Dešimtasis dešimtmetis sugrįžo į mados, interjero ir muzikos olimpą

„Versace“ 2018-ųjų pavasaris ir vasara / „Scanpix“ nuotr.
„Versace“ 2018-ųjų pavasaris ir vasara / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Ne be reikalo sakoma, kad nauja yra tiesiog seniai pamiršta sena. Kadaise nurašytas dešimtasis dešimtmetis tapo tikru kūrybiniu įkvėpimo šaltiniu šiuolaikiniam pasauliui. Madų, interjero, netgi muzikos kūrėjai dabar atsigręžia į to laiko stilių.

Dešimtas dešimtmetis sugrįžo į madą

Tamsoje šviečiantis makiažas, gofruoti plaukai, išblukę džinsai, pilvus apnuoginančios palaidinės ir raukti sijonėliai. Dešimtasis dešimtmetis iki šiol buvo vadinamas blogiausiu pasaulyje mados laikotarpiu, tačiau dabar garsiausi madų kūrėjai mano kitaip.

Į madą grįžo gyvūnų raštai, džinsiniai švarkeliai, banano formos kelnės, metalo atspalviai ir masyvūs aksesuarai. Milano mados savaitėje Donatella Versace sugrąžino į mados olimpą ne tik stilių, bet ir ryškiausias to meto podiumų karalienes.

Tokie praėjusiame amžiuje išgarsėję supermodeliai kaip Naomi Campbell, Cindy Crawford, Carla Bruni, Claudia Schiffer ir Helena Christensen žengė podiumu pristatydamos pačias naujausias „Versace“ mados namų 2018 metų kolekcijas.

Šis dizainerės D. Versace akibrokštas nėra atsitiktinis. Pasaulio mados diktatorė atsigręžia būtent į paskutinį praėjusio amžiaus dešimtmetį, kuris buvo ypatingas savo spalvomis ir kontrastais ne tik mados pasauliui.

Interjero dizaineriai taip pat siūlo atsigręžti į minimalistinį to laikotarpio interjerą, kurio pasteliniams atspalviams žaismingumo suteikė melsvi, žalsvi, rožiniai ar violetiniai akcentai bei raštais išmarginti kilimai ar pripučiamos balionų kėdės.

Atradimų laikas

Dešimtasis dešimtmetis kiekvieno lietuvio atmintyje išliks kaip kardinalių permainų metai. Žlugus sovietiniam režimui liaudis džiaugėsi laisve ir atsivėrusiu langu į pasaulį. Prasidėjo atradimų laikas.

Tai buvo metas, kai visi skubėdavo į turgų, nes tik ten buvo galima gauti firminių deficitinių prekių. Atstovėjus ilgiausioje eilėje buvo galima įsigyti bananų. Netrukus žmonės atrado importinės kramtomosios gumos „Donaldo“, „Wrigley's Spearmint“, „Stimorol“ skonį. Ir pagaliau suprato, kaip atrodo gabalėlis dangaus paragavus „Bounty“.

Tarp jaunosios kartos atstovų buvo populiaru rinkti iškarpas apie žinomus žmones. Rengti šokinėjimo per gumytę čempionatus ar su kaimynais bendrauti per rozetės skylę.

Prasidėjus kompiuterinių žaidimų erai vaikų herojumi tapo paskui grybukus bėgiojantis Super Mario. Kol vieni šėlo „Beždžioniukų diskotekose“, kiti mokėsi naudotis asmeniniais kompiuteriais su 95 „Windows“ ir mezgė pažintį su mobiliaisiais telefonais.

Madinga muzika

Tada buvo madinga žiūrėti serialą „Beverly Hills 90210“ ir klausytis elektroninės muzikos.

Muzika devintojo dešimtmečio pabaigoje–dešimtojo pradžioje vaidino didelį vaidmenį. Ji tapo išsilaisvinimo, saviraiškos priemone. Diskotekose merginos nustojo laukti, kol jas pakvies šokio, ir burdavosi į mergaitiškus pasilinksminimo ratelius.

Didžiulius magnetofonus su dar didesnėmis baterijomis pakeitė kasetiniai grotuvai. O paauglių kambarių sienas uždengė to meto muzikos dievukų plakatai. Gatvėse dėl įtakos zonų kovojo reperiai ir reiveriai.

Jaunimas iš proto kraustėsi dėl tokių šokių aikštelę užvaldžiusių muzikos grupių kaip „Scooter“, kuri 1995-aisiais prasimušė su hitais „Hyper Hyper“, „Move Your Ass“, „Friends“ ir „Endless Summer“. O dar po metų visą pasaulį pavergė tokiais superhitais kaip „Back In The UK“, „Rebel Yell“, „I'm Raving“, „Break It Up“, „Fire!“.

Laimei, dabar savo dievaičius elektroninės muzikos gerbėjai gali išvysti ne tik plakate ant sienos, bet ir didžiojoje scenoje. Ateinančių metų kovo 3 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje viešės technomuzikos veteranai „Scooter“. Jų planuojamame surengti muzikos ir šviesų šou „Wild & Wicked“ atsispindės visa geriausia 25 metų šokių muzikos istorija.