedūrų parą nepatartina sauna, karšta vonia ir intensyvus fizinis krūvis“, – pataria Baltijos ir Amerikos klinikos gydytoja dermatologė Inga Galinauskaitė.
Visoms lazerio procedūroms šiuo metu Baltijos ir Amerikos klinikoje taikomi ypatingi pasiūlymai ir nuolaidos. Daugiau informacijos www.bak.lt, tel. +370 523 42 020, el. p. info@bak.lt