Diana ir Gitanas Nausėdos jau laukia Kalėdų: prezidentūroje sužibo žaliaskarė

Prezidento rūmų eglutės įžiebimo šventė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šventinė dvasia jau užplūdo prezidentūrą – šeštadienį prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene įžiebė Kalėdų eglę.

Ji papuošta visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis, kurių kūrimo akciją inicijavo D.Nausėdienė, pranešė prezidento spaudos tarnyba.

„Įvairiuose Lietuvos regionuose, bendruomenėse, organizacijose rankomis pagamintos kalėdinės dekoracijos ne tik papuošia Prezidentūros eglutę, bet ir yra plačiai išdalinamos“, – teigiama pranešime.

Prezidento rūmų eglutės įžiebimo šventė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Šiemet pagrindinė Prezidentūros eglė papuošta rankų darbo namukais iš vilnos, atkeliavusiais iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Į „Namų jaukumo“ akciją įsitraukė keli šimtai bendruomenių ir organizacijų – mokyklos, dienos centrai, socialinių paslaugų centrai, senelių namai ir įvairios įstaigos.

Prezidentūrą jau pasiekė daugiau nei 2 tūkst. įvairiaspalvių namelių, kurie netrukus bus padovanoti tiems, kam švenčių metu labiausiai trūksta šeimos ir namų šilumos, artimųjų bendrystės.

Prezidento rūmų eglutės įžiebimo šventė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Tegul šis stebuklingas Kalėdų laikotarpis suteikia visiems vilties, ramybės ir stiprybės. Tegul jis įkvepia mus gerumui, dovanoja jaukumo ir sutelkia mus šiuo neramiu laikotarpiu. Tegul mūsų širdys atsiveria bendrystei ir užsidega veiksminga meile“, – sakė prezidentas.

Pagrindinę Prezidentūros eglutę prezidentas ir ponia Diana įžiebė kartu su vaikais iš 10 skirtingų Lietuvos savivaldybių, taip pat vaikais iš Seinų „Žiburio“ mokyklos.

Prezidento rūmų eglutės įžiebimo šventė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Šventiškai pasipuošė ne tik Prezidentūra, bet ir Prezidento rūmų vidinis kiemas bei istorinis parkas, kuris visam švenčių laikotarpiui atvertas vilniečiams ir miesto svečiams. Čia, Vilniaus senamiesčio širdyje, keturis advento sekmadienius iš eilės skirtingi kolektyvai atliks kalėdinių ir lietuviškų adventinių giesmių programas.

Prezidento rūmų vidinis kiemas ir istorinis parkas švenčių laikotarpiu lankytojams atveriamas darbo dienomis nuo 18 iki 20 val., penktadieniais nuo 17 iki 21 val., šeštadieniais nuo 12 iki 21 val., o sekmadieniais nuo 12 iki 20 valandos.

Eglutės įžiebimo akimirkos nuotraukų galerijoje:

Prezidento rūmų eglutės įžiebimo šventė (21 nuotr.)
+15
Skaitykite daugiau