Dermatologė pataria, kaip atsikratyti nuovargio požymių veide

Pavargusi moteris / 123RF.com nuotr.
Pavargusi moteris / 123RF.com nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2018-01-14 21:58
AA

Sotus ir siautulingas žiemos švenčių laikotarpis palieka ne tik puikius prisiminimus visiems metams, tačiau ir nuovargio žymes veide. Šaltuoju sezonu mūsų oda kenčia ir nuo temperatūrų skirtumų – lauke žvarbu, o patalpose oras šiltas ir sausas. Šios priežastys gali lemti matomus veido odos pakitimus – išsausėjimą, papilkėjimą, raudonį, skaistumo praradimą, netolygią spalvą, raukšleles. Klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatovenerologė Eglė Drukteinienė pataria, kaip efektyviausiai atgaivinti pavargusią odą, atsižvelgiant į jos tipą ir individualius poreikius.

Nurimus šventiniam chaosui – kokybiškas laikas sau

Anot gydytojos dermatovenerologės E. Drukteinienės, kadangi šaltą žiemą mažiau laiko praleidžiame gryname ore, o dažnai jaučiame ir vitaminų trūkumą, oda turime pasirūpinti papildomai. „Šaltuoju sezonu rekomenduoju atlikti odą gaivinančias ir jos drėgmę atkuriančias procedūras. Šis sezonas puikiai tinka odos drėkinimui, nes po adatinių procedūrų patariama savaitę vengti kaitrios saulės, o šaltuoju laikotarpiu tai padaryti nesunku“, – šypsosi gydytoja.

Specialistė pažymi, jog mezoterapija – tai paprasčiausia ir mažiausiai invazinė procedūra, atliekama siekiant atgaivinti suglebusią, sausą, papilkėjusią arba riebią, porėtą odą. „Ši procedūra pasitelkiama ir siekiant palyginti raukšles, sumažinti paakių patamsėjimą ir maišelius po akimis“, – priduria E. Drukteinienė.

„Mezoterapijos procedūros metu į probleminės vietos odą sušvirkščiamos biologiškai aktyvios medžiagos, skatinančios odos atsinaujinimą. Tai pacienčių pamėgta procedūra, nes ją atlikus pastebimas tik trumpalaikis paraudimas, o akivaizdus rezultatas pastebimas jau po 2–3 procedūrų. Priklausomai nuo odos tipo ir būklės, amžiaus, procedūros poveikis jaučiamas iki pusmečio“, – teigia E. Drukteinienė.

Laikui bėgant efektas tik ryškėja

Pasak gydytojos, pacientai, itin vertinantys natūralumą, mielai renkasi trombocitais praturtintos plazmos (PRP) injekcijas. „Šiai procedūrai naudojamas nedidelis kiekis paties paciento kraujo: specialiu metodu atskiriami baltieji ir raudonieji kraujo kūneliai, paliekant išgrynintą kraujo plazmą su trombocitais, kurių kiekis yra kelis kartus didesnis nei paprastai būna kraujyje. Procedūra ypatinga – tai visiškai natūralus metodas, atjauninantis ir atgaivinantis odą be chirurginės intervencijos“, – pasakoja E. Drukteinienė.

Gydytoja pabrėžia, kad veide matomi nuovargio požymiai – tai ilgalaikio streso, skubėjimo, žalingų įpročių padarinys. „Natūrali PRP procedūra veiksmingai pagerina veido odos būklę, padeda panaikinti ar sumažinti randus ir pigmentines dėmes, užpildyti gilesnes raukšles, gydyti aknę, rožinę ir net plaukų slinkimą. Procedūra skatina audinių atsinaujinimą, todėl oda natūraliai atjaunėja, tampa skaistesnė ir stangresnė. Ši procedūra – investicija į ateitį, nes laikui bėgant rezultatai tik ryškėja“, – patirtimi dalijasi specialistė.

Skaisčią odą išsaugoti padės prevencija

„Jei oda yra riebi, o odos poros linkę kimštis arba veido odoje pastebimas apie nuovargį bylojantis papilkėjimas, suglebimas ir smulkios raukšlelės, tačiau invazinei procedūrai vis nesiryžtate, pastebimą efektą galima pasiekti ir atliekant cheminį veido odos pilingą. Procedūros metu suardomi ryšiai tarp paviršinių odos ląstelių, jos atsisluoksniuoja, todėl oda greičiau atsinaujina, gerėja odos struktūra“, – pataria E. Drukteinienė.

Gydytoja pabrėžia, kad specialistas procedūros intensyvumą ir reikiamas priemones pritaiko atsižvelgiant į kiekvieno paciento odos tipą ir norimas išspręsti problemas. „Pacientai džiaugiasi, kad rezultatas pastebimas praėjus vos 3-4 dienoms po procedūros – oda tampa pastebimai lygesnė, skaistesnė, jaunatviškesnė, mažiau kemšasi poros, todėl mažėja ir spuogelių. Procedūra gali būti atlikta ir prevenciniais, ir odos ligų gydymo tikslais“, – teigia specialistė.